Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Vrcholem sobotního programu v Pardubicích bude Stříbrná trofej

26. 7. 2017  |  09:27

Poslední červencový víkend nabízí jeden dostihový den, a to v sobotu v Pardubicích. Program s osmi položkami startuje tradičně ve 13 hodin. Letní dostihy se vracejí do Pardubic opět po třech letech, ale i v minulosti se v létě v Pardubicích běhalo, například před třiceti lety v sobotu 25. července a vrcholem programu byl kros na 5500 metrů. V sobotu odpoledne bude upřena pozornost na klasickou steeplechase, Stříbrnou trofej na 4400 metrů. Tento dostih se konal v minulosti několik desítek minut před Velkou pardubickou, ale loni byl přesunut na sobotu a letos vzhledem k tomu, že se krátce po Velké pardubické běží v Praze další významná klasická steeplechase, tak se pořadatelé rozhodli pro změnu termínu na červenec.

Letošní Stříbrnou trofej můžeme brát také jako revanš za Zlatý pohár, který byl na programu druhou červnovou sobotu a stylem start-cíl se prosadil osmiletý Dangerous Gleam, svěřenec Stanislava Popelky v sedle s Josefem Bartošem. Dangerous Gleam bude na startu opět a bude zajímavé sledovat, zda se mu podaří získat pardubický klasický double. Josefa Bartoše, který má pracovní povinnosti v Itálii, nahradí v sedle žokej Jaroslav Myška. Pravidelní návštěvníci dostihů moc dobře vědí, že i Myška rád chodí v dostizích stylem start-cíl, a tak by s taktikou předvedenou Bartošem neměl mít problém. Nejúspěšnější ročník v historii Stříbrné trofeje, pětileté, reprezentují Casper a Playstarabad. Prvně jmenovaný francouzský polokrevník letos startoval čtyřikrát ve Francii, koncem června v Nancy vyhrál, dále se dvakrát umístil, ale v neděli byl zadržen ve Vittelu, tak ho realizační tým přihlásil do Pardubic. Playstarabad měl loni na proutěných překážkách bilanci jak na houpačce, buď vyhrál nebo dostih nedokončil. Letos se dvakrát představil v Meranu, doběhl druhý a třetí.

Josef Váňa posílá do dostihu Sundaru, vítěze Velikonoční steeplechase z Lysé nad Labem, sedmého z Auteuil a druhého z Merana. Ovšem první červencovou neděli ostře sledovaný dostih pod alpskými velikány nedokončil. Posledním na startovní listině je jedenáctiletý Nikan. Představil se už ve Zlatém poháru, ale jeho pouť skončila už po jednom okruhu na malé vodě. Letos se v Pardubicích představil dvakrát v proutěných překážkách a vždy nenašel přemožitele. Složí reparát za nepovedený Zlatý pohár?

Startovní listiny pátého letošního dostihového dne v Pardubicích čítají celkem 72 koní a najdeme mezi nimi několik zajímavých jmen, která se prosazovala v rovinových dostizích. Mezi tříletými proutěnkáři se představí Palazzo Corsini, o kterém se hodně hlasitě mluvilo v souvislosti s letošním Českým derby. V klání pro starší přes proutěné překážky se představí loňský slovenský derby-vítěz Timekeeper a vítězka Oaks z roku 2014 Mary Yeats. Zajímavý a dramatický doběh byl měl být k vidění v Ceně města Pardubice na 4700 metrů, která by měla být handicapem.

V sobotu odpoledne by mělo být v Pardubicích jasno až polojasno a teplota by měla být příjemných 24 stupňů, a tak můžete strávit ve společnosti anglických plnokrevníků pohodové letní odpoledne!

Na viděnou na dostizích!

Zpět na výpis