Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Pozvánka na víkend: Mostecká premiéra a první díl trojkoruny

12. 5. 2017  |  13:30

O druhém květnovém víkendu se uskuteční dva velice zajimavé dostihové dny. V sobotu zahájí jubilejní 20. dostihovou sezónu Hipodrom Most, přičemž hlavními magnety diváckého zájmu bude dvojice jedničkových testů - klasickému ročníku určený Memoriál Dr. Frankenbergera, jenž je prvním derby trialem nejvyšší úrovně a Memoriál V. Smolíka, první jedničkový dostih sezóny pro starší vytrvalce. Neděle tradičně patří pražské Velké Chuchli, kde vrcholem připraveného programu bude druhý klasický dostih sezóny a první část tzv. Trojkoruny 96. ročník Velké jarní ceny na distanci jedné míle. 

Pozvánka na víkend: Mostecká premiéra a první díl trojkoruny

Úvodní dostihový den jubilení 20. dostihové sezóny na Hipodromu Most odstartuje ve 13:00. Připraveno je celkem osm dostihů - pět rovinových a tři steeplechase. Největší pozornost bude pochopitelně soustředěna na dva dostihy první kategorie. Chronologicky prvním z nich bude Memoriál dr. Frankenbergera - Jarní cena města Mostu (I. kat., 3 l., 2 000 metrů, 135 000 Kč), první jedničkový test tříletého ročníku na dvoukilometrové trati, který by měl odtajnit ambice startujících koní směrem k letošnímu Českému derby. Na startu dostihu se představí šest koní, přičemž o triumf by měli bojovat především dubnoví chuchelští vítězové Kerabush (ž. Janáček) a Silver Ball (ž. Šafář), otazníkem sestavy je italský import trenéra Josefa Váni Fly Filo Fly (ž. Lukášek) a role černéhp koně dostihu by mohl zhostit Joseph (ž. Palík) s stáje majoritního akcionáře mosteckého závodiště Dr. Charváta, jenž na této dráze při svém říjnovém debutu dokázal zvítězit.  Druhým z jedničkových vrcholů bude 23. ročník Memoriálu Vlastimila Smolíka - Cena první dámy České republiky (I. kat., 4+, 2 400 metrů, 135 000 Kč), prvn vytrvalecký dostih sezóny pro starší vytrvalce. Na startovní listině figuruje třináct koní, ale největší hvězdy mezi nimi chybí. Mezi nejvážnější uchazeče o triumf v tomto dostihu patří svěřenec Grega Wroblewského Solar Eclipse (ž. Janáček), mezi jehož největší soupeře by měla patřit především trojice klisen - druhá z loňských Oaks Venillia (ž. Zatloukal), třetí z Ceny prezidenta Santin (ž. Verner) a v dubnové Lysé se velmi dobře prezentovavší Williann (ž. Foret).

Nedělní odpoledne v chuchelském Conseq Parku proponované jako den Dostihový den pražské plynárenské z důvodu TV přenosu a potencionální kolize se zápasem české hokejové reprezentace na Mistrovství světa odstartuje na toto časové období netradičně brzy již ve 13:00 (!!!). Připraven je program osmi čistě rovinových dostihů, mezi nimiž je největší lákadlem pro diváky již 96. ročník Velké jarní ceny Pražské plynárenské (listed, 3 l. hř. a kl., 1 600 metrů, 550 000 Kč). Mezi jedenácti startujícími nechybí prvních pět z nejvýznamnějšího přípravného dostihu Memoriálu prof. Michala, jež by měli hrát hlavní roli hrát  i tentokrát  - především vítězný Mamadysh (ž. Šafář), těsně druhý vítěz loňského mosteckého Zimního favorita Zock (ž. Zatloukal) a třetí Riverton (ž. Rája), který neměl  ideální průběh a je tedy možné čekat zlepšení. Těsně druhý za za Zockem v nejvýznamnějším dostihu pro dvouleté koně loni v říjnu v Mostě byl odchovanec viceprezidenta France Galop J. P. Colombueho Dominique (ž. Breux) a podceňovat není radno ve dvou dosavadních startech vždy druhého svěřence trenéra Drlíka Orssio (ž. Verner). Z rámcového programu se k nejzajímavějším dostihům řadí Cena sázky na Velké pořadí (III. kat., 3 l., 2 400 metrů, 60 000 Kč), ve které se představí sedm tříletých mezi nimiž by se měl prosadit hnědák Nagano Gold (ž. Verner), který ve svém posledním startu v Karlových Varech zle potrápil jednoho z aktuálníc derby favoritů Black Canyona.

Otakar Nový

Zpět na výpis