Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

V sobotu bude překážkové loučení v Kolesách

2. 11. 2017  |  11:41

První listopadová sobota je v posledních letech tradičním termínem dostihového dne na dráze v Kolesách u Kladrub, letošní rok nebude výjimkou, ale nebude to poslední dostihový den letošní sezóny, ten je v plánu až za týden na mosteckém hipodromu. Sobotní program osmi dostihů, tří rovinových a pěti překážkových, začíná v pravé poledne a celkem se diváci mohou těšit na 71 koní.

Vrcholem programu bude Cena Jockey Clubu České republiky, cross country na 4000 metrů s osmičkou startujících. Několik koní již koketovalo s Velkou pardubickou. Mauglí se na jejím startu objevil v letošním roce, ale Martin Liška ho zadržel. V srpnu Mauglí vyhrál Velkou netolickou, jejíž distance je jen o 100 metrů delší. V sedle Rabbit Hawk Winga měl absolvovat loňskou Velkou pardubickou Josef Váňa. Nakonec kůň neměl potřebnou výkonnost, a tak směřoval do Ceny Labe, kde doběhl třetí. Letos tak úspěšný není. Pouze v Úvodní cross country Koroka v Pardubicích dokončil na třetím místě, další dva starty nedokončil. Nyní pod Janem Kratochvílem může pomýšlet na vítězství. Aucun Soucis se zatím na českých drahách hledá. Tripolis se letos dokázal prosadit v Brně, v Netolicích prohrál pouze s Mauglím.

Do druhého sledu českých krosařů patří Strabuck, který v den Velké pardubické doběhl čtvrtý v Poplerově memoriálu. V jeho sedle bude jistý překážkový šampión roku 2017 Marcel Novák. Letos se hledá Step Dancer a mladší generaci představují na startu Silk a Shelly, zástupkyně domácí stáje Vasury Kolesa.

Jak bylo uvedeno výše letos již je jezdecký překážkový šampionát rozhodnut, poprvé je šampiónem Marcel Novák. Dramatický bude souboj o trenérský šampionát. Josef Váňa, který vyhrál šampionát v posledních 22 letech (od roku 1995 nepřetržitě) zatím ztrácí na vedoucí Helenu Vocáskovou jedno vítězství, počet druhých míst je stejný u Vocáskové a Váni, ale třetích míst více posbírali svěřenci Josefa Váni. Jedno vítězství koně připravovaného v Mlýncích nebo Bohuslavi mění situaci. Na rovině je situace opačná, mezi trenéry je již téměř jisté vítězství Ludvíka Harise (vede o šest triumfů před Gregem Wroblewskim), ale mezi jezdci se situace ještě může změnit. Jan Rája vede o jedno vítězství než Jaromírem Šafářem. V sobotu se oba představí třikrát, dvakrát mají sousední startovní čísla.

V sobotu máte jednu z posledních možností v letošním roce navštívit na živo tuzemské dostihy, a tak neváhejte a vydejte se do východních Čech. Počasí má být poměrně příznivé, polojasno a teplota okolo dvanácti stupňů, což je přesně v intencích postupujícího podzimu.

Na viděnou na dostizích!

(bda)

Zpět na výpis