Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Mimoňské vrcholy pro Roonyho a Machiavelliho

16. 7. 2017  |  10:39

Potřetí se se v sobotu otevřely brány závodiště v Mimoni a diváci mohli sledovat devět dostihů, pět rovinových a čtyři překážkové. Před šesti týdny jsme byli svědky několika dvojnásobných vítězů, tentokrát nebyl k vidění ani jeden double, co dostih to jiný vítězný jezdec nebo trenér.

Hlavním bodem rovinového programu byla Cena firmy Maestoso Luna na 2400 metrů, na start se po předstartovním škrtu Quest Royala postavila pětice koní a od startu byl na čele osmiletý veterán Roony v sedle s Michalem Hroudou. V cílové rovině Roony odolal nástupu o rok starší Allanis o pouhou krátkou hlavu. Roony se letos na dráze představil počtvrté a podruhé vyhrál. První triumf si připsal druhou dubnovou neděli ve Velké Chuchli také ve třetí kategorii. Pro trenérku Martu Bielikovou to bylo čtvrté vítězství v rámci probíhající sezóny. Za Allanis na třetím místě doběhla Tyfona, která po startu ztrácela několik délek, ale v závěrečném okruhu udeřila na protilehlé rovince a vybojovala třetí honorář.

V hlavním překážkovém dostihu byli diváci svědky opět souboje Machiavelli a Elegant Devil stejně jako 3. června. Tentokrát svěřenec Tamary Křídlové Elegant Devil nesl o šest kilogramů více než svěřenec Jana Blechy Machiavelli. Osmiletý belgický rodák reprezentující stáj Denom plus se vyčlenil ze zástupu nezvítězivších při osmém životním vystoupení, když byl u cílového mezníku o čtyři délky před soupeřem. Trojici nejlepších doplnil Justicius.

Dvojici koní se podařilo zopakovat triumfy z první červnové soboty, kdy Mimoň hostila druhý dostihový den. Na rovině se opět prosadil svěřenec Ludvíka Harise Bulpit a třetí letošní vítězství mohl oslavit Martin Laube, na překážkách po boji o dvě délky vyhrál tříletý Mansur, svěřenec Lenky Kvapilové v sedle s Marcelem Novákem. Nejúspěšnější dvojice dosavadního průběhu mimoňské sezóny se při červencovém pokračování prosadila jen jednou, a to na úplný závěr programu. To nic nemění na faktu, že je Marcel Novák dlouhodobě nejúspěšnějším jezdcem na dráze pod vrchem Ralsko, od roku 2003 už vyhrál čtrnáct překážkových klání.

Také třetí letošní vítězství v Mimoni zaknihovala Martina Havelková v sedle bělouše Lady’s Mana. Svěřenec Petra Kantka vyhrál v polovině června v Karlových Varech a nyní triumf zopakoval. Pro trenérka z moravských Bučovic to bylo deváté letošní vítězství a zažívá nejúspěšnější sezónu své sedmileté kariéry, v šampionátu rovinových trenérů je na druhém místě za Gregem Wroblewskim. První překážkové vítězství v kariéře může slavit Martin Laštovička, když vítězně dovedl do cíle čtyřletého Segretona připravovaného Václavem Chaloupkou pro Stáj Sokrates.

První životní úspěch bude mít s Mimoní spojená také tříletá Pragmace připravovaná Jaroslavem Votavou. Naopak šestiletá Polyante se dokázala prosadit již potřetí, na mimoňské dráze podruhé. Po roce a čtvrt si přijel do Mimoně pro vítězství Reaper’s Music trenéra Antonína Nováka v sedle Janem Odložilem.

(bda)

Zpět na výpis