Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

O velikonočním víkendu do Mimoně a Lysé nad Labem

13. 4. 2017  |  17:02

Dostihová sezóna již pomalu nabírá své pravidelné tempo. Prodloužený velikonoční víkend nabízí dva dostihové dny s osmi dostihy. V neděli ve 13:30 hodin bude odstartováno první klání letošního roku na dráze v Mimoni, v  pondělí se začíná v Lysé nad Labem již o půl hodiny dříve.

O velikonočním víkendu do Mimoně a Lysé nad Labem

Program na dráze pod vrchem Ralsko je složen ze čtyř rovinových a stejného počtu překážkových klání, ve kterých je na startovních listinách 59 koní. Vrcholem odpoledne bude Cena Firmy Maestoso Luna, rovina na 2600 metrů. Všichni účastníci již mají zkušenosti se supervytrvaleckými dostihy. Charros (Hlubučková) v roce 2015 vyhrál Karlovarskou dvojnásobnou míli. Dostih na 3200 metrů vyhrál v loňském roce také Noble Fox (Andrésová), Alegoria, v jejímž sedle bude loňský žokej-šampion Jan Rája končila loňskou sezónu třetím místem v Kolesách na 2900 metrů. V tomto dostihu se prosadila Allanis (Korečková). V nedalekém Pavlině dvoře trénující Filip Neuberg bude spoléhat na Soliniho v sedle s Milanem Zatloukalem, loňským švýcarským šampionem.

Nablýskaný program je připraven na pondělí do Lysé nad Labem. Vrcholem odpoledne bude Velikonoční steeplechase na 3700 metrů s osmičkou startujících. Dvojici Mister Westminster a Sundara posílá do dostihu v letošním roce velmi úspěšný trenér Josef Váňa. Kromě sedmi koní připravovaných českými trenéry se představí v Polsku trénovaný Salam v sedle s Rostislavem Benšem. První tuzemský start čeká na francouzského rodáka Bolero de l’Isle v sedle s Jaroslavem Myškou. Dvojici Marcus Aurelius a Turdus posílá do dostihu stáj Red Rebels. Prvně jmenovaného připravuje Stanislav Popelka a druhého Hana Kabelková. Pole doplňují na Moravě připravovaní All About Cossio a Sorgenio.

Zajímavé budou také rovinové dostihy, ve kterých se představí pětinásobný tuzemský žokej-šampion Václav Janáček, který již sedmý rok působí ve Španělsku, kde čtyřikrát šampionát vyhrál a dvakrát byl druhý. Tentokrát buse v sedle koní Josefa Váni. V rovině na 1700 metrů se představí Tamarind Cove, který se v loňském roce zapsal mezi blacktype umístěné koně. Velmi dobré výkony v loňském roce podával zástupce stáje Rabbit Trhový Štěpánov, Montjeu Third. Již delší dobu patří mezi elitu Nyani Tomba. Druhý start po přesunu ze Slovenska absolvuje Dodybud a pořadím mohou míchat i Dzinfizz nebo Malq. V dostihu na 2200 metrů se představí slovenský derby vítěz Timekeeper proti několikrát v klasice umístěné Williann. Loni měl vysoké ambice také Rumpl Cimpr Campr, který skončil sedmý v derby a šestý v St. Legeru.

Pokud nestihnete přijet do Lysé nad Labem osobně, můžete sledovat přímý přenos na ČT sport od 15:10 nebo večer bude vysílán záznam. Počasí nebude o víkendu zrovna ideální. V neděli by mělo být v Mimoni deset stupňů a hrozí drobná přeháňka. O trochu příznivější by mohlo být počasí v pondělí v Lysé nad Labem, kde by mělo být polojasno a devět stupňů. Stejně jako v loňském roce, neexistuje špatné počasí, ale jen špatné oblečení.

Příjemný sváteční víkend a na viděnou na dostizích!

Petr Malík

Zpět na výpis