Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Letošní dostihové loučení v Kolesách a Slušovicích

31. 10. 2018  |  09:55

Na první listopadový víkend je plánováno příjemné počasí, a tak je tu ideální možnost užít si poslední tuzemské dostihy roku 2018. V sobotu bude první dostih v Kolesách u Kladrub odstartován v pravé poledne a v neděli ve Slušovicích se startuje již půl hodiny před polednem. Na své si přijdou příznivců rovinových i překážkových dostihů, rovinových zkoušek je na programu 8, překážkových o jednu méně, ale dvě nejvyšší kategorie.

Sobotní dostihy v příjemném východočeském areálu nabízejí především provozní dostihy nižších kategorií, překážkovým vrcholem bude Memoriál Michala Köhla, kros na 3700 metrů. Z osmičky startujících zaujmou jména jako Rabbit Hawk Wing, Thirteen Diamonds, Strike nebo Canton. Posledně jmenovaný vyhrál podobný dostih v Kolesách před dvěma roky. Papírovým favoritem dostihu je Rabbit Hawk Wing, který se letos představil i na nejvyšší scéně, naposled v Ceně Vltavy v den Velké pardubické, ale skončil v poli poražených. Thirteen Diamonds prospěl návrat na travnaté ovály a před čtyřmi týdny v Brně se dokázal prosadit.

Ve Slušovicích se představí tuzemská překážková elita. Jako první bude odběhnuta Cena Sergeant Thundera na 3400 metrů. Koně se představí pouze na ovále, nečekají je diagonály. Favoritem i podle sázkových kurzů je Tiara Men, který v den Velké pardubické vyhrál Poplerův memoriál na distanci 3300 metrů. Tempař Dangerous Gleam startoval spíše na lehčích skocích, ale loni dokázal vyhrát i Zlatý pohár na 4400 metrů v Pardubicích. Před třemi týdny byl v Pardubicích zadržen, a tak ho nyní čeká reparát. Do bojů o přední příčky může zasáhnout Starbuck s Marcelem Novákem. V Pardubicích byl favorizován, ale nakonec skončil na čtvrtém místě.

Vrcholem programu bude Velká slušovická steeplechase Zlínského kraje na 5200 metrů s dvojicí koní, kteří letos stáli na startu Velké pardubické, ale do cíle se nedostali. Delight My Fire vyhrála Velkou slušovickou před dvěma roky a favoritkou bude i v letošním roce. Švédského jezdce Niklase Lovéna střídá v sedle Sertaš Ferhanov, vedoucí muž překážkového šampionátu. Nejvážnějšími soupeři by měli být All About Cossio, který koncem září vyhrál dostih Crystal cupu v Meranu, Catch Life, který dokázal vyhrávat nejen v Česku, ale i v Itálii, a Vajgaros, kterého na Slovensku připravuje Jaroslav Brečka. Vítěz Velké pardubické z roku 1992 bude také v sedle talentovaného překážkáře. Druhá polovina startovního pole, Waikita, Quebracho, Sorgenio a Delifo, je v dostihu spíše pro překvapení.

Rovinová část programu nabídne nejkratší a nejdelší dostih tuzemského kalendáře. Ve sprintu na 900 metrů se představí osm koní a papírově největší šance mají Celine My Heart, Stormico a Dapa. Na supervytrvalecké distanci by měla potvrdit své mimoňské úspěchy Golden Irene s žákem Davidem Liškou, jezdcem-šampionem letošní sezóny.

Nenechte si ujít letošní poslední dostihy!

Dostihy v Kolesách ve zkratce

První dostihový den: 25. července 1998

Celkem dostihů: 410 (151 rovinových a 259 překážkových)

Letošní sezóna: 21. v pořadí

Nejlepší jezdci v rovinových dostizích od roku 1998: Jan Rája 9 vítězství, Josef Bartoš a Jaromír Šafář po 8, Dušan Andrés, Josef Sovka a Jan Verner po 7.

Nejlepší trenéři v rovinových dostizích od roku 1998: Filip Neuberg 9 vítězství, Helena Vocásková 8, Petr Kantek, Allan Petrlík a Tomáš Váňa 6.

Nejlepší jezdci v překážkových dostizích od roku 1998: Jaroslav Myška 25 vítězství, Marcel Novák a Josef Váňa ml. 18, Dušan Andrés 16, Michal Köhl 15, Josef Bartoš 14.

Nejlepší trenéři překážkových dostihů od roku 1998: Josef Váňa 46 vítězství, Jan Blecha 16, Pavlína Sůrová 15, František Horák 13, František Zobal 10, Štěpánka Myšková 9.

Předpověď počasí na sobotu 3. listopadu: zataženo až polojasno 12 stupňů

Start 1. dostihu: 12:00 hodin (celkem 7 dostihů, 3 rovinové a 4 překážkové)

Možnost sázek: Tipsport (v předprodeji i v den dostihu, ale pouze přes internet nebo mobilní aplikaci; je možné, že v nabídce nebudou všechny dostihy), možnost sázek na závodišti nebude.

Dostihy ve Slušovicích ve zkratce

První dostihový den: 21. srpna 1981

Celkem dostihů od roku 1981: 1 788 (1 292 rovinových a 496 překážkových)

Letošní sezóna od roku 1981: 38. v pořadí (pod patronátem JZD Slušovice se uskutečnilo v letech 1978 až 1981 ještě 55 překážkových dostihů ve Vizovicích)

Nejlepší jezdci na rovině od roku 2001: Zuzana Vokálková 29 vítězství, Jaromír Šafář 26, Jiří Chaloupka 23, Václav Janáček 19, Jan Rája 18, Martina Havelková 16.

Nejlepší trenéři v rovinových dostizích od roku 2001: František Holčák 41 vítězství, Jozef Piruch 27, Radim Bodlák a Jan Demele 24, Zdena Havlíčková 20.

Nejlepší jezdci na překážkách od roku 2001: Dušan Andrés a Pavel Kašný 9 vítězství, Jaroslav Myška 7, Marek Stromský a Marcel Novák 6, Petr Tůma 5.

Nejlepší trenéři v překážkových dostizích od roku 2001: František Holčák 9 vítězství, Antonín Novák a Čestmír Olehla 8 vítězství, Stanislav Popelka 7, Pavel Kašný a Radim Bodlák 6.

Nejlepší jezdci v rovinových dostizích v roce 2018: Adam Florian 6 vítězství, Bejsim Ferhanov a Vendula Korečková 4, Zuzana Vokálková a Michaela Musialová 3.

Trenéři na rovinách v roce 2018: Helena Vocásková 7 vítězství, Libor Hála 3, Jan Demele, František Holčák, Radek Holčák a Tomáš Váňa 2.

Jezdci na překážkách v roce 2018: Sertaš Ferhanov, Marcel Novák, Veronika Řezáčová a Adam Čmiel 2 vítězství, pět jezdců po jednom vítězství.

Trenéři na překážkách v roce 2018: František Holčák 4 vítězství, Radim Bodlák 2, sedm trenérů po jednom vítězství.

Předpověď počasí na neděli 4. listopadu: jasno až polojasno 19 stupňů

Start 1. dostihu: 11:30 hodin (celkem 8 dostihů, 5 rovinových a 3 překážkové)

Možnost sledovat: YouTube kanál Dostihy Slušovice, přímý přenos na ČT Sport od 13:00 do 14:20 hodin

Možnost sázek: Tipsport (v předprodeji i v den konání dostihů, ale pouze přes mobilní aplikaci nebo internet), na místě bez možnosti sázek

Zajímavosti: Divákům bude k dispozici velkoplošná obrazovka a v rámci doprovodného programu se představí v sedle bývalí vítězové Velké pardubické. Můžete se těšit také na skupinové vystoupení dívek z Rajnochovic. Dostihové odpoledne uzavře klusácký dostih.

(bda)

Zpět na výpis