Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Mimoň: Double pro trenéry Harise a Vocáskovou

4. 9. 2017  |  05:49

V neděli odpoledne hostilo závodiště v Mimoni letošní čtvrtý a poslední dostihový den. Na programu bylo celkem osm dostihů, v nichž byl paritně zastoupen rovinový i překážkový provoz. Zatímco rovinové části programu díky triumfům Anshoy a Tialine kralovali trenér Ludvík Haris, stáj DAR a žák David Liška, v jeho překážkové polovině se z double radoval realizační tým němčické tréninkové centrály zaštítěné trenérkou Helenou Vocáskovou, jejichž vyslanci Michelangelo a Famous Valley ovládli oba dostihy přes proutěné překážky, když oba pro stáj pana Stanislava Chudáčka odjezdil Sertash Ferhanov. Zajímavostí je, že oba úspěšní trenéři se díky těmto výsledkům posunuli do čela příslušných trenérský šampionátů - Ludvík Haris v rovinovém před Grega Wroblewského a Helena Vocásková před Josefa Váňu v překážkovém.

První polovinu programu mimoňského nedělního odpoledne tvořila čtveřice rovinových dostihů. V úvodním supervytrvaleckém handicapu pojmenovaném Cena Mimoně (V. kat., 3+, 2 800 metrů, 20 000 Kč) se stylem stal cíl prosadila reprezentantka stáje Rabbit Trhový Štěpánov Golden Sarah (ž. Verner) a trenér Allan Petrlík mohl oslavit svoje třetí vítězství od návratu do pičínské treninkové centrály. Golden Sarah triumfovala jistě o dvě délky před Montepucinim (Borč), třetí s odstupem tří čtvrtin délky finišoval Wimbledon (ž. Janáčková). Následoval další handicapový dostih tentokráte Cena hotelu Valaška (IV. kat., 3+, 2 000 metrů, 30 000 Kč), ve které se z letošního čtvrtého triumfu na mimoňské dráze radovala žokejka Martina Havelková poté co zvítězila s pětiletou Ellou připravovanou Jaroslavm Drlíkem, když po boji o půl déky porazila Rabbit Focuse (Hrouda).

V následující Ceně firmy MPL Stavebniny (IV. kat., 3+, 1 400 metrů, 30 000 Kč) roli desetinové favoritky potvrdila čtyřletá Anshoa (žk. Liška), avšak o triumf musela bojovat až do cíle, v němž ji od druhé Čamilly (ž. Šafář) dělilo půl délky, na kterou třetí Fantastic Lady (Hrouda) ztrácela nos. V následujícím vrcholu rovinového programu, jímž byl vytrvalecký handicap Cena firmy Maestoso Luna (III. kat., 4+, 2 400 metrů, 45 000 Kč) si realizační tým krabčické centrály triumf zopakoval a to zásluhou tempařky Tialine (žk. Liška), která nedala žádnému ze čtyř soupeřů šanci a navázala na svoje zdejší červnové vítězství v podobném stylu, když zvítězila velmi lehce o sedm délek před Golden Irene (ž. Verner), třetí místo s dvoudélkovým odstupem obsadila Santin (Hrouda).

Úvod překážkové poloviny programu obstaral pětkový handicap Cena firmy ROKO (stch V. kat., 4+, 3 600 metrů, 30 000 Kč), ve kterém se prosadil svěřenec Martina Bělky Norino (Odložil), jenž v závěru odrazil nápor nad těžkými skoky debutující Alegorie (Ferhanov), třetí se ztrátou dvou délek finišoval Trivero (am. Gozzoli). Dalším bodem v itineráři mimoňského odpoledne byl nejlépe dotovaný dostih odpoledne Cena Libereckého kraje (stch IV. kat., 4+, 3 600 metrů, 50 000 Kč), která se stala kořistí třináctiletého veterána Elegant Devila v sedle s žokejem Martinem Liškou, jenž zvítězil jistě o tři délky před Luck Aheadem (ž. Stromský), zatímco třetí Gotcha (Borč) ztrácela dalších pět délek. Svěřenec Tamary Křídlové Elegant Devil letos v Mimoni startoval při včech čtyřech dostihových dnech s velmi pozitivními výsledky - dvakrát zvítězil a dvakrát druhý.

Závěr programu patřil dvěma dostihům přes proutěné překážky, ktré ovládla němčická tréninková centrála rodiny Vocáskových. Nejprve mezi čtyřletými proutěnkáři v Ceně firmy KM Prona pro mladé jezdce (PP V. kat., 4 l., 3 100 metrů, 30 000 Kč) exceloval Michelangelo (Ferhanov), který zvítězil lehce o sedm délek před Marikou (Odložil) a o půl hodiny později na něj mezi tříletými vrstevníky v Ceně společnosti OMA CZ a. s. (V. kat., 3 l., 2 800 metrů, 30 000 Kč) navázala Famous Valley (Ferhanov) jistě o tři délky porazivší Růžu z Pohoří (Kubík).

Otakar Nový

Zpět na výpis