Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Velká Chuchle: Vstup do sezóny pod taktovkou Wroblewského

3. 4. 2017  |  16:00

Vrchol úvodního dne letošní dostihové sezóny, 90 ročník sprinterského Gomba Handicapu, si na závodišti v Praze Velké Chuchli podmanil svěřenec trenéra Grega Wroblewského Master of Gold, kterého v dostihu vedl polský šampion Szczepan Mazur. Šestiletý hnedák reprezentující stáj TVD a. s. zvítězil jistě o jeden a tři čtvrtiny délky před Kobi (Hlubučková), třetí s odstupem dalších dvou a čtvrt délky finišoval Hello Hobby (ž. Foret). Trenér Greg Wroblewski byl nejvýraznější osobností úvodního dne, neboť jeho svěřenci se vedle hlavního dostihu prosadili ještě dvakrát - spolupráce s polským šampionem přinesla ovoce i v Ceně Autodopravy František Vlk pro nestartovavší tříleté koně, kterou s náskokem šesti délek lehce ovládl Pallazzo Corsini, zatímco v prvním dostihu letošní tuzemské sezóny lakonicky pojmenovaném Cena Velké Chuchle se prosadil Nagano Gold vedený Janem Vernerem.

Do jubilejního 90. ročníku Betino Gomba Handicapu (I. kat., 4+, 1 200 metrů, 135 000 Kč) odstartovalo osm koní, přičemž diktování tempa se krátce po startu ujala nejméně zatížená svěřenka Václava Hulínského Kobi v sedle s Kateřinou Hlubučkovou. Startovní pole zavedla až do cílové roviny, kde se dlouho bránila náporu koní z druhého sledu, avšak překonat ji dokázal jen šestiletý valach Master of Gold reprezentující stáj TVD a. s., kterého k jistému jeden a tři čtvrtě délkovému triumfu přivedl úřadující polský šampion Szczepan Mazur. Další dvě a čtvrt délky na třetím místě ztrácel Hello Hobby (ž. Foret), o půl délky menší odstup měl v cíli slovenský host Living Colors (ž. Srnec), jenž o krk předčil favorizovanou vítězku loňské Svatováclavské ceny Anitschku (ž. Rája) nesoucí nejvyšší zátěž, jejíž zjev však již před startem nevěstil nic dobrého.

Základem hattricku polského rodáka Grzegorze Wroblewského se staly triumfy tříletých koní, kteří ovládli dva ze tří dostihů vyhrazených zástupcům klasického ročníku. Úvodní dostih letošní sezóny, maiden Cenu Velké Chuchle (IV. kat., 3 l., 1 800 metrů, 40 000 Kč), jistě ovládl reprezentant stáje Syndikát V3J Nagano Gold (ž. Verner), který v závěru o tři a čtvrt délky předčil od startu tempo diktujícího Silver Balla (ž. Šafář), třetí sedm délek zpět finišovala Luxia (ž. Palík). Na triumf svého tréninkového kolegy o šedesát pět minut později navázal Galileův syn Palazzo Corsini (ž. Mazur), když lehce o šest délek zvítězil v tříletým debutentům určené Ceně Autodopravy František Vlk (III. kat., 3 l., 1 600 metrů, 60 000 Kč), zatímco v těsném souboji o druhé místo Orssio (ž. Foret) o nos překonal Markose (ž. Korečková).

Jediným dostihem pro tříleté, ve kterém nezvítězil Wroblewského svěřenec, byla Cena "S lítačkou na dostihy" (III. kat., 3 l., 1 200 metrů, 60 000 Kč), jejíž nepočetné sedmičlené startovní pole události před startem (pády jezdců, zranění v boxech) zredukovaly na pouhý kvartet účastníků. V dostihu samotném pak roli favorita potvrdil nejvíce zatížený Darien (ž. Rája), když zvítězil jistě o tři délky před Fifinkou (ž. Havelková), třetí místo další čtyři a půl délky zpět obsadila Global Girl (ž. Palík).

Zbytek rámcového programu úvodního odpoledne 111. dostihové sezóny na závodišti v chuchelském Conseq Parku tvořily handicapové dostihy nižších kategorií. Chronologicky prvním z nich byla Cena časopisu Jezdectví (IV. kat., 4+, 1 800 metrů, 40 000 Kč), ve které druhého životního vítězství dosáhla svěřenka Martiny Růžičkové Surikata v sedle s loňským švýcarským šampionem Milanem Zatloukalem, když o jeden a čtvrt délky porazila Luciana (žk. Fialová), zatímco třetí s stejným odstupem finišovala levínská Furano (Andrésová). Nejpočetněji obeslaným dostihem odpoledne byla Cena Agroefekt, s. r. o. (III. kat., 4+, 1 600 metrů, 60 000 Kč) se šestnácti startujícími, ve které se jistě stylem start cíl prosadil slovenský Templer (ž. Šafář) připravovaný Zuzanou Kubovičovou, o jeden a půl délky před Siriem (ž. Chaloupka), jenž za sebou o hlavu udržel finišujícího Luska (ž. Foret).

V Ceně šampionátu Nikon Ladies Cup 2017 (IV. kat., 4+, 1 400 metrů, 40 000 Kč) na listopadový triumf z domácí dráhy v Kolesách navázal desetiletý veterán Malq (Man) pro stáj Estrella připravovaný Pavlínou Sůrovou, druhý Gold of Gibraltar (ž. Chaloupka) ztrácel jeden a půl délky, třetí místo s půl délkovým odstupem obsadila Pardonie (ž. Palík). Slunečné úvodní odpoledne letošní sezóny uzavřela Cena Whisky (V. kat., 4+, 1 400 metrů, 20 000 Kč), která se stala kořistí svěřence Marty Bielikové Lakara (ž. Korečková), který o délku porazil Our Lass (Hrouda), Custer (Hlubučková) na třetím místě ztrácel dvě a čtvrt délky.

Otakar Nový

Zpět na výpis