Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Netolice: Mauglí opět po třech letech

21. 8. 2017  |  05:38

Dostihová dráha v Netolicích rozkládající se v těsném sousedství zámku Kratochvíle v neděli hostila jediný tamní dostihový den letošní sezóny. Tradičním vrcholem netolického dostihového odpoledne je trojkový cross Velká cena Netolic, jenž se letos uskutečnil pod patronátem Galopp News. Stylem start cíl se lehce prosadil jedenáctiletý matador Mauglí (ž. Liška), když o tři délky porazil Tripolise (Odložil), třetí s odstupem pěti délek finišoval Floridas (Složil ml.). V rovinové části programu se dařilo žokejce Zuzaně Vokálkové, která zvítězila v sedlech Santina a Yordany, úspěšný návrat do angažmá ve stáji Rabbit Trhový Štěpánov slavil trenér Allan Petrlík a to díky triumfům Golden Irene a Rabbit Librettista.

V hlavním dostihu nedělního netolického odpoledne Velké ceně Galopp News - Velké ceně Netolic (stch cc III. kat., 5+, 4 100 metrů, 80 000 Kč) se představilo pět koní, přičemž paradoxně početní převahu měli koně trénovaní na Moravě. Diktování tempa se od startu ujal žokej Matin Liška v sedle do letošní Velké pardubické přihlášeného a kvalifikovaného vítěze tohoto dostihu z roku 2014 Mauglího a až do cíle před sebe nikoho nepustil. Nejstarší kůň v poli, jedenáctiletý svěřenec trenéra Petra Slabého Mauglí, v dostihu zvítězil lehce o tři délky před Tripolisem (Odložil), třetí s odstupem dalších pěti délek finišoval Floridas (Složil ml.). Posledním dokončivším byl Marcus Aurelius (ž. Andrés), jenž na čtvrtém místě ztrácel dvě a čtvrt délky, neboť poslední ze startujících koní Stefan se svého jezdce Lukáše Matuského zbavil před Irskou lavicí.

Úspěšný návrat do stáje Rabbit Trhový Štěpánov má za sebou trenér Allan Petrlík, který v neděli poprvé vyslal na start své staronové svěřence a ze třech startů vytěžil dvě vítěztsví a druhé místo. Prvním z tria jeho svěřenců, jenž se objevil na startu byl tříletý Morgan (ž. Verner), který v úvodním maiden Cena Vetmarket, s. r. o. (IV. kat., 3 l., 1 600 metrů, 30 000 Kč) sice o pět délek nestačil na vítěznou Sicili Pop (ž. Rája) , avšak ostatní soupeře na čele s Cennou Orchideou (am. Krámer) předčil minimálně o tři délky. Hned při dalším startu svého svěřence se však Allan Petrlík již mohl radovat z vítězství - pětiletá Golden Irene (Hrouda) navázala na červencový triumf z Mostu a v supervytrvalecké Ceně Envilsan - Gem a. s. - Prostor - Design s. r. o. (IV. kat., 3+, 3 000 metrů, 30 000 Kč) zvítězila velmi lehce o pět délek před Scamirem (ž. Korečková), třetí s odstupem osmi délek finišoval Sparrow (ž. Vokálková). Další triumf si Petrlík zaknihoval hned v následující klasické steeplechase Memoriálu Jiřího Hurta (stch IV. kat., 4+, 3 200 metrů, 50 000 Kč) prostřednictvím devítiletého Rabbit Librettista (Verner), který naposledy zvítězil před třemi lety ve Velké benešovské, jenž tentokrát lehce o tři a půl délky porazil na skocích debutujího o pět let mladšího Achsara (ž. Matuský), zatímco další dvě délky ztrácel na třetím místě finišující Lambrozini (Složil ml.).

Mezi jezdci byla v neděli v Netolicích nejúspěšnější žokejka Zuzana Vokálková, která zvítězila ve dvou dostizích. Nejprve v sedle svěřence Hany Váňové Santina opanovala handicap pojmenovaný Cena Šindelář Spedition s. r. o. (IV. kat., 3+, 1 600 metrů, 30 000 Kč), když jistě o dvě délky porazili nejstarší účastnici dostihu Goldy (Borč), jenž o krk zdolala nejvíce zatíženou Archipenku (Man). Hned v následující Ceně přátel dostihového závodiště Netolice (III. kat., 3+, 1 200 metrů, 45 000 Kč), rovinovém vrcholu odpoledne, na svůj úspěch navázala dalším triumfem, tentokrát v sedle svěřenky Radka Holčáka Yordany, která jistě o jeden a půl délky porazila bělouše Never Now (ž. Mach), třetí se ztrátou tří čtvrtin délky finišovala Nazma (ž. Rája). Posledním dosud nezmíněným nedělním dostihem byl handicap Cena Václava Smolíka (V. kat., 4+, 1 800 metrů, 15 000 Kč), v němž mezi osmi startujícími byli hned čtyři svěřenci trenéra Petra Kantka - nejúspěšnější z tohoto kvarteta byla sedmiletá ryzka Lemesína (žk. Liška), která zvítězila lehce o tři a půl délky před Labondem (Bořánková), třetí s odstupem čtyř a čtvrt délky finišovala Furano (am. Sikorová).

Otakar Nový

Zpět na výpis