Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

V pátek do Karlových Varů a v sobotu do Brna

13. 6. 2018  |  13:09

Také na konci tohoto týdne se uskuteční dva dostihové dny. Již v pátek před polednem se otevřou brány Hipodromu Holoubek v Karlových Varech a uskuteční se druhý dostihový den, jehož vrcholem bude Karlovarská dvojnásobná míle. Proč v pátek před polednem? Důvod je zřejmý, potřetí v letošním roce se české dostihy objeví v nabídce sázkové kanceláře PMU a dalších francouzských internetových sázkových společností. V nabídce bude prvních pět bodů programu, jejichž startovní listiny obsahují celkem 54 jmen.

Sobotní odpoledne je vyhrazeno pro druhý letošní dostihový den v Brně-Dvorskách, kde je připraven tradiční mix, pět rovinových zkoušek a tři překážkové. První dostih bude odstartován ve 14 hodin a vrcholy programu ponesou přívlastek letní, i když astronomické léto začne až za několik dní.

První dostih v Karlových Varech bude odstartován v 11:10 a hlavním bodem programu bude Karlovarská dvojnásobná míle Karlovarského kraje. Letos se na start jednoho z mála tuzemských super vytrvaleckých dostihů postaví šest koní a velkým favoritem bude šestiletý hnědák Amadeon, který již třetí rok střídá rovinová a překážková klání. Letos se na dostihové dráze představil jednou a vyhrál dostih na 2800 metrů. Triumf na distanci 3200 metrů už také vybojoval, a tak by bylo překvapením, kdyby se neprosadil také v Karlových Varech.

Tafilly se před dvěma týdny představila při Turf gala ve Velké ceně Slovenska, kde obsadila sedmé místo. Loni na podzim se zúčastnila Ceny prezidenta, kde doběhla na pátém místě. Distance by neměl být problém, otázkou je, kam se zařadí svojí třídou. S nejnižší možnou nesenou hmotností, 48 kg, se vydá do dostihu dvojice klisen, Kopretina a Vědma. K předním super vytrvalcům patří také Raviella, která skončila čtvrtá loni v Ceně prezidenta, ale letošní dva starty příliš pozitivní nebyly. Českou konkurenci prověří slovenský host Gaston, který startuje v tamních dostizích nejvyšší kategorie a většinou končí na tabuli.

V brněnských vrcholech se představí vítězové jarních edicí a oba budou patřit k favoritům i tentokrát. Na rovině bude triumf obhajovat Step Star s Vendulou Korečkovou, o rychlé tempo by se měla starat sprinterka Quaff, zkušenosti z Brna má také Yordana a pro překvapení je v dostihu tříletá Dapa. Na skocích bude favoritem desetiletý Stefan, který vyhrál loňskou Letní steeplechase a prosadil se také letos v dubnu. Jen v sedle střídá Lukáše Matuského Marek Stromský. V dubnu na druhém místě skončil Tripolis. Tehdy nesl o tři a půl kilogramu méně, tentokrát o čtyři, ale rozdíl byl čtyři délky. Třetí doběhl Torgon a pátý Mauglí. Tento kvartet bude k vidění na distanci 4100 metrů opět a doplní ho čtyři „nováčci“, ale nikdo z nich by neměl hrát podstatnou roli.

Na viděnou na dostizích!

Dostihy v Karlových Varech ve zkratce

První dostihový den: červenec 1899

Celkem dostihů od roku 1945: 2374 (1978 rovinových a 396 překážkových)

Letošní sezóna od roku 1945: 69. v pořadí (neběhalo se v letech 1945, 1973 až 1975 a 1980)

Nejlepší jezdci na rovině od roku 2001: Jan Rája 55 vítězství, Václav Janáček 38, Jiří Chaloupka 35, Petr Foret 30, Ferdinand Minařík ml. 28

Nejlepší trenéři v rovinových dostizích od roku 2001: Roman Vítek 28 vítězství, Václav Luka ml. 25, Allan Petrlík 24, Zdeno Koplík 23, Filip Neuberg a Ivana Pejšková 21.

Sezóna 2018: Při prvním dostihovém dni v sobotu 28. dubna vyhrálo dostihy šest různých jezdců (Antoine Subias, Václav Janáček, Pavlína Filipová, Vendula Korečková, David Liška a Michal Hrouda) a šest různých trenérů (Kateřina Berthier, Ludvík Haris, Oliva Horová. Tomáš Váňa, Igor Endaltsev a Eva Záhorová).

Předpověď počasí na pátek 15. června: polojasno 22 stupňů

Start 1. dostihu: 11:10 hodin (celkem 7 rovinových dostihů)

Možnost sledovat: on-line stream na www.dostihy.tv

Možnost sázek: Tipsport (možnost v předprodeji a v den dostihů) a Betino (na závodišti)

Zajímavosti: v pátek 15. června je vstup na dostihy v Karlových Varech zdarma! Na prvních pět dostihů se bude dát sázet ve Francii, ale také v dalších evropských zemích, kde má své pobočky sázková kancelář PMU.

Dostihy v Brně-Dvorskách ve zkratce

První dostihový den: 28. června 1998

Celkem dostihů: 447 (295 rovinových a 152 překážkových)

Letošní sezóna: 21. v pořadí (v nedalekých Tuřanech se v poválečné historii běhalo v letech 1964 a 1966)

Nejlepší jezdci na rovině od roku 1998: Dušan Andrés 29 vítězství, Jaromír Šafář 19, Jiří Chaloupka 16, Milan Zatloukal 12 a Václav Janáček 11.

Nejlepší trenéři v rovinových dostizích od roku 1998: Filip Neuberg 15 vítězství, Zdena Havlíčková a František Holčák po 14, Zdeněk Mimra 13, Josef Vymazal 12, Allan Petrlík a Tomáš Váňa po 11.

Nejlepší jezdci v překážkových dostizích od roku 1998: Pavel Kašný 12 vítězství, Dušan Andrés 11, Lukáš Matuský 11, Marcel Novák a Marek Stromský po 10.

Nejlepší trenéři v překážkových dostizích od roku 1998: Antonín Novák 24 vítězství, Stanislav Popelka 11, Radek Holčák 10, František Holčák 9, Jan Blecha a Václav Chaloupka po 8.

Sezóna 2018: Každý z dubnových dostihů vyhrál jiný jezdec (Michal Mikšovský, Zuzana Vokálková, Jiřina Andrésová, Vendula Korečková a David Liška na rovině, František Plšek, Jan Odložil a Lukáš Matuský na skocích). Stejná situace je i mezi trenéry, zatím má Michal Kalčík, Radek Holčák, Dušan Andrés, Tomáš Váňa i Allan Petrlík jedno vítězství na rovině, a Radim Bodlák, Antonín Novák a František Holčák jedno vítězství na překážkách.

Předpověď počasí na sobotu 16. června: zataženo až polojasno 26 stupňů

Start 1. dostihu: 14:00 hodin (celkem 5 rovinových a 3 překážkové dostihy)

Možnost sázek: Tipsport (v předstihu a také v den dostihů) možnost sázek na závodišti nebude, pokud jste klientem Tipsportu, budete moci sázet přes jejich mobilní aplikaci či web kurzové sázky

Zajímavosti: vstupné na závodiště je 60 Kč pro dospělé, polovina pro děti, parkovné je za 20 Kč. Z centra Brna se na závodiště dostanete autobusem 48 do zastávky Vlčkova, autobus jezdí v intervalu 60 minut.

(bda)

Zpět na výpis