Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Projekt Nábor dětí pro výkon povolání dostihového jezdce

15. 5. 2018  |  19:59

Dostihového dne, který se na závodišti v Praze – Velké Chuchli uskuteční v neděli 20. května, se zúčastní první skupina žáků základních škol, kteří mají zájem o povolání dostihového jezdce. Tito žáci byli osloveni v rámci projektu Jockey Clubu České republiky Nábor dětí pro výkon povolání dostihového jezdce, se kterým Jockey Club ČR uspěl ve výběrovém řízení vyhlášeném Ministerstvem zemědělství na podporu projektů nestátních neziskových organizací pro rok 2018.

Cílem tohoto projektu je snaha zvrátit neutěšenou situaci v oblasti jezdecké základny pro tuzemské rovinové a především překážkové dostihy a zároveň i zpopularizovat dostihový sport mezi širokou veřejností. Pracovníci Jockey Clubu ČR a Střední školy dostihového sportu a jezdectví, která s Jockey Clubem v rámci projektu úzce spolupracuje, kontaktují vybrané základní školy ve Středočeském kraji (na jaře) a v Praze (na podzim) a ve spolupráci s učitelským sborem vytipují vhodné uchazeče o povolání dostihového jezdce – mezi hlavní fyzické parametry patří výška a přiměřená hmotnost.

Vybraní žáci jsou v doprovodu rodičů pozváni k návštěvě dostihového dne na chuchelském závodišti. Prohlédnou si budovu Střední školy dostihového sportu a jezdectví, kde se seznámí s teoretickými základy potřebnými pro výkon jezdeckého povolání a obdrží informační brožuru. Následovat bude exkurze do dostihové stáje SŠDSJ přímo na závodišti, kde získané teoretické znalosti budou doplněny ukázkou praktického přístupu ke koním.

Čtete tyto řádky a myslíte si, že máte doma dítě, které by mohlo být novým Josefem Váňou nebo Vlastimilem Smolíkem a zástupci Jockey Clubu na základní školu, kde studuje, ještě nedorazili? Kontaktujte paní Alenu Čupovou (e-mail: cupova@dostihy.cz, tel.: 725 934 320) a domluvte si možnost zúčastnit se exkurze v rámci některého z dalších dostihových dní.

Zpět na výpis