Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Poslední letošní cvalové dostihy hostí mostecký hipodrom

7. 11. 2017  |  18:20

Po sedmi měsících a devíti dnech od letošní premiéry je na programu letošní tuzemská dostihová derniéra. V sobotu 11. listopadu půl hodiny po poledni bude odstartován první ze sedmi rovinových dostihů, které jsou připraveny na sedmý letošní dostihový den na mosteckém hipodromu. Startovní listiny obsahují celkem 61 jmen a největší pozornost přitahují dvě klání druhé kategorie.

Nejprve se představí tříletí a starší na distanci dvou kilometrů v Ceně primátora města Mostu. Mezi desítkou startujících najdeme i slovenského reprezentanta Thunderballa v sedle s Vendulou Korečkovou. Dva kilometry by měly být ideální pro bělouše Bukhariho, který vyhrál v polovině září dostih druhé kategorie ve Velké Chuchli a koncem října v klání běloušů obsadil druhé místo. Solidní výkony celou sezónu podává zástupkyně tříletého ročníku Johanka, pouze při sezónním debutu nebyla mezi pěticí nejlepších. Její vrstevník Duke of Darhorse má problémy se starty z boxů a otázkou je současná forma Kerabushe. Před čtyřmi týdny finišoval v podobném dostihu na druhém místě Fantasticadvenure, pokud mu vydržela forma, neměl by mezi nejlepšími chybět ani tentokrát. Výhodou nízké nesené hmotnosti budou moci využít Fabryan, Mystic Golfer a Loop Love.

Sedm dvouletých změří síly na distanci 1800 metrů v Podzimní ceně města Mostu. Před dvěma týdny ve Slušovicích se prosadil Viconte z lotu Grega Wroblewského, který by měl být favoritem i v Mostě. Také v tomto dostihu najdeme hosta ze Slovenska, svěřence trenéra Michala Ročáka, Daring Vision. Kvarteto Lock Ness, Tango Glinka, Mount Q a Samanda Mandura je připravováno v České republice, již má starty v nohou, ale na vítězství to zatím nestačilo. Francouzský odchovanec Corleone absolvuje v Mostě životní premiéru.

Jedním z největších taháků dostihového loučení bude souboj o titul žokeje-šampióna letošní sezóny. Před mosteckým dostihových dnech vede Jaromír Šafář o jedno vítězství před Janem Rájou, ale ten má o jedno druhé místo více než Šafář. Oba se představí v sobotu odpoledne čtyřikrát, ale pouze dvakrát budou bojovat přímo proti sobě, a to ve čtvrtém a pátém bodě programu. V prvním a ve třetím klání bude startovat Jan Rája a ve druhém a sedmém Jaromír Šafář. Rája, který obhajuje loňský triumf, potřebuje vyhrát o jeden dostih více než Šafář, pokud ten nebude dvakrát druhý. Šestý bod je určen amatérským jezdcům, kterým vládne Jindřich Fabris s pěti úspěchy. Druhá je Tereza Grbavčicová, která vyhrála dvakrát.

Pokud si nechcete nechat ujít letošní dostihovou derniéru, tak se dobře oblečte. V Mostě má být v sobotu zataženo a devět stupňů, dopoledne může slabě pršet, počasí si ovšem ověřte ještě v pátek nebo v sobotu ráno, přece jen se předpověď ještě může měnit.

Na viděnou na dostizích!

(bda)

Zpět na výpis