Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Domácí

Jockey Club České republiky

21. 1. 2018  |  15:57

EMHF: Seminář věnovaný novému pravidlu o omezování

V úterý 16. ledna se pod záštitou Evropské a středomořské dostihové federace (EMHF – European and Mediterranean Horseracing Federation) v prostorách Irish Turf Clubu na závodišti v Curragh uskutečnil seminář pro zástupce členských zemí zaměřený na objasnění rozhodování podle nového „Interference Rule“, tedy modelového pravidla o omezování, které se na podzim loňského roku stalo součástí Mezinárodní úmluvy o chovu, dostizích a sázkách (IABRW - článek 32).

Jockey Club České republiky

15. 1. 2018  |  07:42

Prostějov: Videozáznam XXIII. ročníku Galavečera českého turfu

Videozáznam XXIII. Galavečera českého turfu, který se v sobotu 13. ledna 2018 uskutečnil v prostějovském Národním domě, z produkce EquiTV Josefa Malinovského můžete shlednout prostřednictvím tohoto odkazu:  Galavečer - videozáznam

Jockey Club České republiky

13. 1. 2018  |  21:24

Trip to Rhodos hlavní postavou 23. Galavečera českého turfu

Tradiční tečkou za dostihovou sezónou je od roku 1995 Galavečer českého turfu, který se po třech letech vrátil do Národního domu v Prostějově. Pro čestné ceny si přišli šampióni z minulé sezóny, jejichž jména známe již od listopadu, co byl odběhnut poslední dostih, ale nejvíce zúčastněných bylo zvědavých na vyhlášení nejlepších koní celkem ve třinácti kategoriích. Nejprestižnější kategorií je Kůň roku, která je vyhlašována od roku 1970.

Jockey Club České republiky

2. 1. 2018  |  23:50

Galavečer českého turfu již příští sobotu

XXIII. Galavečer českého turfu se bude konat již příští sobotu 13. ledna 2018 v Národním domě v Prostějově. Podrobné informace naleznete na webových stránkách www.dostihyslusovice.cz, kde si také můžete objednat vstupenky. Kontaktní osoba: Mgr. Zdeněk Karlach, e-mail: galavecer@volny.cz. Těšíme se na Vás...

Jockey Club České republiky

30. 12. 2017  |  14:56

Zajímavosti z jednání Rady Jockey Clubu 22. 12. 2017

V pátek 22. prosince se sešla na posledním letošním jednání Rada Jockey Clubu České republiky. Již před zasedáním byly zřejmé personální změny v Radě, neboť pardubického ředitele Martina Korbu opět střídá předseda představenstva Richard Benýšek a Jaroslav Myška se chce více věnovat trenérské práci, jeho nástupce bude zvolen na valném shromáždění České asociace steeplechase, které se sejde v sobotu 6. ledna.

Jockey Club České republiky

21. 12. 2017  |  06:48

PF 2018

Jménem Jockey Clubu ČR přejeme radostné prožití vánočních svátkůa úspěšné vykročení do nového roku 2018 nejen dostihovým profesionálům, ale i všem, kteří mají lásku k tomuto sportu ve svých srdcích.

Jockey Club České republiky

20. 12. 2017  |  23:23

Klasifikace 2017: Nejvýše hodnoceným koněm Subway Dancer

V loňském roce nahradila Generální handicap Klasifikace, takže letos vychází její druhý ročník. KLASIFIKACE je hodnocením koní za jejich nejlepší výkony v uplynulé sezóně, tedy českou obdobou Longines World's Best Racehorse Rankings (tzv. mezinárodní klasifikace).

Jockey Club České republiky

8. 12. 2017  |  06:00

Projekt na získání nových zájemců o výkon povolání dostihového jezdce

Jedním z největších problémů se kterým se aktuálně potýká tuzemský dostihový provoz je neuspokojivý stav jezdecké základny, přičemž zejména v překážkových dostizích situace začíná být kritická. Jockey Club ČR proto připravil projekt Nábor dětí pro výkon povolání dostihového jezdce, se kterým se jako nestátní nezisková organizace uchází na Ministerstvu zemědělství ČR o dotaci pro rok 2018.

Jockey Club České republiky

21. 11. 2017  |  11:33

Zajímavosti z jednání Rady Jockey Clubu

Třetí listopadový pátek letošního roku nabídl další jednání Rady Jockey Clubu České republiky. Projednáno bylo několik důležitých bodů, které ovlivní tuzemské dění v příštím roce.

12. 11. 2017  |  06:18

Most: Jezdeckým šampionem Jaromír Šafář

Hipodrom Most v sobotu hostil poslední dostihový den tuzemské dostihové sezóny. Nejvýznamnějšími ze sedmičky dostihů byla dvě měření sil druhé kategorie – dvoukilometrový handicap Cena primátora města Mostu, v němž se o triumf utkala dvojice reprezentantů stáje Lokotrans připravovaných Lubošem Urbánkem Loop Love (ž. Janáčková) a Fantasticadventure (ž. Foret), přičemž cílovou pásku nakonec o hlavu dříve protnula prvně jmenovaná klisna a o dvě stě metrů kratší Podzimní cena města Mostu určená dvouletým koním, ve které lehce dominoval svěřenec Štěpánky Myškové Mount Q (ž. Havelková) reprezentující stáj Meridian. Vyvrcholil také souboj o rovinový jezdecký šampionát Lázně Poděbrady Cup, který triumfem s Quaff v Ceně Charvát Group s. r. o. pro sebe definitivně rozhodl žokej Jaromír Šafář, jenž se nejlepším jezdcem sezóny stal v kariéře již potřetí.