Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Chantilly: Čtyři čeští mušketýři

1. 10. 2017  |  01:34

Na závodišti v Chantilly severně od Paříže v sobotu odstartoval tradiční mítink, který o den později vyvrcholí 96. ročníkem nejbohatšího evropského dostihu Prix de l'Arc de Triomphe. I letos se v rámci tohoto úvodního dne představila řada v tuzemsku trénovaných koní, konkrétně čtyři a všichni se dokázali umístit na dotovaných příčkách - Donuts Reyor finišoval čtvrtý v handicapu o 70 000 €, Subway Dancer obsadil druhé místo v Gr. 2 Prix Dollar, Trip to Rhodos v hlavním dostihu odpoledne supervytrvalecké Gr. 1 Prix du Cadran získal výborné třetí místo a Wireless uzavřel tabuli v mílové Gr. 2 Prix Daniel Wildenstein.

Prvním ze čtveřice v tuzemsku trénovaných "mušketýrů", který se na dráze v Chantilly představil byl svěřenec Václava Luky mladšího Donuts Reyor (E. Hardouin), který čelil šestnácti soupeřům v Qatar Grand Handicap des Milers - Prix Kheleyf (kat. B., 4+, 1 600 metrů AW, 70 000 €). V dostihu jistě o jeden a tři čtvrtiny délky zvítězil čtyřletý London Protocol (G. Benoist) trenéra Burka, avšak boj o druhou příčku byl velmi vyrovnaný - nakonec ji získal Sky Ship (F. Veron) o krk před Arviosem (S. Pasquier), Donuts Reyor byl o krátký krk čtvrtý půl délky před Beamou (P. C. Boudot).

O sedmdesát minut později se na zeleném pažitu závodiště v Chantilly objevil Zdenem Koplíkem připravovaný Subway Dancer (V. Cheminaud) a ve dvoukilometrové Qatar Prix Dollar (Gr. 2, 3+, 2 000 metrů, 200 000 €) zaznamenal nejlepší výsledek své dosavadní kariéry, když finišoval na druhém místě a od vítězného Garlingari (S. Pasquier) ho dělil jen krátký krk, zatímco na třetího Salouen (M. Guyon) měl náskok jedné a čtvrt délky. Večer byl Subway Dancer nabídnut k prodeji na Arc Sale společnosti Arqana nabídnut k prodeji, avšak za 110 000 € nového majitele nenašel.

Hlavním dostihem sobotního odpoledne byla supervytrvalecká Qatar Prix du Cadran (Gr. 1, 4+, 4 100 metrů, 300 000 €), která je tradičně cílem výkonnostně dlouhodobě nejlepšího koně v českém tréninku Trip to Rhodose, pro stáj prezidenta JC ČR Dr. Charváta připravovaného trenérem Pavlem Tůmou. Po škrtu letošního vítěze ascotského Gold Cupu Big Orange do dostihu odstartovalo jen šest koní. Trip to Rhodos (T. Bachelot) se v "Cadranu" představil počtvrté a dosáhl nejlepšího životního výsledku, když dvě čtvrtá místa z posledních ročníků předčil ziskem bronzové pozice. Dostih z větší části odvodil vítěz tohoto dostihu z roku 2015 Mille et Mille (F. Blondel), zatímco Trip to Rhodos se vezl na průběžné čtvrté pozici na bariéře. V cílové rovince přšel útok favorizovaného svěřence A. de Royer Dupreho Vazirabada (Ch. Soumillon), který si s Mille et Mille bez většího úsilí o půl délky poradil, s odstupem sedmi délek získal Trip to Rhodos třetí místo tři čtvrtiny délky před vítězem z roku 2014 High Jinx (O. Peslier) a důrazně si řekl o titul Koně roku.

Úspěšné představení českých koní uzavřel druhý ze svěřenců Václava Luky mladšího Wireless (T. Bachelot), který se představil v mílové Qatar Prix Daniel Wildenstein (Gr. 1, 3+, 1 600 metrů, 200 000 €). V poli devíti zvítězil Taareef (Ch. Soumillon) připravovaný trenérem de Royer Duprem, zatímco Wireless zhruba tři a půl délky za ním vybojoval poslední dotaci o krátkou hlavu před Royal Juliusem (V. Cheminaud).

Otakar Nový

Zpět na výpis