Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Letošní premiéra v Kolesách ve znamení dvojek

12. 8. 2017  |  20:40

Jubilejní dvacátá sezóna byla zahájena v sobotu odpoledne na dráze Kolesách. Vrcholem programu byl druhý ročník Memoriálu Michala Köhla na 4000 metrů, který se uskutečnil nejen za finanční podpory Jockey Clubu České republiky. Pěknou koncovkou se prosadil hnědák Woody, kterého pro stáj Iron Ladies Ostrava připravuje v Ostravě Jiří Uhl. Na druhém místě doběhl Sweet Red Wine a třetí domácí Lingarry, která byla na čele ještě půl kilometru před cílem. Pojďme se podívat na některá zajímavá čísla z odpoledne v Kolesách.

Woody podruhé vítězný Hnědák Woody se prosadil na dráze v Kolesách podruhé v kariéře. Poprvé se tak stalo loni první listopadovou sobotu, tak v dostihu třetí kategorie na 4000 metrů, stejně jako v sobotu 12. srpna. Loni v listopadu vedl svěřence Jiřího Uhla Marek Stromský, tentokrát byl v sedle Marcel Novák, pro kterého to bylo již patnácté vítězství v letošním roce na českých drahách. Novák vede šampionát s náskokem osmi čárek před trojicí Jan Kratochvíl, Jan Odložil a Sertaš Ferhanov.

Double pro Čmiela a Odložila Dva jezdci vybojovali na dráze v Kolesách dvě vítězství. Prvním se stal Adam Čmiel, který vyhrál první dva body programu odběhnuté přes proutěné překážky. Šestiletý Osetin absolvoval první start pod trenérským vedením Radka Holčáka a hned se prosadil, přitom na skocích debutoval. Překážkovou premiéru absolvoval také tříletý Stuke, rovněž připravovaný Radkem Holčákem, a také v jeho případě byla vítězná. Pro Adama Čmiela to byla první dvě vítězství v letošním roce, bohužel po pádu ze Sparkyho byl odvezen do nemocnice. Navíc pro Osetina i Stuka to byla druhá vítězství v kariéře. Druhým dvojnásobným vítězem se stal Jan Odložil, který nejprve vyhrál v těsné koncovce se čtyřletou Moravankou (pro ni to bylo také druhé vítězství v kariéře) a následně byl v sedle pětiletého Leda.

Podruhé v televizi Dostihový den byl vysílán v přímém přenosu České televize podruhé v historii. „Poprvé jsme vysílali v sobotu 19. července 2008,“ prozradil v průběhu odpoledne moderátor přenosu Marek Svačina. Před devíti lety přenos komentoval Pavel Fučík, který tentokrát působil v roli reportéra.

Premiérová vítězství Tři koně zaznamenali v sobotu v Kolesách první životní triumf. Prvním byl v Ceně firmy Jaroslava Jiráně na 2400 metrů čtyřletý hnědák Lucifer, kterého pro stáj Zdeněk Kavka připravuje Ludvík Haris a v sedle byl Martin Laube. V Ceně společnosti Accor na 1200 metrů jej napodobila čtyřletá hnědka Sába v sedle Kateřinou Hlubučkovou připravovaná Čestmírem Olehlou. První životní vítězství na skocích zaznamenal pětiletý černý hnědák Ledo ze stáje Dopa-Odložil.

Dvakrát třetí triumf v kariéře Dvojice koní zaznamenala v Kolesách třetí vítězství kariéry. Tím prvním čtyřletá hnědka Perchta z lotu Heleny Vocáskové. Pod Janem Rájou vyhrála rovinu na 1600 metrů. Pro Perchtu to byl první letošní triumf ve třetím startu, loni vyhrála ve Velké Chuchli a Lysé nad Labem. Třetí vítězství získala na třetí dráze. Naopak Purple Heart vyhrává je v Kolesách. Šestiletý hnědák z tréninku Martiny Růžičkové vyhrál v Kolesách poprvé 8. listopadu 2014 na rovinách, podruhé loni 13. srpna ve steeplechase a po roce vyhrál potřetí. Poprvé byla v sedle Martina Havelková, podruhé Barbora Málková a nyní Pavel Složil. Mladý jezdec vyhrál letos pošesté a podvacáté v kariéře.

(bda)

Zpět na výpis