Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

V neděli letos počtvrté do Slušovic

8. 8. 2018  |  10:17

Na druhý srpnový víkend byly původně plánovány dva dostihové dny, ale nakonec se bude běhat pouze ve Slušovicích, kde je program připraven přes poledne. První klání bude odstartováno stejně jako před dvěma týdny v 10:00, kdy by mělo být přece jen příjemnější klima než odpoledne. Pokud nedojde ke změně předpovědi, neměla by být slušovická neděle tropická, ale pouze teple letní.

Stejně jako při předchozích dostihových dnech bude k vidění devět klání, sedm rovinových a dvě přes proutěné překážky. Vrcholy budou tři klání třetí kategorie. Jako první přijdou ke slovu dvouletí. Mezi kvartem startujícím jsou tři, kteří již mají zkušenost s dostihovým prostředím a premiéra čeká na svěřence Radka Holčáka Pacific Hilla, který reprezentuje ambiciózní stáj Monte Negro. O nejvyšší příčky budou bojovat také Sabaton a Dula.

Druhým vrcholem bude Cena stáje Březová na 2400 metrů s devítkou startujících. Za pozornost stojí především šestiletý hnědák Kifaaya, který sice na rovině již tři roky nestartoval, ale v posledních letech patří k nejlepším překážkářům na italských drahách, loni na podzim vyhrál grupový dostih v Meranu. Kifaaya absolvuje dostih opět po devíti měsíci, ale dá se čekat, že je to rozcvička před překážkovými starty. S nejvyššími ambicemi budou nastupovat také Muhajid Brave, který se rozběhal druhým místem v sobotu v Mimoni, a Prestige of Gracie.

Pro mílaře je vyhrazena Cena Dostihy Slušovice na 1800 metrů a na startu bude osm koní. Již osm startů má za sebou v letošním roce tempař Tropical Bond a třikrát zvítězil. Právě menší slušovická dráha a velká úleva Michala Mikšovského by mu mohla hrát do karet. Jedná se totiž o handicapový dostih, kde se dá čekat vyrovnaný doběh.

Příjemné dny a na viděnou na dostizích!

Dostihy ve Slušovicích ve zkratce

První dostihový den: 21. srpna 1981

Celkem dostihů od roku 1981: 1 770 (1 280 rovinových a 490 překážkových)

Letošní sezóna od roku 1981: 38. v pořadí (pod patronátem JZD Slušovice se uskutečnilo v letech 1978 až 1981 ještě 55 překážkových dostihů ve Vizovicích)

Nejlepší jezdci na rovině od roku 2001: Zuzana Vokálková 27 vítězství, Jaromír Šafář 26, Jiří Chaloupka 23, Václav Janáček 19, Jan Rája 18.

Nejlepší trenéři v rovinových dostizích od roku 2001: František Holčák 40 vítězství, Jozef Piruch 27, Radim Bodlák 24, Jan Demele 23, Zdena Havlíčková 20.

Nejlepší jezdci na překážkách od roku 2001: Dušan Andrés a Pavel Kašný 9 vítězství, Jaroslav Myška 7, Marek Stromský a Petr Tůma 5.

Nejlepší trenéři v překážkových dostizích od roku 2001: Antonín Novák a Čestmír Olehla 8 vítězství, František Holčák a Stanislav Popelka 7, Pavel Kašný 6.

Nejlepší jezdci v rovinových dostizích v roce 2018: Bejsim Ferhanov 4 vítězství, Vendula Korečková a Adam Florian 3, Antoine Subias a Michaela Musialová 2.

Trenéři na rovinách v roce 2018: Helena Vocásková 4 vítězství, Tomáš Váňa a Libor Hála 2, 12 trenérů po 1 vítězství.

Jezdci na překážkách v roce 2018: celkem sedm jezdců po 1 vítězství (Ferhanov, Kovačík, Novák, Kousek, Boekhout, Řezáčová a Spáčil).

Trenéři na překážkách v roce 2018: František Holčák 2 vítězství, pět trenérů po jednom vítězství.

Předpověď počasí na neděli 12. srpna: polojasno 27 stupňů

Start 1. dostihu: 10:00 hodin (celkem 9 dostihů, 7 rovinových a 2 překážkové)

Možnost sledovat: YouTube kanál Dostihy Slušovice

Možnost sázek: Tipsport (v předprodeji i v den konání dostihů, ale pouze přes mobilní aplikaci nebo internet), na místě bez možnosti sázek

Zajímavosti: Pozor na dopolední začátek, vstupné na dostihy je 80 korun, program stojí 50 korun.

(bda)

Zpět na výpis