Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Pozvánka na víkend: Dally Hit vstupuje do sezóny

7. 4. 2017  |  07:55

V neděli tuzemská dostihová sezóna pokračuje druhým dostihovým dnem, který opět hostí závodiště v Praze - Velké Chuchli a jehož vrcholy budou Velká dubnová cena, ve které se úřadující kůň roku Dally Hit utkás devíti soupeři a nejvýznamnější předzkouška Jarní ceny klisen Memoriál Rudolfa Deyla, v němž své klasické ambice otestuje deset tříletých klisen.

Na nedělní odpoledne je v chuchelském Conseq Parku připraven program osmi rovinových dostihů, který odstartuje tradičně ve 14:00. Největší pozornost bude pochopitelně soustředěna na dvě měření sil první kategorie. Chronologicky prvním z nich bude 43. ročník Memoriálu Rudolfa Deyla (I. kat., 3 l. kl., 1 400 metrů, 135 000 Kč), nejvýzmanější test výkonnosti tříletých klisen před prvním klasickým dostihem sezóny Jarní cenou klisen. V dostihu se představí deset klisen tvořících vyrovnané startovní pole bez jasné favoriky, přičemž o vítězství byla měla bojovat především trojice klisen, jež má svém kontě jen pojednom startu - Polyanta (ž. Foret), která loni v srpnu vyhrála svůj debut v karlovarském EBF, Coffola (ž. Mazur), jež na stejném závodišti koncem září v obdobném dostihu finišovala těsně druhá a Katarina (ž. Breux), také debutující druhým místem v EBF dostihu a to v říjnu na mosteckém hipodromu.

Druhý z jedničkových testu je určen pro čtyřleté a starší středotraťaře a bude jím 59. ročník Velké dubnové ceny Erste Factoring (I. kat., 4+, 1 800 metrů, 150 000 Kč). Proti devítce vyzyvatelů se v něm postaví úřadující kůň roku, šestiletá svěřenka trenérky Ivany Pejškové Dally Hit (ž. Palík). Největšími soupeři pro subtilní bojovnici by měli být loňský vítěz Ceny Jockey Clubu Solar Eclipse (ž. Mazur) a rekonvalescent Father Frost (ž. Murzabajev).

Z rámcového programu za pozornost stojí především dva vytrvalecké testy pro tříleté koně, ve kterých se představí řada adeptů startu v letošním ročníku Českého derby. Prvním z nich je úvodní dostih celého odpoledne Cena dětského koutku Hříbátka (IV. kat., 3 l., 2  400 metrů, 40 000 Kč), ve kterém se představí šest koní, mezi nimiž se nejzajímavěji jeví Fighting Lips (ž. Breux) a Lodgia Rock (ž. Korečková), tím druhým pak Cena Albiona (III. kat., 3 l., 2 200 metrů, 60 000 Kč) se sedmi aktéry, ve které by o triumf měli bojovat zejména Joseph (ž. Breux), Kerabush (ž. Murzabajev) a Solai (ž. Mazur).

Otakar Nový

Zpět na výpis