Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Karlovy Vary: Saša letos potřetí

2. 7. 2018  |  05:01

Červencovou část aktuální dostihové sezóny v neděli otevřel letošní třetí dostihový den na Hipodromu Holoubek v Karlových Varech, jehož vrcholem byl patnáctý ročník Letní ceny klisen. Ve dvoukilometrovém testu druhé kategorie určeném výhradně zástupkyním něžného pohlaví letošní neporazitelnost udržela a třetího triumfu v řadě dosáhla svěřenka Tomáše Váni Saša v sedle s žokejkou Vendulou Korečkovou, když jistě o jeden a čtvrt délky porazila tempařku Tialine, třetí s odstupem čtyř délek vítězčina tréninková kolegyně Queentera (ž. Janáčková). Druhým z hlavních bodů nedělního karlovarského odpoledne byla mílová dvojka Cena společnosti Vladimír Marek s. r. o., kterou s obrovským náskokem odvodil devítiletý veterán Hidden Flame (ž. Rája), avšak v závěru se musel sklonit před koncovkou loňského vítěze VJC Sir Suna (ž. Foret), který ho ve finiši dokázal předstihnout  a zvítězil o jeden a půl délky. 

Největším vrcholem letošního třetího dostihového dne na závodišti v Karlových Varech, byl patnáctý ročník Letní ceny klisen (II. kat., 3+, 2 000 metrů, 100 000 Kč), která se letos uskutečnila jako Cena primátora města Karlovy Vary. Po škrtu Orphanty do dostihu odstartovalo jen pět klisen, mezi nimiž se diktování tempa chopila svěřenka Ludvíka Harise Tialine (ž. Rája), jež startovní pole zavedla až do cílové roviny. Zde přišel nástup jedné z dvojice letos neporažených klisen, Tomášem Váňou připravované Saši (ž. Korečková), která si s v závěru jedno tempo jdoucí Tialine bez problémů poradila a zvítězila jistě o jeden a čtvrt délky, zatímco druhá z klisen, jež v letošní sezóně neokusila hořkost pořážky Coffola (žk. Liška) neměla svůj den a finišovala až čtvrtá tři délky za druhou svěřenkou Tomáše Váni v dostihu Queenterou (ž. Janáčková).

Druhým z vrcholů nedělního karlovarského odpoledne byla Cena společnosti Vladimír Marek s. r. o. (II. kat., 3+, 1 600 metrů, 90 000 Kč). I v tomto dostihu se představilo jen pět koní a diktování tempa se krátce po startu ujal svěřenec Ludvíka Harise, tentokrát devítiletý veterán Hidden Flame (ž. Rája). Hidden Flame si záhy vyvořil několikadélkový náskok, se kterým točil i do cílové roviny. V posledních metrech dostihu však začal uvadat, což byla příležitost pro Lubošem Urbánkem připravovaného Sir Suna v sedle s žokejem Petrem Foretem, který jeho náskok v cílové rovině metr po metru zkracoval až lídra dostihl a svůj finiš přetavil v jeden a půl délkový triumf. Pro Sir Suna to bylo první vítězství od loňského květnového klasického triumfu ve Velké jarní ceně, Hidden Flame nakonec udržel druhé místo délku před do sezóny vstupujícím Private Ryanem (ž. Chaloupka).

V úvodním dostihu programu první červencové neděle Ceny hejtmanky Karlovrského kraje  (III. kat., 3 l., 1 400 metrů, 60 000 Kč), se stylem start cíl prosadila svěřenka trenéra Allana Petrlíka Rabbit Bated (Petrlík), když nejblíže se jí ve finiši dokázal přiblížit Šavujevův Motorsport (ž. Koplík), který nakonec ztrácel dvě délky. V následujícím vytrvaleckém handicapu Cena Galerie umění Karlovy Vary (IV. kat., 3+, 2 400 metrů, 40 000 Kč) se jistě prosadila DS Pegas reprezentující Lesana (Florian) o dvě a čtvrt délky porazivší nejlepší ze šestice koní bojujících o druhé místo, jíž byla Nirgera (ž. Koplík). Program návštěvníkům karlovarského závodiště svým vystoupením zpříjemnil Karlovarský symfonický orchestr, po kterém byl pojmenován i jeden rámcových dostihů - trojkový handicap Cena Karlovarského symfonického orchestru (III. kat., 3+, 2 000 metrů, 60 000 Kč), který se překvapivě nestal kořistí favorizovaného Barabashe (ž. Foret), jenž podklouzl v oblouku a jeho jezdci vypadla noha z třmenu, nýbrž svěřenec Ludvíka Harise Galis (ž. Rája), jenž po boji o krk porazil Nee l'Amour (Florian) a obhájil své loňské vítězství v tomto dostihu. Posledním z rámcových rovinových dostihů byla Cena společnosti Realistic a. s. (IV. kat., 3+, 1 600 metrů, 40 000 Kč), ve které se jistě dvě a půl délky před Singapore Spice (ž. Korečková) prosadil Michalem Kalčíkem připravovaný vítěz Svatováclavské ceny 2015 Dodybud (Subias).

Rovinový program nedělního odpoledne na Hipodromu Holoubek na dvě poloviny rozdělil jediný překážkový dostih Cena Statku Chyše (stch IV. kat., 4+, 3 200 metrů, 60 000 Kč), který měl svého favorita v Helenou Vocáskovou připravovaném Linngarovi (S. Ferhanov) a na jehož scéně měl svůj překážkový debut absolvovat loňský vítěz Českého derby Joseph (Kocman)ze stáje Dr. Charváta. Linngar svoji roli v dostihu beze zbytku potvrdil, když zvítězil lehce o čtyři a půl délky před Santosem (Vyhnálek), zatímco Joseph dostih nedokončil, když ve druhém kole na protilehlé rovince upadl přes před ním na překážce padnuvšího Pacina (ž. Boyer).

Otakar Nový

Zpět na výpis