Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Domácí

12. 7. 2018  |  18:02

Opět úspěšný Montjeu Third a rekordní obrat

Čtvrteční poledne a dostihy? Dříve termín téměř nemyslitelný, ale loni byla Česká republika zařazena na mapu, na jejíž dostihy se sází u francouzské sázkové kanceláře PMU, a tak i takové termíny se stávají pravidlem. Bylo po hlavním dostihu, Ceně Hipodromu Most na 2200 metrů a žokej Jaromír Šafář nevěřil vlastním uším. Na pět poledních dostihů z mosteckého hipodromu byl obrat ve Francii více než 1,12 miliónu euro. Před čtyřmi týdny jsme slavili poprvé sedmimístný obrat v Karlových Varech, tentokrát byl opět vylepšen.

11. 7. 2018  |  06:34

Pozvánka na dostihy: Čtvrteční Most s dostihy PMU

Jediným tuzemským dostihovým dnem v rámci tohoto týdne je letošní čtvrtý dostihový den PMU, který se uskuteční ve čtvrtek na mosteckém Hipodromu. Připraven je program sedmi dostihů, z nichž prvních pět je přenášeno francouzskou sázkovou společností PMU, která na ně také přijímá sázky. Vzhledem k této skutečnosti je start prvního dostihu stanoven na 11:30. O víkendu velký počet v tuzemsku trénovaných koní zamíří do zahraničí – v sobotu do Drážďan a v neděli do Bratislavy, kde se uskuteční tamní vrchol dostihové sezóny 26. ročník Slovenského derby, v němž se mezi čtrnáctkou startujících představí devět českých koní na čele s vítězkou české edice Blessed Kiss.

9. 7. 2018  |  06:39

Slušovice: Nyani Tomba ještě nepatří do starého železa

Dostihový trojboj svátečního prodlouženého víkendu v neděli uzavřel dostihový den na závodišti ve Slušovicích, který měl dva trojkové vrcholy na krátkých distancích. Mezi dvouletými v Ceně stáje Březová na 1 160 metrů se prosadila svěřenka Miroslava Nieslaníka Moon Shot (A. Subias), zatímco mezi tříletými a staršími ve stejně dlouhé Ceně Zlínského kraje letos poprvé prosadil Nyani Tomba (ž. Korečková). Oba vítězní jezdci ke zmiňovaným triumfům v rámci slušovického nedělního dopoledne dokázali přidat další a se ziskem vítězného double byli nejvýraznějšími postavami tohoto mítinku.

8. 7. 2018  |  07:35

Světla Hora: Vrchol jubilejního odpoledne pro Tripolise

Začátek července je tradičním termínem pro dostihový den na závodišti ve Světlé Hoře u Bruntálu a v sobotu zde realizační tým kolem Čestmíra Olehly připravil již dvacátý oficiální dostihový den v historii závodiště, na kterém byl doma legendární čtyřnásobný vítěz Velké pardubické Železník. Hlavním bodem připraveného programu byl II. ročník trojkového crossu Cena Moravskoslezského kraje, ve které nakonec domácí Taj Mahal (Spáčil) o krk nestihl veterána Tripolise (Odložil) připravovaného v nedaleké Malé Morávce.

7. 7. 2018  |  06:55

Lysá nad Labem: Vrchol pro Buonarrotiho

O státním svátku připomínajícím výročí upálení Mistra Jana Husa se na závodišti v Lysé nad Labem uskutečnil tamní letošní poslední dostihový den, jehož vrcholem byl 8. ročník Memoriálu Evy Palyzové, jediný jedničkový dostih tohoto prodlouženého víkendu. Dramatický souboj o vítězství v tomto dostihu svedli Buonarroti (ž. Kratochvíl) a Krocoleon (ž. Novák), přičemž po boji byl o půl délky lepší Josefem Váňou připravovaný Buonarroti. V rámcovém programu se dařilo svěřencům trenérky Lenky Horákové, kteří suverénně ovládli úvodní dva dostihy.

4. 7. 2018  |  23:38

Pozvánka na víkend: Lysá, Světlá Hora & Slušovice

První čistě červencový víkend prodloužený státními svátky připomínajícími slovanské věrozvěsty Cyrila a Metoděje a upálení mistra Jana Husa nabídne tři dostihové dny – v pátek se uskuteční letošní třetí dostihové odpoledne na závodišti v Lysé nad Labem, v sobotu bude na programu jediný letošní dostihový den v severomoravské Světlé Hoře a v neděli bohatý víkendový program uzavře v letošním roce druhý dostihový den na závodišti ve Slušovicích.

Jockey Club České republiky

2. 7. 2018  |  05:01

Karlovy Vary: Saša letos potřetí

Červencovou část aktuální dostihové sezóny v neděli otevřel letošní třetí dostihový den na Hipodromu Holoubek v Karlových Varech, jehož vrcholem byl patnáctý ročník Letní ceny klisen. Ve dvoukilometrovém testu druhé kategorie určeném výhradně zástupkyním něžného pohlaví letošní neporazitelnost udržela a třetího triumfu v řadě dosáhla svěřenka Tomáše Váni Saša v sedle s žokejkou Vendulou Korečkovou, když jistě o jeden a čtvrt délky porazila tempařku Tialine, třetí s odstupem čtyř délek vítězčina tréninková kolegyně Queentera (ž. Janáčková). Druhým z hlavních bodů nedělního karlovarského odpoledne byla mílová dvojka Cena společnosti Vladimír Marek s. r. o., kterou s obrovským náskokem odvodil devítiletý veterán Hidden Flame (ž. Rája), avšak v závěru se musel sklonit před koncovkou loňského vítěze VJC Sir Suna (ž. Foret), který ho ve finiši dokázal předstihnout  a zvítězil o jeden a půl délky. 

27. 6. 2018  |  16:57

Souboj letos neporažených klisen láká do Karlových Varů

Prázdniny už doslova bouchají na dveře, ale to neznamená, že by si dostihové dění v České republice dávalo přestávku. Sobota sice bude volná, ale v neděli se otevřou brány Hipodromu Holoubek v Karlových Varech a k vidění bude letošní třetí dostihový den. První klání bude odstartováno ve dvě hodiny po poledni. Hlavní pozornost se soustředí na Cenu primátora Karlovy Vary alias Letní cenu klisen na distanci 2000 metrů.

25. 6. 2018  |  05:23

Velká Chuchle: Polibek požehnaný i pro derby

V neděli se na závodišti v Praze – Velké Chuchli uzavřela první polovina tamní dostihové sezóny dostihovým dnem, jehož vrcholem byl nejvýznamnější rovinový dostih sezóny, 98. ročník CPI Českého derby, ve kterém maximální možný počet šestnácti koní změřil síly o dotaci ve výši 2,5 milionu korun. Překvapivou vítězkou se stala svěřenka v Chuchli sídlícího trenéra Igora Endaltseva Blessed Kiss (ž. Panov), která v závěru dostihu svedla nádherný souboj s německým grupovým vítězem Poldi’s Lieblingem (ž. Hardouin), jehož nakonec porazila po boji krk. V průběhu dne se dařilo tréninkové centrále rodiny Vocáskových, která v rámcových dostizích zaznamenala vítězný hattrick.

23. 6. 2018  |  23:24

Ange Guardian králem druhé kvalifikace

Patnáct koní se postavilo na start druhé kvalifikace na letošní Velkou pardubickou, již před startem byli škrtnuti z různých důvodů Tzigane du Berlais a Buonarroti. Po taktickém výkonu a výborné koncovce se prosadil desetiletý hnědák Ange Guardian, kterého trenér Josef Váňa nasedlal pro Jana Kratochvíla. Kvalifikační podmínky splnilo devět koní.