Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Zprávy

Jockey Club České republiky

8. 12. 2017  |  06:00

Projekt na získání nových zájemců o výkon povolání dostihového jezdce

Jedním z největších problémů se kterým se aktuálně potýká tuzemský dostihový provoz je neuspokojivý stav jezdecké základny, přičemž zejména v překážkových dostizích situace začíná být kritická. Jockey Club ČR proto připravil projekt Nábor dětí pro výkon povolání dostihového jezdce, se kterým se jako nestátní nezisková organizace uchází na Ministerstvu zemědělství ČR o dotaci pro rok 2018.

Jockey Club České republiky

21. 11. 2017  |  11:33

Zajímavosti z jednání Rady Jockey Clubu

Třetí listopadový pátek letošního roku nabídl další jednání Rady Jockey Clubu České republiky. Projednáno bylo několik důležitých bodů, které ovlivní tuzemské dění v příštím roce.

12. 11. 2017  |  06:18

Most: Jezdeckým šampionem Jaromír Šafář

Hipodrom Most v sobotu hostil poslední dostihový den tuzemské dostihové sezóny. Nejvýznamnějšími ze sedmičky dostihů byla dvě měření sil druhé kategorie – dvoukilometrový handicap Cena primátora města Mostu, v němž se o triumf utkala dvojice reprezentantů stáje Lokotrans připravovaných Lubošem Urbánkem Loop Love (ž. Janáčková) a Fantasticadventure (ž. Foret), přičemž cílovou pásku nakonec o hlavu dříve protnula prvně jmenovaná klisna a o dvě stě metrů kratší Podzimní cena města Mostu určená dvouletým koním, ve které lehce dominoval svěřenec Štěpánky Myškové Mount Q (ž. Havelková) reprezentující stáj Meridian. Vyvrcholil také souboj o rovinový jezdecký šampionát Lázně Poděbrady Cup, který triumfem s Quaff v Ceně Charvát Group s. r. o. pro sebe definitivně rozhodl žokej Jaromír Šafář, jenž se nejlepším jezdcem sezóny stal v kariéře již potřetí.

7. 11. 2017  |  18:20

Poslední letošní cvalové dostihy hostí mostecký hipodrom

Po sedmi měsících a devíti dnech od letošní premiéry je na programu letošní tuzemská dostihová derniéra. V sobotu 11. listopadu půl hodiny po poledni bude odstartován první ze sedmi rovinových dostihů, které jsou připraveny na sedmý letošní dostihový den na mosteckém hipodromu. Startovní listiny obsahují celkem 61 jmen a největší pozornost přitahují dvě klání druhé kategorie.

4. 11. 2017  |  19:08

Helena Vocásková sesadila Váňu, hlavní dostih vyhrál Starbuck

První listopadová sobota patřila loučení s překážkovou sezónou na českém území. Rozhodovalo se o tom, kdo se stane nejlepším překážkovým trenérem roku 2017, neboť o korunovaci Marcela Nováka nejlepším překážkovým jezdcem již bylo rozhodnuto dříve. Předposlední bod programu rozhodl o vítězství Heleny Vocáskové v šampionátu. Na rovinách je téměř rozhodnuto o šampionském titulu pro trenéra Ludvíka Harise, ale v jezdeckém hodnocení zuří bitva mezi Janem Rájou a Jaromírem Šafářem o post jezdecké jedničky, v Kolesách tahal za delší konec provazu Šafář.

2. 11. 2017  |  11:41

V sobotu bude překážkové loučení v Kolesách

První listopadová sobota je v posledních letech tradičním termínem dostihového dne na dráze v Kolesách u Kladrub, letošní rok nebude výjimkou, ale nebude to poslední dostihový den letošní sezóny, ten je v plánu až za týden na mosteckém hipodromu. Sobotní program osmi dostihů, tří rovinových a pěti překážkových, začíná v pravé poledne a celkem se diváci mohou těšit na 71 koní.

30. 10. 2017  |  02:21

Most: Unikátní double Dally Hit

Mostecký Hipodrom v neděli přivítal letošní šestý dostihový den, jehož vrcholem byl 92. ročník jednoho z nejtradičnějších tuemských rovinových dostihů - Českomoravské ceny, který se letos uskutečnil pod patronátem společnosti Bilfinger. Jednoznačnou favoritkou v poli deseti startujících byla obhájkyně loňského vítězství v tomto dostihu, loňský kůň roku, klisna Dally Hit (ž. Rája). Svěřenka trenérky Ivany Pejškové tuto roli v dostihu také bezezbytku potvrdila, když zvítězila o dvě a půl déky před aktivní Efily (ž. Koplíková) a stala se tak prvním koněm, který od roku 1993, kdy se Českomoravská cena vrátila na distanci 1 400 metrů, dokázal svůj triumf zopakovat. Mužem rámcového programu byl bezesporu Jiří Chaloupka, který ke dvěma trenérským triumfům Dudlika a Viktorie Vally, jež oba odjel Adam Florian, přidal i jedno vítězství jako jezdec a v sedle svěřence Jaroslava Drlíka Sheikha Yerbutiho.

29. 10. 2017  |  02:40

Slušovice: Pareto opanoval Velkou slušovickou

Druhý a poslední letošní dostihový den se na dostihové dráze ve Slušovicích uskutečnil v sobotu, na kterou připadl státní svátek oslav 99. výročí vzniku samostatného Československa. 28. říjen je tradičním termínem pro poslední ročníky vrcholu slušovické dostihové sezóny Velké slušovické steeplechase. Letošní ročník se stal kořistí desetiletého svěřence trenéra Pavla Polese Pareta, kterého v barvách stáje EŽ Praha k lehkému tří a půl délkovému triumfu před První Láskou dovedl žokej Marcel Novák, který si i díky tomuto triumfu pojistil letošní titul šampiona mezi překážkovými jezdci, neboť před druhým Sertashem Ferhanovem vede již o osm triumfů a do konce sezóny zbývá již jen sedm překážkových dostihů. V rovinové části programu se dařilo shooting star podzimní části sezóny žáku Davidu Liškovi, jenž dokázal zvítězit se dvěma svěřenkami trenérky Heleny Vocáskové Perchtou a Archipenkou.  

25. 10. 2017  |  17:42

Víkend s posledními dostihy pro tuzemskou elitu

Poslední říjnový víkend přináší opět dva dostihové dny a každý z nich nabídne jedno klání nejvyšší kategorie. Druhý letošní dostihový den na dráze ve Slušovicích začíná v sobotu v pravé poledne a nabídne celkem devět dostihů, šest rovinových a tři překážkové. Největší pozornost bude upřena na Velkou slušovickou steeplechase, Cenu Zlínského kraje na 5200 metrů, jedná se o poslední překážkový dostih nejvyšší kategorie letošní sezóny. Na neděli je naplánován šestý letošní dostihový den na mostecký hipodrom. Program se šesti rovinovými a dvěma překážkovými body bude zahájen v půl jedné. Deset koní se představí v 92. ročníku Bilfinger Českomoravské ceny na 1400 metrů, hlavním bodě programu a poslední rovinové jedničce roku.

22. 10. 2017  |  17:34

Eskerkhan s přehledem ovládl Cenu prezidenta

V neděli odpoledne ve Velké Chuchli napsala Cena prezidenta na 3200 metrů 97. ročník. Letos se konala pod patronátem společnosti Sherlog. Těsně před startem sázející přisoudili roli favorita pětiletému Eskerkhanovi, kterého pro Valentina Buchtojarova připravuje Arslangirej Šavujev. Již před cílem se mohl Martin Laube postavit ve třmenech a pozdravovat diváky. Eskerkhan vyhrál s náskokem více než dvou délek před druhým Autorem.