Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Most: Velká mostecká ve slavnostním

25. 8. 2017  |  07:01

O nadcházejícím víkendu se uskuteční pouze jeden dostihový den a to sobotní odpoledne na mosteckém Hipodromu, v jehož rámci toto závodiště oslaví dvacet let svojí existence. Program odstartuje ve 13:00 a vedle osmi dostihů (pěti rovinových a tří překážkových včetně Velké mostecké steeplechase) je připraven i bohatý doprovodný program zahrnující mimo jiné vystoupení Karlovarského symfonického orchestru či zejména pro děti určené soutěže s hasiči a projížďky na koních zdarma.

Dostihové části připraveného programu dominují dva dostihy I. kategorie. Tím chronologicky prvním bude 20. ročník Velké letní ceny Ústeckého kraje (I. kat., 3+, 2 000 metrů, 135 000 Kč), ve které se představí sedm koní, přičemž největší pozornost bude nepochybně upřena na tříletého reprezentanta stáje Dr. Charváta Josepha (ž. Palík), jenž se na dráze objeví poprvé od svého triumfu v letošním ročníku Českého derby. Joseph nebude mít situaci jednoduchou, neboť s výjimkou vrstevníka Passepartouta (ž. Hlubučková), proti němu budou stát starší koně na čele s červencovým vítězem Bratislavské míle Ideal Aprroachem (ž. Chaloupka) a předloňským vítězem tohoto dostihu Sulmanem (ž. Laube).

Druhou ze zmiňovaných jedniček bude PH Hydraulik Velká mostecká steeplechase (stch NL, 5+, 4 500 metrů, 300 000 Kč), klasická steeplechase se šesti startujícími. Mezi favority dostihu patří dvojice svěřenců trenéra Josefa Váni Sundara (ž. Kratochvíl), letošní dvojnásobný jedničkový vítěz, který v dubnu opanoval Velikonoční steeplechase v Lysé nad Labem a v červenci Stříbrnou trofej na závodišti v Pardubicích a Theophilos (ž. Bartoš), jenž má na svém kontě pro změnu lysolabskou Prvomájovou steeplechase a naposledy finišoval v Pardubicích čtvrtý ve II. kvalifikaci na letošní ročník Velké pardubické. Jako nejvážnější soupeř se pro toto duo jeví druhý z karlovarského Poháru Josefa Váni Peintre Elusif (ž. Novák), ale reprezentant stáje Dr. Charváta to s ohrožením vyslanců z šampionské překážkové centrály bude mít složité.

Otakar Nový

Zpět na výpis