Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Nedělní program ve Velké Chuchli nabízí dva vrcholy

12. 4. 2018  |  17:11

Dostihová sezóna v České republice nabírá na obrátkách. Počasí máme již několik dní jarní, někde se rtuť teploměru vyšplhala až k letním hodnotám. Původně jsme měli být svědky o víkendu dvou dostihových dní, ale program v Kolesách byl zrušen, a tak příznivci dostihů mohou vyrazit pouze v neděli do Velké Chuchle. Tam se startuje tradičně ve 14 hodin na programu bude osm klání.

Hlavní pozornost se soustředí na dva body programu. Nejprve přijdou ke slovu tříleté klisny ve 44. ročníku Memoriálu Rudolfa Deyla a hodinu později se představí starší elita v 60. edici Velké dubnové ceny. V obou dostizích se představí osm koní.

Memoriál Rudolfa Deyla bude odvetou za Cenu zimní královny, která byla na programu 28. září loňského roku v Karlových Varech. Nejen změna dráhy, ale především zkrácení distance o 200 metrů a také termín o více než půl roku později může hrát podstatnou roli. V lázeňském městě vyhrála Love Connection o pouhý krk před Carmellou. Prvně jmenovaná ještě v říjnu vyrazila do Bratislavy, kde doběhla třetí. V posledních sedmi letech byl Memoriál Rudolfa Deyla doménou klisen Dostihové stáje Pegas. Vyhrály pět ze sedmi ročníků. Letos právě Carmella může vylepšit bilanci. Na lehkou váhu nelze brát ani třetí Lareonu a velmi dobrou přípravu zřejmě absolvovali koně v bílozelených barvách Rabbitu, a tak může překvapit Rabbit Bated. Minulý týden jsme viděli galapředstavení svěřenců Václava Luky, který tentokrát posílá do dostihu klisnu Rapet. Na výlet do Prahy zcela jistě nepojede ani Laila Blue. Dvojice Cool Baby a Summer Dress se představí poprvé na tuzemských drahách.

Velmi zajímavá konkurence se postaví také na start Velké dubnové ceny na 1800 metrů. Loňské druhé místo bude obhajovat Aldzarb s Martinem Laubem. Nejvyšší hmotnost ponese vítěz loňské Velké jarní ceny Sir Sun s Jiřím Chaloupkou. Zock se od Heleny Blažkové přestěhoval k Tomáši Šatrovi, a tak můžeme čekat vyladění formy. Poprvé v Česku uvidíme klisnu Chancellor. Duke of Darhorse se loni prosadil mezi elitou pouze ve slabší konkurenci v Karlových Varech. Trojice Timekeeper, Tamarind Cove a Charles Quatrieme už má start v nohou. Před dvěma týdny startovali v Lysé nad Labem a nejlépe se prezentoval Charles Quatrieme. Vydrží mu forma i tentokrát?

Na viděnou na dostizích!

Dostihy ve Velké Chuchli ve zkratce

První dostihový den: 28. září 1906

Celkem dostihů od roku 1945: 12 844 (11 718 rovinových a 1126 překážkových)

Letošní sezóna od roku 1945: 74. v pořadí

Nejlepší jezdci na rovině od roku 2001: Jan Rája 187 vítězství, Jiří Chaloupka 174, Václav Janáček 155, Jaromír Šafář 124, Radek Koplík 118.

Nejlepší trenéři v rovinových dostizích od roku 2001: Václav Luka 102 vítězství, Tomáš Šatra 94, Filip Neuberg 93, Ivana Pejšková 78, Allan Petrlík 76.

Nejlepší jezdec na rovinách v sezóně 2018: David Liška 4 vítězství

Nejlepší trenér na rovinách v sezóně 2018: Václav Luka 3 vítězství

Předpověď počasí na neděli 15. dubna: polojasno, odpoledne 23 stupňů

Start 1. dostihu: 14:00 hodin (celkem 8 rovinových dostihů)

Možnost sledovat: on-line stream na www.dostihy.cz

Možnost sázek: Tipsport (již nyní Memoriál Rudolfa Deyla a Velká dubnová cena, později všechny dostihy) a Betino (na závodišti)

Vstupné: základní činí 150 Kč, ale pořadatel nabízí několik typů předplatného a slev (více informací na velka-chuchle.cz). Za parkovné zaplatíte 50 Kč, ideální dopravní spojení je vlakem z hlavního či Smíchovského nádraží. Odjezdy z hlavního nádraží 12:07, 12:37, 13:07 a 13:37, odjezdy ze Smíchovského nádraží 12:14, 12:44, 13:14 a 13:44. Vlaky jezdí v neděli v intervalu 30 minut.

(bda)

Zpět na výpis