Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Zprávy

24. 6. 2017  |  23:21

Pardubice: II. kvalifikaci si podmanil Goscater

V sobotu se na závodišti v Pardubicích uskutečnil čtvrtý dostihový den v rámci letošní sezóny. Připravený program obsahoval devět dostihů  a jeho vrcholem byl II. kvalifikační dostih pro letošní ročník Velké pardubické Cena města Pardubic - Memoriál mjr. M. Svobody. Víceméně stylem start cíl se v něm prosadil reprezentant stáje Jeso Goscater připravovaný v tréninkovém středisku rodiny Myškových, který v závěru o tři čtvrtiny délky odolal snaze Čestmírem Olehlou připavovaného Hegnuse (ž. Novák), ostatní soupeři na čele s třetím Wild Dangerem (ž. Kratochvíl) ztráceli nesčetné délky. V rámcovém programu zaujalo letošní druhé vítězství "zkráceného" Usockem (ž. Guignon) ve dvojkovém crossu Cena Komerční banky a hattrick svěřenců Pavla Tůmy v barvá stáje prezidenta JC ČR Dr. Charváta.

23. 6. 2017  |  16:18

Capferret vyhrál podruhé v Auteuil!

Pětiletý vraník Capferret, kterého pro stáj Meridian připravují manželé Myškovi, pokračuje ve skvělých výkonech na francouzských drahách. Koncem března se prosadil v Compiegne, následovalo vítězství v chrámu francouzských překážkových dostihů v Auteuil, které v pátek 23. června zopakoval. Tentokrát se představil ve steeplechase listed kategorie na 4400 metrů a přesto s přehledem zvítězil. Svým triumfem majitelům vydělal více než 55 tisíc euro.

21. 6. 2017  |  10:03

V sobotu kvalifikace a v neděli rovinový vrchol sezóny!

Opět dva dostihové dny jsou připraveny na následující víkend, ale tentokrát ne ledajaké. V sobotu bude v Pardubicích odběhnuta druhá kvalifikace na Velkou pardubickou (start prvního dostihu bude ve 13 hodin), ale ta bude zcela jistě ve stínu nedělního slavnostního dne ve Velké Chuchli. Tradičně od 14 hodin bude na programu osm dostihů, ale pět bude nejvyšší kategorie a největší pozornost bude upřena na 97. České derby České podnikatelské pojišťovny. Navíc na trať 2400 metrů neboli jedné a půl míle se vydá maximální počet šestnácti koní.

18. 6. 2017  |  21:59

Osmiletému Solinimu drží zdraví a vítězí

Karlovarská dvojnásobná míle aneb tuzemský Melbourne cup byl vrcholem druhého dostihového dne na dráze v Karlových Varech-Dvorech. Na rychlé dráze hráli prim nízko zatížení koně, na první čtyři místa se dostali koně s maximálně nesenou hmotností 51,5 kilogramu. Nejvíce sil měl jeden ze dvou osmiletých koní na startu, hnědák Solini ze Stáje Halbich – Neuberg. V sedle svěřence trenéra Filipa Neuberga byla Kateřina Hlubučková, která téměř sedm let čekal na triumf v nejvyšší kategorii. „Bude gril, určitě to pořádně oslavíme,“ hrdě hlásil majitel Soliniho.

17. 6. 2017  |  21:37

Al Bustan vyhrál Svenskt Grand National

Dráha ve Strömsholmu, v parku nedaleko tamního zámku, ožívá pouze jednou ročně, a to v polovině června, kdy hostí nejvýznamnější švédský překážkový dostih, Svenskt Grand National na 4500 metrů s celkovou dotací 280 tisíc švédských korun (cca 750 tisíc Kč). Už čtvrtou sezónu jezdí čeští vyslanci na sever Evropy sbírat úspěchy, ale v hlavním bodě programu se podařilo vyhrát až v letošním roce zásluhou sedmiletého reprezentanta stáje Lokotrans, Al Bustana v sedle Josefem Bartošem.

Jockey Club České republiky

15. 6. 2017  |  17:11

Majitelské prémie pro dvou a tříleté budou i v roce 2018

Rada Jockey Clubu České republiky na svém jednání v úterý 6. června odsouhlasila několik podstatných novinek, které ovlivní dostihový život nejen v následujícím roce.

14. 6. 2017  |  15:31

V neděli podruhé do Karlových Varů

Tentokrát český dostihový kalendář nabízí o víkendu pouze jeden dostihový den, a to v neděli v Karlových Varech, kde bude odběhnuto sedm rovinových klání. Zájem o start byl obrovský, ve třech dostizích najdeme dokonce koně po čarou, kteří čekají, zda bude škrtnut někdo z uvedených na startovní listině. Pokud nedojde k zásadním předstartovním škrtům, mělo by se představit celkem 82 koní. Jak je v Karlových Varech tradicí, první dostih bude odstartován v neděli v 14:30 hodin.

11. 6. 2017  |  17:40

Dangerous Gleam suverénně vybojoval Zlatý pohár

Příjemné červnové odpoledne na pardubickém závodišti tvořilo kulisu třetímu dostihovému dni letošní sezóny v Agrofert parku a vrcholem programu byl 24. ročník Zlatého poháru, Ceny Předsedy poslanecké sněmovny Parlamentu ČR na 4400 metrů. Pojďme se podívat na některá zajímavá čísla pardubické soboty.

Jockey Club České republiky

11. 6. 2017  |  09:59

Premiérové sázky společnosti PMU na české dostihy

Pátečního pražského dostihového dne se zúčastnila zástupkyně z France Galop, paní Ariane Jaulin a zástupce z Le Trot pan Francois Galhie. Na prvních pět dostihů byly brány sázky společností PMU. Netradiční páteční termín byl zvolen sázkovou společností PMU z důvodu obsazenosti kalendáře ostatními dostihy z Anglie, Francie, Španělska, Německa a jiných evropských zemí. Po skončení dostihového dne přišel z Francie potvrzený sázkový obrat ve výši 786 676 € čistého. Z této částky poputují 3 % do České republiky, a po odečtení nákladů se zisk rozdělí v poměru 1:1 mezi Jockey Club ČR a pražského pořadatele.

10. 6. 2017  |  10:06

Dally Hit podesáté vítězná

Hvězdná kariéra skvělé Dally Hit dostala další vítězný korálek. Šestiletá hnědka stáje Hippolit Star jistě o půl délky opanovala 14. ročník Červnového poháru, vrcholu netradičního pátečního poledního programu ve Velké Chuchli. Kdo čekal nesčetné délky ve prospěch klisny, ten odcházel se smutkem v duši, ale výkon klisny suverénní.