Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Skvělá společnost ozdobí nedělní Cenu města Karlovy Vary

2. 8. 2017  |  11:39

První srpnový víkend nabízí jeden dostihový den, a to v neděli odpoledne v Karlových Varech-Dvorech na Hipodromu Holoubek. První klání bude odstartováno ve 14:30 hodin a vrcholem programu bude Cena města Karlova Vary – Memoriál Josefa Dolejšího na 2000 metrů. Startovní listina obsahuje pouze sedm jmen, ale jsou mezi nimi dva vítězové Velké jarní ceny.

Letos druhou květnovou neděli vyhrál první díl klasické Trojkoruny Sir Sun ze stáje Lokotrans, další startem bylo České derby, kde doběhl na čtvrtém místě. Tentokrát mu realizační tým zkrátil distanci, ale v sedle s Petrem Foretem bude mířit hodně vysoko. Aldar vyhrál Velkou jarní v roce 2015, také on obsadil čtvrté místo v derby, poté se ještě dvakrát umístil a minulý rok měl přestávku. Letos e na dráze představil čtyřikrát, třikrát vyhrál, pouze v míli při derby-dni podlehl Phu Haiovi. Ze čtrnácti životních startů Aldar vyhrál osm.

Distance dvou kilometrů je ve světě stále více populárnější, a právě Cena města Karlovy Vary je jedním z nejvýznamnějších dostihů na této distanci u nás. Navíc se koná v ideálním termínu, od derby dne je již daleko, a tak si i klasici mohli odpočinout. Starší moc dostihů v létě nemají a do podzimních vrcholů, v letošním případě Evropského poháru žokejů, jsou to ještě čtyři týdny. Navíc Cena města Karlovy Vary má dlouhou tradici, první ročník byl odběhnut již v roce 1899, při premiérové sezóně místního závodiště. V průběhu let se distance i typ dostihu měnily, ale od roku 2004 se běhá na dva kilometry.

Aldarovi bude krýt záda jeho stájový druh Aldzarb, který se letos na dráze představil čtyřikrát, dvakrát doběhl druhý a dvakrát třetí. Aladzarb má rád měkčí dráhu a rád udává tempo. Hvězdou mezi tuzemskými klisnami je bělka Venillia. Z posledních pěti startů čtyřikrát vyhrála, poražena byla jen ve Smolíkově memoriálu v polovině května na mostecké dráze. Poslední dva starty absolvovala mezi klisnami a vyhrála vždy s převahou několika délek. Ve své kariéře startovala devětkrát a nikdy nebyla horší než třetí. Dalším excelentním jménem na startovní listině je Tamarind Cove. Jako tříletý byl hvězdou ročníku, loni na podzim už šla jeho výkonnost dolů. Letos začal s chutí, ale poslední dva starty v Bratislavě byly zklamáním. V sedle bude rekordman dostihu Jiří Chaloupka a pokusí se vrátit reprezentanta stáje Statek Blata Český ráj na lepší vlnu.

Ze Slovenska přijíždí Unique Pilot, druhý ze Starohájského derby a sedmý v derby u našich východních sousedů. Nejslabšími výkony se zatím prezentoval čtyřletý ryzák Approcaillis. Z osmi tuzemských startů od července minulého roku je maximem druhé místo z říjnového Mostu. Tentokrát bude mít v sedle silového Jana Ráju.

Druhým vrcholem již pátého letošního dostihového dne v lázeňském městě bude 9. ročník Velké ceny BBAG na 1600 metrů s pěticí startujících. Přesilovku budou hrát reprezentanti stáje Lokotrans, kteří budou na startu tři a proti nim se postaví Kobi a Duke of Darhorse. Mezinárodní rozměr bude mít také Memoriál Jiřího Chaloupky na 1600 metrů, který je zařazen do seriálu Fegentri. Divákům e představí šest zahraničních jezdkyň a trio domácích.

Dostihový den nabídne celkem sedm klání, šest rovinových a jedno překážkové. Předpověď na nedělní odpoledne na severozápadě Čech hovoří o zatažené obloze a teplotě 18 stupňů, proto je lépe se tepleji obléknout.

Na viděnou na dostizích!

(bda)

Zpět na výpis