Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Souboj letos neporažených klisen láká do Karlových Varů

27. 6. 2018  |  16:57

Prázdniny už doslova bouchají na dveře, ale to neznamená, že by si dostihové dění v České republice dávalo přestávku. Sobota sice bude volná, ale v neděli se otevřou brány Hipodromu Holoubek v Karlových Varech a k vidění bude letošní třetí dostihový den. První klání bude odstartováno ve dvě hodiny po poledni. Hlavní pozornost se soustředí na Cenu primátora Karlovy Vary alias Letní cenu klisen na distanci 2000 metrů.

Startovní listina obsahuje pouze šest jmen, ale dvě vykazují vysokou kvalitu. Nejnižší startovní číslo má Saša, svěřenkyně Tomáše Váni se letos představila dvakrát začátkem dubna vyhrála v Lysé nad Labem a o dva měsíce později ve Velké Chuchli. Oba starty proměnila v jistá vítězství. Stejnou letošní bilanci má také svěřenkyně Václava Luky Coffola, ta se prosadila v kláních na 1800 metrů ve Velké Chuchli. Poprvé to bylo jisté vítězství, podruhé vybojované nad účastníkem derby Oriental Glory. nejvážnější soupeřkou této dvojice by měla být Tialine, která si letos už zkusila překážky v Itálii, ale nyní se vrací do rovinových dostihů. Orphanta podává v Karlových Varech dobré výkony, ale na tratích o kilometr delších. Queentera a Chaldera mohou jen překvapit.

Z rámcového programu stojí za pozornost především závěrečná Cena společnosti Vladimír Marek na 1600 metrů. Letos se vrátil na dostihové dráhy Hidden Flame a ve dvou startech zatím nenašel přemožitele, tentokrát proti němu bude stát loňský vítěz Velké jarní ceny Sir Sun. Sheik Yerbouti nebo Alexandr by neměli do souboje protagonistů zasahovat.

Na programu bude také první letošní karlovarský překážkový dostih na distanci 3200 metrů a favoritem bude svěřenec trenérky Vocáskové Linngar, který se v překážkových dostizích představil pětkrát a třikrát vyhrál. Koncem května se vítězně rozběhal na rovině ve Slušovicích, nyní by se měl prosadit i na skocích. Soupeřem mu může být Big Mago a pozornost se soustředí také na překážkový debut loňského derby-vítěze Josepha.

Na viděnou na dostizích!

Dostihy v Karlových Varech ve zkratce

První dostihový den: červenec 1899

Celkem dostihů od roku 1945: 2381 (1985 rovinových a 396 překážkových)

Letošní sezóna od roku 1945: 69. v pořadí (neběhalo se v letech 1945, 1973 až 1975 a 1980)

Nejlepší jezdci na rovině od roku 2001: Jan Rája 55 vítězství, Václav Janáček 38, Jiří Chaloupka 36, Petr Foret 30, Ferdinand Minařík ml. 28.

Nejlepší trenéři v rovinových dostizích od roku 2001: Roman Vítek 28 vítězství, Václav Luka ml. 25, Allan Petrlík 24, Zdeno Koplík 23, Filip Neuberg a Ivana Pejšková 21.

Nejlepší jezdci v rovinových dostizích v sezóně 2018: Martina Havelková, Antoine Subias a Pavlína Filipová 2 vítězství.

Nejlepší trenéři v rovinových dostizích v sezóně 2018: Eva Záhorová a Kateřina Berthier 2 vítězství.

Nejlepší jezdci na překážkách od roku 2001: Václav Luka 11 vítězství, Josef Váňa ml. 10, Jaroslav Myška 7, Josef Bartoš 5.

Nejlepší trenéři na překážkách od roku 2001: Josef Váňa 17 vítězství, Václav Luka 7, Pavel Tůma 6.

Předpověď počasí na neděli 1. července: slunečno a jasno 20 stupňů

Start 1. dostihu: 14:00 hodin (celkem 7 dostihů, šest rovinových a jeden překážkový)

Možnost sledovat: on-line stream na www.dostihy.tv

Možnost sázek: Tipsport (možnost v předprodeji a v den dostihů) a Betino (na závodišti)

Zajímavosti: kromě zajímavých dostihů bude k vidění také vystoupení Karlovarského symfonického orchestru.

(bda)

 

Zpět na výpis