Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Do Velké pardubické bylo přihlášeno 38 koní

10. 5. 2018  |  13:15

Polovina května je tradičním termínem přihlášek do vrcholu překážkové sezóny, 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Ve čtvrtek 10. května bylo v termínu prvních přihlášek přihlášeno celkem 38 koní, 34 připravovaných domácími trenéry a čtyři ze zahraničí. Z domácích trenérů přihlásil celkem osm koní Josef Váňa a nechybí mezi nimi ani obhájce vítězství No Time To Lose. Tři koně přihlásil Stanislav Popelka a po dvou Radek Žalud, Pavel Tůma, Antonín Novák a Hana Kabelková. Celkem jsou na přihláškách svěřenci 20 domácích trenérů.

Zajímavé jsou především přihlášky z dostihově vyspělých zemí, Anglie, Francie a Irska. Z kolébky turfu nebyl přihlášen žádný kůň, z Irska dorazila přihláška 12letého Ruben Cottera, který je v současnosti v tréninku Petera Mahera, ale už více než rok nestartoval. Naposled se představil divákům loni při Festivalu v Punchestownu a La Touche cupu (tamní cross country na 6600 metrů) a obsadil páté místo s velkým odstupem na vítěze. Do března 2017 byl Ruben Cotter svěřencem Paula Nichollse, jednoho z nejlepších anglických překážkových trenérů. Ruben Cotter startoval v překážkových dostizích 18krát a 4krát vyhrál. V roce 2011 startoval dvakrát v dostihu Point to point a jednou vyhrál.

Z Francie dorazily přihlášky dvě, jednou je odchovanec Jiří Trávníčka Casper, který je v současné době ve francouzském tréninku Yannica Fouina. Caspera jsme na českých drahách viděli startovat čtyřikrát, naposled loni při Poháru Josefa Váni ve Velké Chuchli, kde se mu ovšem nedařilo. Letos se zatím na dostihové dráze nepředstavil. Druhá přihláška z Francie je zajímavější, je jí desetiletý Urgent de Gregaine, který loni obsadil druhé místo za No Time To Lose. Od té doby zvládl dva krosy v Cheltenhamu a obsadil třetí a druhé místo. V krosu při Festivalu podlehl pouze pozdějšímu vítězi Velké národní Tiger Rollovi.

Jednu přihláška přišla ze Slovenska a má ji na svědomí trenér Jaroslav Brečka. Sedmiletý Vajgaros se představil v Pardubicích již několikrát a v den Velké v roce 2016 vyhrál dostih pro pětileté. Loni startoval dvakrát, ale nedařilo se mu.

Nejmladšími přihlášenými, jsou šestiletí, Napastnik a Casper, naopak nejstaršími jsou třináctiletí Kasim, Nikas a Universe of Gracie. Splněnou kvalifikaci mají shodou okolností první tři z loňského ročníku, No Time To Lose, Urgent de Gregaine a Delight My Fire, ostatní o její splnění budou usilovat při kvalifikacích v Pardubicích nebo v zahraničí.

Druhá a poslední možnost přihlásit koně do Velké pardubické bude na konci září.

(bda)

Zpět na výpis