Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Zprávy

Jockey Club České republiky

21. 8. 2017  |  05:38

Netolice: Mauglí opět po třech letech

Dostihová dráha v Netolicích rozkládající se v těsném sousedství zámku Kratochvíle v neděli hostila jediný tamní dostihový den letošní sezóny. Tradičním vrcholem netolického dostihového odpoledne je trojkový cross Velká cena Netolic, jenž se letos uskutečnil pod patronátem Galopp News. Stylem start cíl se lehce prosadil jedenáctiletý matador Mauglí (ž. Liška), když o tři délky porazil Tripolise (Odložil), třetí s odstupem pěti délek finišoval Floridas (Složil ml.). V rovinové části programu se dařilo žokejce Zuzaně Vokálkové, která zvítězila v sedlech Santina a Yordany, úspěšný návrat do angažmá ve stáji Rabbit Trhový Štěpánov slavil trenér Allan Petrlík a to díky triumfům Golden Irene a Rabbit Librettista.

19. 8. 2017  |  18:52

Třetí kvalifikace opět pro Charme Looka

Loni v srpnu se pochybovalo o tom, zda Charme Look zvládne kvalifikační nástrahy a triumfem pod Lukášem Sloupem si řekl o post favorita Velké pardubické. O rok později už je jasné, že po triumfu ve třetí kvalifikaci bude opět Charme Look velkým favoritem Velké. Jisté pochybnosti o Charme Lookově formě panovaly po květnové kvalifikaci, kdy skončil svou pouť na Velkém anglickém skoku. Třetí srpnovou sobotu svěřenec Martiny Růžičkové všechny pochyby rozmetal rázným způsobem. Nejvážnějším soupeřem mu byl No Time To Lose, ale okolo cílového mezníku proběhl se ztrátou délky a čtvrt.

17. 8. 2017  |  15:24

Peruánovo sbohem

Ve čtvrtek ráno dotlouklo srdce dostihového bojovníka, trojnásobného vítěze Velké pardubické, Peruána. Syn plemeníka Agadira z matky Pergoly, jejímž otcem byl legendární Korok, také trojnásobný vítěz Velké pardubické, se narodil poslední březnový den roku 1988 ve Státním statku Znojmě. Dlouhá léta reprezentoval stáj svého chovatele. Na přelomu let 1996 a 1997 ho koupil MUDr. Václav Bruna, v jeho černožlutých barvách zaznamenal největší úspěchy.

16. 8. 2017  |  10:37

V sobotu do Pardubic na třetí kvalifikaci a v neděli do Netolic

Šestým dostihovým dnem pokračuje v sobotu odpoledne pardubická sezóna. Vrcholem sedmibodového programu začínajícího tradičně ve 13 hodin bude Cena Chládek Tintěra Pardubice, třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Neděle je vyhrazena jedinému dostihovému dni na dráze u zámku Kratochvíle. Také do Netolic je připraveno sedm klání, pět rovinových a dvě překážková, a začíná se o půl druhé.

14. 8. 2017  |  05:00

Karlovy Vary: Ve znamení Love Connection

Vrcholem nedělního odpoledne na závodišti v Karlových Varech - Dvorech byla Cena Masise aneb Pohár Grandhotelu Pupp za podpory Charvát Group s. r. o., první tuzemský jedničkový dostih pro dvouleté koně. Víceméně stylem start cíl se v ní prosadila svěřenka Karla Germiče Love Connection (ž. Chaloupka), když v závěru jistě o jeden a čtvrt délky eliminovala snahu ve Francii rozběhané Priscilly (ž. Foret), třetí s odtupem dvou a půl délky finišoval vítěz bratislavské Ceny Muscatita Quintero (ž. Verner). V rámcových dostizích se dařilo loňskému jezdci šampionovi žokeji Janu Rájovi, který díky triumfům s Fernandem v druhém nejvýznamnějším dostihu odpoledne vytrvalecké Ceně společnosti Charvát Group s. r. o. a Turengo v závěrečném handicapu Cena společnosti Karel Holoubek Trade Group získal vítězný double.

12. 8. 2017  |  20:40

Letošní premiéra v Kolesách ve znamení dvojek

Jubilejní dvacátá sezóna byla zahájena v sobotu odpoledne na dráze Kolesách. Vrcholem programu byl druhý ročník Memoriálu Michala Köhla na 4000 metrů, který se uskutečnil nejen za finanční podpory Jockey Clubu České republiky. Pěknou koncovkou se prosadil hnědák Woody, kterého pro stáj Iron Ladies Ostrava připravuje v Ostravě Jiří Uhl. Na druhém místě doběhl Sweet Red Wine a třetí domácí Lingarry, která byla na čele ještě půl kilometru před cílem. Pojďme se podívat na některá zajímavá čísla z odpoledne v Kolesách.

12. 8. 2017  |  09:58

Česká asociace steeplechase navrhuje změnu jezdeckých úlev

Dostihových jezdců je v České republice nedostatek, to potvrdí každý trenér nebo majitel. Shánět kvalitního jezdce není žádný med. Aby se mladým jezdcům v překážkových dostizích otevřely dveře na scénu, tak byly před několika lety zavedeny dostihy pro mladé jezdce, tedy pro ty, co nezískali padesát vítězství v kariéře. Ve své době to účel splnilo a mladí se objevili, avšak v současné době se o těchto dostizích hodně diskutuje, pořadatelé je nechtějí pořádat, majitelé do nich obtížně shánějí adepty do sedla, v případě zranění některého z jezdců v průběhu dostihového dne je náhrada téměř nemožná.

9. 8. 2017  |  09:46

Sobotní premiéra v Kolesách a v neděli první jednička pro dvouleté

Dostihový kolotoč už opět začíná nabírat své pravidelné tempo dvou dostihových dní za víkend. Do konce října jsou naplánovány pouze dva volné víkendové dny, neděle 27. srpna a sobota 23. září. V sobotu se letos poprvé vypravíme na závodiště do Koles, kde je připraveno celkem devět klání, tři rovinová, dvě přes proutěné překážky a čtyři steeplechase. První dostih bude odstartován ve 13:30 hodin. V neděli se pošesté letos otevřou brány Hipodromu Holoubek v Karlových Varech, kde bude od půl třetí odběhnuto sedm rovinových zkoušek.

6. 8. 2017  |  21:50

Karlovarské show skvělé klisny

Tmavý hnědák Aldar měl dát zapomenout v hlavním bodě karlovarského programu, Ceně města Karlovy Vary – Memoriálu Josefa Dolejšího na 2000 metrů, na červnovou prohru s Phu Haiem na míli v rámci letošního derby-dne. Žokej Jaromír Šafář se snažil o velmi dobrý výsledek, ale marně. Suverénkou dostihu byla Venillia, bílá hvězda stáje Orling. Už když koně probíhali okolo distančního mezníku bylo jasné, že podruhé v novodobé historii vyhraje klisna. Sázkové kurzy na závodiště lehce favorizovali Aldara, ale klisna byla jen desetinku za ním. Protože od triumfu hvězdné klisny, která si vysloužila dokonce prestižní ocenění Kůň roku 2016, uteklo dvanáct měsíců pokusíme se v následujících řádcích o malé srovnání.

2. 8. 2017  |  11:39

Skvělá společnost ozdobí nedělní Cenu města Karlovy Vary

První srpnový víkend nabízí jeden dostihový den, a to v neděli odpoledne v Karlových Varech-Dvorech na Hipodromu Holoubek. První klání bude odstartováno ve 14:30 hodin a vrcholem programu bude Cena města Karlova Vary – Memoriál Josefa Dolejšího na 2000 metrů. Startovní listina obsahuje pouze sedm jmen, ale jsou mezi nimi dva vítězové Velké jarní ceny.