Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Domácí

23. 9. 2018  |  17:35

Mimoň: Golden Irene počtvrté vítězná, ve steeplechase vyhrál Power Zar

Šestý letošní start absolvovala šestiletá reprezentantka stáje Rabbit Trhový Štěpánov Golden Irene opět v Mimoni, na dráze u tamního hřebčína. Stejně jako v květnu, červnu a srpnu vyhrála dostih třetí kategorie na 2400 metrů. Tím se jí podařilo vcelku unikátní kousek, vyhrát všechny hlavní dostihy na jednom závodišti v jednom roce.

23. 9. 2018  |  08:56

Velká Chuchle: Murzabajev podruhé vítězem EJC

Netradičně v sobotu odpoledne hostilo závodiště v Praze - Velké Chuchli nejbohatší rovinový den letošní dostihové sezóny Evropský pohár žokejů. Šestnáct žokejů reprezentujících patnáct zemí se v sedmi dostizích, z nichž čtyři byly kategorie Listed a vyšší, utkalo o titul pro nejlepšího z nich. Podruhé ve čtyřleté historii tohoto projektu se vítězem stal aktuálně v Německu působící kazašský rodák Bajuržan Murzabajev, těžící ze spolupráce s trenérem Václavem Lukou mladším, jehož svěřenci ze čtyř jedničkových dostihů zvítězili hned ve třech včetně nejbohatšího rovinového dostihu sezóny EJC Million s celkovou dotací 2,6 milionu korun.

Jockey Club České republiky

20. 9. 2018  |  16:50

Zasedání Výkonného výboru EMHF v Praze (aktualizováno o rozhovor)

Ve dnech 8. a 9. září 2018 se v Praze uskutečnilo zasedání Výkonného výboru EMHF (Evropské a středomořské federace dostihových autorit). Výkonnému výboru předsedá Brian Kavanagh, výkonný ředitel Horse Racing Ireland, generálním sekretářem je Paull Khan a tvoří ho zvolení zástupci devíti členských zemí.

20. 9. 2018  |  12:56

V neděli letos naposled do Mimoně

Nedělní odpoledne nabídne po sobotní hostině ve Velké Chuchli letošní čtvrtý dostihový den v Mimoni na dráze u tamního hřebčína. První ze sedmi dostihů odstartuje ve 14 hodin.

19. 9. 2018  |  15:09

Sobotní svátek ve Velké Chuchli dostal definitivní podobu ve středu před polednem

Hvězdné koňské obsazení bylo známo již od úterý, seznam žokejů, kteří se v sobotu odpoledne představí ve Velké Chuchli byl znám od soboty, ale kdo pojede koho? To byla otázka, na kterou jsme dostali odpověď ve středu před polednem na tiskové konferenci.

Jockey Club České republiky

19. 9. 2018  |  06:20

Odstartovala podzimní část náborové akce na adepty jezdeckého povolání

Minulou neděli v areálu Střední školy dostihového sportu a jezdectví a na závodišti v Praze – Velké Chuchli odstartovala podzimní část seriálu akcí v rámci projektu Nábor dětí pro výkon povolání dostihového jezdce, s nímž Jockey Club ČR uspěl ve výběrovém řízení vyhlášeném Ministerstvem zemědělství na podporu projektů nestátních neziskových organizací pro rok 2018. Žáci sedmých a vyšších ročníků základních škol se zájmem o koně a výkon jezdeckého povolání se v doprovodu rodičů, případně i mladších sourozenců, v prostorách střední školy po teoretické i praktické stránce seznámili s tím, co toto povolání obnáší, poté si prohlédli závodiště ve Velké Chuchli a zúčastnili se dostihového dne, jehož vrcholem byl sprinterský Zářijový handicap.

Jockey Club České republiky

17. 9. 2018  |  11:35

František Vítek slaví osmdesátiny

Je to právě šedesát pět let, co přišel do jezdeckého učiliště v Trnové u Jíloviště, kde se, a samozřejmě i na závodišti ve Velké Chuchli, začala odvíjet jeho dostihová kariéra. Ale především – v pondělí 17. září se František Vítek, rodák z Puchlovic u Hradce Králové, dožívá 80 let!

17. 9. 2018  |  00:57

Velká Chuchle: Iraklinovi se tu letos daří

V neděli odpoledne pokračovala dostihová sezóna na centrálním rovinovém závodišti v Praze – Velké Chuchli dostihovým dnem, jehož vrcholem byl sprinterský Zářijový handicap. V konkurenci deseti soupeřů se pohledným závěrem prosadil letos převážně v Německu startující svěřenec Filipa Neuberga Iraklin (ž. Rája), který jistě o jeden a čtvrt délky zdolal pátou ze Svatováclavské ceny Benidiction (ž. Zatloukal), třetí Manolla (ž. Janáčková) ztrácela o délku více. V rámcovém programu se dařilo svěřencům Tomáše Váni, který díky Sense of Destiny a Apophisovi slavil vítězný double.

15. 9. 2018  |  17:17

Slušovický hattrick Františka Holčáka

Popáté v letošním roce hostila dráha ve Slušovicích dostihový den. Na programu bylo devět cvalových dostihů, pět rovinových a po dvou steeplechase a klání přes proutěné překážky. Na rovinách se dařilo ženám v sedle, vyhrály čtyři dostihy. Ve steeplechase se prosadili svěřenci Františka Holčáka a v klání přes proutěné překážky hrály prim klisny připravované Radimem Bodlákem.

15. 9. 2018  |  15:13

Nominace EJC uzavřena. Do Prahy přijedou žokejové patnácti národností!

Čtvrtého ročníku Evropského poháru žokejů (EJC), který koná v sobotu 22. září na závodišti Velká Chuchle (předpokládaný začátek 13:30 hodin), se zúčastní 16 jezdců z patnácti různých zemí. Hlavními hvězdami budou panamský žokej působící v Německu Eduardo Pedroza, britský jezdec dubajského vládce šejka Mohammeda al Maktúma Brett Doyle či irský světoběžník Tadhg O’Shea. Českou republiku budou reprezentovat mnohonásobný šampion Václav Janáček a první Čech jezdící v katarských dostizích Tomáš Lukášek, informovali pořadatelé EJC po sobotním uzavření nominace.