Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Blíží se termín přihlášek na druhý dostihový den PMU

12. 7. 2017  |  15:19

Česká dostihová premiéra v sázkové kanceláři PMU již je skoro zapomenuta. Předpoklad sázkového obratu okolo 800 tisíc euro byl ještě druhý červnový pátek večer potvrzen a nyní se řeší administrativní záležitosti vyúčtování, aby peníze dorazily na příslušný tuzemský účet. Pomalu už se hlásí druhý dostihový den, na který budou moci vsadit především francouzští sázející. Tentokrát poputuje do země galského kohouta televizní signál z mosteckého hipodromu, opět se bude jednat o pět dostihů, které budou odběhnuty příští pátek okolo poledne.

Pro našince je páteční poledne nezvyklý termín pro konání dostihů, ale ve Francii se v tomto čase pravidelně sází, jak jsme se mohli přesvědčit v červnu. V Česku je jedno, jestli je na startovní listině pět nebo dvanáct koní, pro sázkovou kancelář PMU je to ovšem diametrální rozdíl. Pokud je na startovní listině málo koní, mají hráči k dispozici jen omezenou sázkovou nabídku, pokud je koní více než deset, je nabídka kompletní. V nabídce PMU občas najdeme závodiště, kde není velký počet startujících koní v dostizích, a to se nepříjemně na obratu projevuje. Pokud i podruhé nabídneme početná pole startujících, bude to další pozitivní střípek do mozaiky o českých dostizích v cizině.

Ještě jednou proto patří díky všem realizačním týmům, jejichž svěřenci se představili v pátek 9. června ve Velké Chuchli. Pátek 21. června v Mostě by měl být obdobný, nejlépe s 12 až 14 koňmi v každém ze sázených dostihů.

V létě přemýšlet o roce následujícím se může zdát jako hodně předčasné, ale z pohledu sázkové kanceláře PMU tomu tak není. Sázkový kolotoč se točí pravidelným rytmem 365 dní v roce, a tak za pár týdnů už bude známá termínová listina na letopočet 2018. Není divu, nadcházející Silvestr je blíže než ten minulý. Čím více místa se v termínovce najde pro české dostihy, tím určitě pro celé dostihové odvětví u nás lépe, především ekonomicky.

Nejen ekonomický dopad ovšem mají dostihy pod patronátem PMU. Roste i zájem o české dostihy jako takové. Na málokterý dostihový den registrujeme nabídky jezdců ze zahraničí jako právě do příští týden do Mostu. Jméno Maxime Foulon je u nás málo známé, ale stačí se podívat na letošní statistiku, 166 startů, 12 vítězství a 64 umístění. Dát o sobě vědět může i prostřednictvím českého vystoupení, navíc jeho jméno bude pro francouzské sázející známější, a tak třeba utratí nějaké to euro navíc.

Samozřejmě, pokud jste majitelem, který je zvyklý na vícebarevnou čapku na přilbě jezdce, omezují vás dostihy PMU i v tomto směru, neboť v dostizích PMU jsou povolené pouze jednobarevné čapky. Zatím jsou dostihy vysílané do Francie spíše výjimkou, a tak se i tento drobný ústupek dá přejít, navíc není ze strany dostihové autority sankcionován.

(bda)

Zpět na výpis