Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Zprávy

Šavujevovo povedené dubnové odpoledne ve Velké Chuchli

23. 4. 2017  |  18:29

Šavujevovo povedené dubnové odpoledne ve Velké Chuchli

Dva vrcholy nabídl třetí dostihový den letošní sezóny v pražském Conseq parku a po obou si šel pro čestné pro vítěze ceny trenér Arslangirej Šavujev doprovázen žokejem Radkem Koplíkem. V Ceně Rigips (Memoriálu Jaroslava Maška) na 1400 metrů se prosadil stylem start-cíl Dashing Home a ostrý test na Velkou jarní cenu, Cenu Vodafone a ocenění českých lídrů (Memoriál Rudolfa Deyla), vyhrál tmavý hnědák Mamadysh. Hattrick také vybojoval žokej Jaromír Šafář a je s náskokem na prvním místě v průběžném hodnocení jezdeckého šampionátu.

23. 4. 2017  |  11:23

Brno: Vrchol úvodního dne pro Tripolise

V sobotu odpoledne úvodním dostihovým dnem odstartovala letošní dostihová sezóna na závodišti v Brně - Dvorskách. Tradičními vrcholy prvního dne brněnské sezóny jsou Jarní moravská míle a Jarní moravská steeplechase. V rovinovém vrcholu Jarní moravské míli (III. kat., 4+, 1 600 metrů, 45 000 Kč), jež se letos uskutečnila pod patronátem společnosti Loko - Trans, se představilo sedm koní, přičemž stylem start cíl se mezi nimi prosadila sedmiletá tmavá hnědka Quaff (Hlubučková), když v závěru o půl délky odolala náporu o devět kilo méně nesoucí Ultimy (ž. Havelková), třetí s odstupem jedné a půl délky finišoval Monte Christo (ž. Laube). V překážkovém vrcholu Jarní brněnské steeplechase - Poháru hejtmana Jihomoravského kraje (stch III. kat., 5+, 4 100 metrů, 80 000 Kč) se radoval realizační tým okolo devítiletého valacha Tripolise (Odložil), který zvítězil jistě o jeden a tři čtvrtiny délky před Stefanem (ž. Matuský), třetí Purple Heart (Málková) ztrácel sedm délek.

O víkendu do Brna a Velké Chuchle

21. 4. 2017  |  17:08

O víkendu do Brna a Velké Chuchle

Předposlední dubnový víkend nabízí dva dostihové dny. V sobotu je na programu osm oficiálních dostihů na závodišti Brno-Dvorska od 14 hodin a v neděli ve stejný čas bude odstartován první z osmi rovinových dostihů ve Velké Chuchli.

Dva velikonoční hattricky v Lysé nad Labem

17. 4. 2017  |  22:00

Dva velikonoční hattricky v Lysé nad Labem

Velká velikonoční steeplechase Statku Blata Český ráj na 3700 metrů a dvě klání druhé kategorie, to byly vrcholy letošní premiéry na výborně připravené dráze v Lysé nad Labem. Stejně jako v Mimoni i tentokrát příliš nepřálo počasí, ale to k aprílu patří. Rozmary počasí však nevadily svěřencům Josefa Váni, kteří se prosadili ve všech třech sledovaných dostizích.

16. 4. 2017  |  23:23

Mimoň: Jezdecký double pro Zatloukala s Novákem

O velikonoční neděli, kdy si připomínáme Kristovo zmrtvýchvstání, odstartovala letošní dostihová sezóna i na provinčních závodištích, konkrétně na dostihové dráze v Mimoni. První z kvarteta na letošek plánovaných dostihových dní přinesl celkem osm dostihů, přičemž triumf v hlavním rovinovém dostihu vytrvalecké trojkové Ceně firmy Maestoso Luna získal Solini (ž. Zatloukal) trenéra Filipa Neuberga, zatímco z vítězství v nejvýznamnějším překážkovém dostihu Ceně Libereckého kraje se radoval realizační tým okolo bělky Creola Tiger (Derych)reprezentující stáj Áďa a Emča Friedmannovy. Vítěz hlavního rovinového dostihu žokej Milan Zatloukal byl i nejúspěšnějším rovinovým jezdcem odpoledne, když díky triumfu s Kadmenem mohl slavit vítězný double, nad překážkami ho napodobil žokej Marcel Novák, jenž vítězně provedl cílem Sheiku Zuzu a Tanečnici Lúčnici.

O velikonočním víkendu do Mimoně a Lysé nad Labem

13. 4. 2017  |  17:02

O velikonočním víkendu do Mimoně a Lysé nad Labem

Dostihová sezóna již pomalu nabírá své pravidelné tempo. Prodloužený velikonoční víkend nabízí dva dostihové dny s osmi dostihy. V neděli ve 13:30 hodin bude odstartováno první klání letošního roku na dráze v Mimoni, v  pondělí se začíná v Lysé nad Labem již o půl hodiny dříve.

Velká národní: Dostih snů a stvořitel legend

11. 4. 2017  |  04:46

Velká národní: Dostih snů a tvůrce legend

Ačkoliv za nejprestižnější britský překážkový dostih je všeobecně považován vrchol březnového cheltenhamského Festivalu Gold Cup, největší popularitě se v kolébce turfu těší Grand National, jejíž domov je na závodišti v Aintree poblíž Liverpoolu.  Na následujících řádkách najdete krátký pohled do historie tohoto dostihu i ohlédnutí za jeho letošním ročníkem, v jehož rámci mezi jeho vítěze vstoupil teprve druhý ve Skotsku připravovaný kůň - osmiletý valach One for Arthur trenérky Lucindy Russellové.

7. 4. 2017  |  07:55

Pozvánka na víkend: Dally Hit vstupuje do sezóny

V neděli tuzemská dostihová sezóna pokračuje druhým dostihovým dnem, který opět hostí závodiště v Praze - Velké Chuchli a jehož vrcholy budou Velká dubnová cena, ve které se úřadující kůň roku Dally Hit utkás devíti soupeři a nejvýznamnější předzkouška Jarní ceny klisen Memoriál Rudolfa Deyla, v němž své klasické ambice otestuje deset tříletých klisen.

3. 4. 2017  |  16:58

Další úspěšný víkend na zahraničních drahách

Také první dubnový víkend byl z pohledu českých úspěchů v zahraničí úspěšný. Na kontě máme první blacktype umístění letošního roku, o které se v Berlíně-Hoppegartenu zasloužila čtyřletá ryzka Partyday, loňská vítězka Jarní ceny klisen. Další dvě vítězství o víkendu vybojovali také svěřenci Josefa Váni na italských drahách. Na začátku dubna registrujeme již 19 překážkových vítězství na zahraničních drahách, šestnáct v Itálii a tři ve Francii.

3. 4. 2017  |  16:00

Velká Chuchle: Vstup do sezóny pod taktovkou Wroblewského

Vrchol úvodního dne letošní dostihové sezóny, 90 ročník sprinterského Gomba Handicapu, si na závodišti v Praze Velké Chuchli podmanil svěřenec trenéra Grega Wroblewského Master of Gold, kterého v dostihu vedl polský šampion Szczepan Mazur. Šestiletý hnedák reprezentující stáj TVD a. s. zvítězil jistě o jeden a tři čtvrtiny délky před Kobi (Hlubučková), třetí s odstupem dalších dvou a čtvrt délky finišoval Hello Hobby (ž. Foret). Trenér Greg Wroblewski byl nejvýraznější osobností úvodního dne, neboť jeho svěřenci se vedle hlavního dostihu prosadili ještě dvakrát - spolupráce s polským šampionem přinesla ovoce i v Ceně Autodopravy František Vlk pro nestartovavší tříleté koně, kterou s náskokem šesti délek lehce ovládl Pallazzo Corsini, zatímco v prvním dostihu letošní tuzemské sezóny lakonicky pojmenovaném Cena Velké Chuchle se prosadil Nagano Gold vedený Janem Vernerem.