Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Zprávy

19. 4. 2018  |  15:45

V sobotu do Brna a v neděli opět dva vrcholy ve Velké Chuchli

Dostihová sezóna už nabírá obrátky, jak jsme zvyklí, tedy dva dostihové dny o víkendu. Tentokrát v sobotu se otevřou brány závodiště v Brně-Dvorskách a v neděli pokračuje sezóna ve Velké Chuchli. První klání na obou drahách začínají ve 14 hodin, a navíc má počasí má být o víkendu příznivé, a tak je škoda sedět doma. Pokud se na závodiště přímo nedostanete, tak můžete využít on-line streamové přenosy, které budou k vidění na těchto webových stránkách, www.dostihy.cz.

17. 4. 2018  |  08:11

Velká Chuchle: Aldzarb a hattrick Davida Lišky

V neděli se na závodišti v Praze - Velké Chuchli uskutečnil letošní druhý dostihový den, který měl svůj vrchol v podobě jubilejního 60. ročníku středotraťařské Velké dubnové ceny, v němž se prosadil loni v tomto dostihu druhý reprezentant stáje čečenského prezidenta Ramzana Kadyrova Aldzarb. Výborný výkon v jeho sedle předvedl žokej Matin Laube, který dokonale odhadl tempo dostihu, což Aldzarb posléze ve finiši přetavil do jistého jeden a tři čtvrtě délkového triumfu před Sir Sunem (ž. Chaloupka), krk na třetím místě ztrácel lídr většiny dostihu Duke of Darehorse (ž. Zatloukal). Další skvělé odpoledne v neděli zažil žák David Liška, který zaznamenal hattrick, když vedle dvou vítězství v rámcových dostizích IV. kategorie s Tropical Bondem a Be Masterem, triumfoval s bošovickou Rapet v druhé nedělní jedničce Memoriálu Rudolfa Deyla. Pro Davida Lišku to bylo již osmé vítězství v tomto roce na tuzemských drahách a s přehledem vede jezdecký šampionát Lázně Poděbrady Cup.

12. 4. 2018  |  17:11

Nedělní program ve Velké Chuchli nabízí dva vrcholy

Dostihová sezóna v České republice nabírá na obrátkách. Počasí máme již několik dní jarní, někde se rtuť teploměru vyšplhala až k letním hodnotám. Původně jsme měli být svědky o víkendu dvou dostihových dní, ale program v Kolesách byl zrušen, a tak příznivci dostihů mohou vyrazit pouze v neděli do Velké Chuchle. Tam se startuje tradičně ve 14 hodin na programu bude osm klání.

10. 4. 2018  |  15:36

David Liška zahájil sezónu pěti víkendovými triumfy

Čtvrtá sezóna dostihových drahách začala pro Davida Lišku jako z partesu. V pondělí v Lysé nad Labem ještě absentoval ze zdravotních důvodů, ale o víkendu v Mostě a ve Velké Chuchli řádil. Z jedenácti dostihů vyhrál pět a je na čele jezdeckého šampionátu. Čtyři triumfy v jednom dostihovém se mu podařily zapsat jako dvanáctému jezdci od roku 2000. „Čtyři vítězství za jeden den jsou super a hrozně si to užívám. Všichni kluci mi gratulovali, úspěchy mi přejí,“ říká na úvod česká jezdecká kometa.

8. 4. 2018  |  23:25

Velká Chuchle: Obhajoba Master of Golda a démon Liška

V neděli odpoledne, poprvé pod taktovkou nového majitele, jako třetí tuzemské závodiště zahájila letošní sezónu i centrální rovinová dráha v Praze – Velké Chuchli. Tradičním vrcholem úvodního dostihového dne je sprinterský Gomba Handicap, jehož historie se začala psát již v roce 1924 a letos zaknihovala svou 91. kapitolu. Loňské vítězství v něm obhájil sedmiletý svěřenec trenéra Grega Wroblewského Master of Gold (ž. Mazur), jenž se stal teprve sedmým koněm, kterému se triumf podařilo obhájit a zároveň je desátým dvoj a více násobným vítězem tohoto dostihu. V doprovodném programu exceloval žák David Liška, jenž zvítězil ve čtyřech dostizích a hattrick si do statistik zapsal i trenér Václav Luka mladší.

7. 4. 2018  |  16:33

Vítězný návrat Montjeu Thirda, v hlavním mosteckém dostihu kraloval

Psal se duben 2016 a tehdy tříletý Montjeu Third vyhrál Memoriál Václava Michala a stal se favoritem Velké jarní ceny. V samotné klasice obsadil čtvrté místo, ale od zmiňovaného triumfu čekal na vítězství. Dočkal se téměř po dvou letech v Mostě po typické petrlíkovské taktice. Před prvním obloukem žokej Milan Zatloukal poslal odchovance stáje Rabbit Trhový Štěpánov do vedení a až k cílovému mezníku se před něj nikdo nedostal.

Jockey Club České republiky

6. 4. 2018  |  23:42

On-line přenosy novinkou pro sezónu 2018

Jockey Club ČR připravuje pro první polovinu dostihové sezóny ve spolupráci s pořadateli dostihů v Praze a Karlových Varech pilotní seriál on-line přenosů z jednotlivých dostihových dnů. Také postupně uvidíte zkušební on-line streamy z dostihových dnů v Lysé nad Labem a Brně. Pražské dostihy budou realizovány s firmou EQUINET, dostihy v Karlových Varech, Brně a Lysé nad Labem budou pod taktovkou firmy MAENTIVA Management. 

5. 4. 2018  |  16:55

Vrcholem víkendového programu bude Gomba handicap ve Velké Chuchli

Dostihová sezóna se rozjíždí na plné obrátky. Po pondělním úvodní chodu v Lysé nad Labem se v sobotu otevřou poprvé brány mosteckého hipodromu (1. dostih – 13:30 hodin) a v neděli začne také sezóna ve Velké Chuchli (1. dostih – 14:00 hodin), pro tuzemské dostihy na kultovním závodišti. Navíc by mělo přát počasí, a tak právě dostihy mohou být ideálním nabídkou na strávení příjemného odpoledne.

4. 4. 2018  |  10:48

Dvě vítězství pro Michala Hroudu a Vendulu Korečkovou

Letošní dostihová premiéra v České republice se odehrála na závodišti v Lysé nad Labem za účasti čtyř desítek koní, což bylo zřejmě způsobeno pozdní zimou na našem území. Od prosince do 22. února jsme registrovali v Praze devět mrazivých dní, od 23. února do 19. března jich bylo třináct. Ač pole nebyla početná, kvalita na startu nechyběla. Hlavní jezdeckou hvězdou se měl stát Václav Janáček, ale nakonec odjel do Španělska s pouhým jedním vítězstvím.

29. 3. 2018  |  09:24

Premiéru v Lysé nad Labem ozdobí vítězové derby a Václav Janáček

Tak jsme se konečně dočkali, mohou říct příznivci turfu. Po 141 dnech je v České republice na programu opět cvalový dostihový den. Stejně jako v minulém roce i letos na Velikonoční pondělí ožije dráha v Lysé nad Labem. Od 13 hodin je na programu sedm dostihů, jeden překážkový a šest rovinových.