Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Zprávy

20. 5. 2017  |  20:09

Honzik se Stefanem premianty chladného brněnského léta

Letní brněnské dostihy byly dlouhá léta spojovány s vysokými teplotami a parnými dny. Letošní posun na květen měl za následek ochlazení a vítr, a tak i bundy pro návštěvníky nebyly k zahození. Pro koně to byly rozhodně příjemnější podmínky než tropy. V hlavním rovinovém dostihu byl favoritem Honzik a svou úlohu bez velkých problémů splnil. Doběh Letní moravské steeplechase na 4100 metrů byl dramatičtější a v koncovce urval triumf devítiletý Stefan v sedle s Lukášem Matuským.

17. 5. 2017  |  19:28

Také třetí květnový víkend s dvojicí dostihových dní

Dostihový kolotoč nabral již své pravidelné tempo, a tak i o nadcházejícím víkendu se můžete těšit na dvojici dostihových dní. V sobotu je na programu druhý den v Brně-Dvorskách, který nabídne celkem devět klání, šest rovinových a tři překážkové. Úvodní klání dvouletých bude odstartováno již v půl druhé. O půl hodiny později začíná šestý dostihový den letošní sezóny v neděli odpoledne ve Velké Chuchli. Také na centrálním rovinovém závodišti se jako první představí debutující „junioři“. Třetí květnový víkend nabízí první dva sezónní dostihy pro nejmladší ročník anglických plnokrevníků, kteří se narodili v roce 2015.

16. 5. 2017  |  16:06

Do Velké pardubické bylo přihlášeno 33 koní

Tradičně polovina května je termínem přihlášek do vrcholu české překážkové sezóny, Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Pořadatelé z pardubického Dostihového spolku pro letošní rok trochu změnili podmínky přihlášek, a tak květnový termín přihlášek nebyl až tak zásadní, jako tomu bylo v minulosti. Například v loňském roce se sešlo celkem 43 přihlášek do Velké, letos je to zatím o deset méně, druhý termín pro přihlášení je až 21. září, kdy mohou být přihlášeni úspěšní koně z letošního roku a také se očekává zájem ze zahraničí.

14. 5. 2017  |  17:37

Sir Sun způsobil klasickou radost stáje Lokotrans

Stáj Lokotrans majitele Karla Jalového už je dlouhodobě etablovaná v českých dostizích, do šuršího povědomí vstoupila především na přelomu let 2015 a 2016, kdy Ribelino vyhrál Velkou pardubickou. Velkou jarní cenu vyhrála v roce 2012 zásluhou Mystic Swinga, kterého ve Velké Chuchli připravoval Eduard Kotáb a v sedle byl žokej Milan Zatloukal. V letošním roce na Mystic Swinga dokázal navázat Sir Sun. Francouzský rodák je připravován v novém areálu v Újezdě u Boskovic Lubošem Urbánkem, pro kterého je to první klasické vítězství v kariéře.

Most: Jedničkové vrcholy ovládli Joseph a Solar Eclipse

14. 5. 2017  |  12:47

Most: Sobotní vrcholy ovládli Joseph a Solar Eclipse

V sobotu odpoledne na mosteckém Hipodromu odstartovala letošní dostihová sezóna, v historii tohoto závodiště jubilejní dvacátá. Prvním z dua jedničkových vrcholů byl Memoriál dr. Frankenbergera, určený tříletým koním připravovaným na start v letošním ročníku Českého derby. V dramatickém doběhu se nakonec prosadil Joseph (ž. Palík), kterého pro stáj prezidenta Jockey Clubu a majoritního akcionáře Hipodromu Most Dr. Charváta v severomoravských Dvorcích připravuje Pavel Tůma. Joseph zvítězil po boji o hlavu před Kerabushem (ž. Janáček), třetí dvě délky zpět finišoval Landaron (ž. Mach). Tím druhým byl první vytrvalecký dostih nejvyšší kategorie v aktuální sezóně 23. ročník Memoriálu Vlastimila Smolíka, který se stal snadnou kořistí svěřence Grega Wroblewského Solar Eclipse (ž. Janáček), jenž zvítězil velmi lehce o pět délek před Victory Bowlem (ž. Šafář), třetí Venillia (ž. Zatloukal) ztrácela tři čtvrtiny délky. Pro dvojici Wroblewski Janáček to bylo druhé vítěztsví v rámci odpoledne, neboť podobným způsobem se prosadil i Lexceed v úvodní dvojkové Ceně SBD Krušnohor.

Pozvánka na víkend: Mostecká premiéra a první díl trojkoruny

12. 5. 2017  |  13:30

Pozvánka na víkend: Mostecká premiéra a první díl trojkoruny

O druhém květnovém víkendu se uskuteční dva velice zajimavé dostihové dny. V sobotu zahájí jubilejní 20. dostihovou sezónu Hipodrom Most, přičemž hlavními magnety diváckého zájmu bude dvojice jedničkových testů - klasickému ročníku určený Memoriál Dr. Frankenbergera, jenž je prvním derby trialem nejvyšší úrovně a Memoriál V. Smolíka, první jedničkový dostih sezóny pro starší vytrvalce. Neděle tradičně patří pražské Velké Chuchli, kde vrcholem připraveného programu bude druhý klasický dostih sezóny a první část tzv. Trojkoruny 96. ročník Velké jarní ceny na distanci jedné míle. 

9. 5. 2017  |  06:46

Pardubice: Úvodní vrcholy pro Wild Dangera a Mustamira

Státní svátek ku přiležitosti dne Osvobození je tradičním termínem pro úvodní dostihový den sezóny na centrální překážkové dráze v Pardubicích. Nejinak tomu bylo i letos a v pondělí odpoledne se uskutečnil dostihový den, jehož vrcholem byla Cena města Pardubic jak zněl oficiální název pro tradiční Úvodní Cross Country. V dostihu bez většího vypětí zvítězil reprezentant šampionské tréninkové centrály Josefa Vání staršího Wild Danger v s překážkovým jezdcem šampionem Janem Kratochvílem. Druhé místo, dvě a tři čtvrtiny délky za vítězem, mohutným finišem v cílové rovince získal Talent (ž. Stromský), když o dvě délky předčil vítězova tréninkového kolegu Rabbit Hawk Winga (ž. Novák). Druhým z jedničkových vrcholů pondělního odpoledne v Pardubicích byla klasická steeplechase Irish Ambasador's Gold Cup supported by Easyfix, ve které se lehce prosadil Františkem Holčákem připravovaný Mustamir (ž. Stromský) o čtyři délky před Gangerous Gleamem (ž. Bartoš), třetí s odstupem o délku větším dokončil Kifaaya (ž. Matuský).

7. 5. 2017  |  18:50

Fashion Queen odpálila německou klasickou radost

Otázka před prvním klasickým dostihem sezóny zněla, prosadí se Polyanta nebo z Drážďan cestující listed vítězka Fashion Queen. Prvně jmenovaná oslovila sázející výborným výkonem v Memoriálu Rudolfa Deyla, znalci německých reálií tvrdili, že kurz na vítězství Fashion Queen je dárkem sázejícím. Bitva dvou skvělých klisen zvedla diváky ze sedaček chuchelské tribuny a nakonec ve prospěch německé klisny rozhodlo půl délky. Světlovlasá trenérka Claudia Barsigová měla široký úsměv a společně s ní početný tým fandů, který ze Saska dorazil klisnu podpořit.

3. 5. 2017  |  19:30

V neděli na úvodní klasiku do Velké Chuchle a v pondělí sezónní premiéra v Pardubicích

Také následující víkend bude třídenní a příznivci turfu ho celý mohou strávit na dostizích. V sobotu je na programu první dostihový den letošního roku v Drážďanech, v neděli je na programu čtvrtý letošní dostihový den ve Velké Chuchli s první letošní klasikou a na pondělí je připravena premiéra do Pardubic.

2. 5. 2017  |  14:51

Rekordmanem Prvomájové steeplechase se stal Jan Kratochvíl, tentokrát byl v sedle Theophila

Prvomájová steeplechase byla vrcholem druhého dostihového dne letošní sezóny na dráze v Lysé nad Labem. Jak bývá tradicí, do příjemného areálu si našlo první květnový den cestu několik tisícovek diváků, jejichž pozornost byla soustředěna především na 55. ročník Prvomájové steeplechase společnosti Conseq na 4200 metrů. Pojedenácté se v tomto prestižním dostihu prosadil svěřenec Josefa Váni, tentokrát jím byl sedmiletý hnědák Theophilos reprezentující stáj Dostihového klubu ISportu. V sedle byl žokej Jan Kratochvíl, pro kterého to bylo čtvrté vítězství v Prvomájové v řadě, a osamostatnil se na čele historických tabulek nejúspěšnějších jezdců historického dostihu v Polabí.