Jockey Club České republiky

                                                              

 
                                                                 dostihyonline   dostihyarchiv   video presentation

Dostihy v TV

 

Novinky

Legenda Velké pardubické ovládla její 119. ročník11.10.2009

Legenda Velké pardubické ovládla její 119. ročník

Josef Váňa už vloni ohlásil konec žokejské kariéry, ale přesto po roce znovu nastoupil do Velké pardubické - rekordní třiadvacátý start absolvoval v sedle svého svěřence TIUMENA, osmiletého reprezentanta stáje Köi Dent majitele Ivo Köhlera.

Top-favoritkou 119. Velké pardubické steeplechase České pojišťovny (listed, 6900 m, 4,5 mil. Kč) však byla jiná Váňova svěřenkyně na startu, bělka Sixteen s žokejem Bartošem, která ve Velké útočila na čistý hattrick. Tiumen startoval v maximálním poli pětadvaceti koní s kurzem 16:1 a úspěchem pro něj mělo být dokončení mezi prvními pěti v cíli. Téměř sedmapadesátiletý žokej Josef Váňa však potvrdil, že je géniem nejnáročnější kontinentální cross-country, svého čtyřnohého partnera, v tomto dostihu startujícího poprvé, provedl všemi úskalími náročného kurzu a ve finiši k překvapení všech tato dvojice jistě o tři a půl délky vyhrála před Sixteen (Jaroslav Bouček-Buc Film). O pět délek třetí skončil Numero Due (Vasury Kolesa), pětici nejlepších uzavřeli čtvrtý Mandarino (EŽ Praha) a pátý Pocci (Rennstall Darboven), takže ze čtyř Váňových svěřenců na startu tři obsadili dotovaná místa (1., 2., 5.). Josef Váňa dosáhl šestého jezdeckého triumfu ve Velké pardubické steepelchase.

V rámcových bodech programu nejvíce zářili svěřenci otce a syna Holčákových, kteří zvítězili celkem pětkrát. František Holčák dosáhl hattricku, když Zlatou sponu tříletých získal Puntarenas (Magog, ž. Stromský), Memoriál komtesy Laty Brandisové vyhrál pětiletý Life is Life (Magog, ž. Kousek) a ve klasické steeplchase Stříbrné trofeji opět nenašel přemožitele sedmiletý royal Mougins (Dr. Charvát, ž. Kousek), Radek Holčák odsedlával vítěze po Ceně ČASCH (Chenonceau, Dr. Charvát, ž. Kousek) a také po druhém nejvýznamnějším dostihu odpoledne Ceně Labe (Bremen Plan, Nýznerov, ž. Stromský). Zbylé dva dostihy opanovali Teviot (Cena Vltavy, Stáj Prokop, ž. Urbánek, tr. Janda) a O'Key (Memoriál kpt. Poplera, Syndikát V3J, tr. Zobal).

 

 

 

Vyhledat

 
 

© TMM, s.r.o. 2012 | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu