Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Klasifikace 2017: Nejvýše hodnoceným koněm Subway Dancer

20. 12. 2017  |  23:23

V loňském roce nahradila Generální handicap Klasifikace, takže letos vychází její druhý ročník. KLASIFIKACE je hodnocením koní za jejich nejlepší výkony v uplynulé sezóně, tedy českou obdobou Longines World's Best Racehorse Rankings (tzv. mezinárodní klasifikace).

Klasifikace 2017: Nejvýše hodnoceným koněm Subway Dancer

speciální číslo Favorita věnované KlasifikaciDo Klasifikace zveřejněné ve Věstníku ČT č. 24 jsou zahrnuti všichni koně v českém tréninku registrovaní ke startům v České republice a koně v zahraničním tréninku, kteří jsou hodnoceni pouze za výkony v České republice. Letos se každopádně českým koním znovu dařilo na zahraničních drahách, když stejně jako loni přepsali několik historických maxim. Devítka koní se totiž podílela na celkových 18 black-type umístěních (dosavadním maximem bylo loňských 12) a zahraniční zisky na rovině se blíží k hranici 34 miliónům korun, což oproti loňsku znamená nárůst o bezmála 3 milióny.

Na těchto číslech se výraznou měrou podíleli koně, kteří nejsou registrováni ke startům v České republice. Aby byl tedy přehled top výkonů nejlepších českých koní kompletní, do Klasifikace jsme znovu zapracovali i koně v českém tréninku registrované pouze pro starty v zahraničí, kteří vyběhli formu odpovídající minimálně českému handicapu 75 kg. Tuto hranici překonalo celkem 95 koní a my vám nabízíme jejich přehled, který je zpracován v tabulce po vzoru mezinárodní klasifikace. Klasifikaci je také věnováno speciální číslo dostihových novin FAVORIT.

Při sestavování Klasifikace jsme se mohli opřít i o hodnocení našich zahraničních kolegů, protože nám byl zásluhou bližší spolupráce se zahraničními dostihovými autoritami umožněn přístup do handicapové databáze všech světových black-type dostihů. Pohled na výkony českých koní v black-type dostizích tak nemáme pouze od handicaperů ze států, kde se dané dostihy odběhly, ale i od několika dalších handicaperů. Právě na základě této databáze vzniká zmiňovaná mezinárodní klasifikace.

Jaroslav Fabris a Jan Žid

handicapeři JC ČR

KLASIFIKACE

Zpět na výpis