Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Zajímavosti z jednání Rady Jockey Clubu 22. 12. 2017

30. 12. 2017  |  14:56

V pátek 22. prosince se sešla na posledním letošním jednání Rada Jockey Clubu České republiky. Již před zasedáním byly zřejmé personální změny v Radě, neboť pardubického ředitele Martina Korbu opět střídá předseda představenstva Richard Benýšek a Jaroslav Myška se chce více věnovat trenérské práci, jeho nástupce bude zvolen na valném shromáždění České asociace steeplechase, které se sejde v sobotu 6. ledna.

Zásadním bodem jednání bylo vystoupení nového majoritního akcionáře společnosti Turf Praha. Jednání se zúčastnili pánové Martin Němeček, generální ředitel společnosti CPI Property Group, a pan Martin Pecka, který bude od 1. ledna ředitelem společnosti TMM. Opět bylo deklarováno, že se jedná o soukromou investici rodiny Radovana Vítka a samotný Radovan Vítek potvrdil na jednání prezidia, že cílem je vybudovat ve Velké Chuchli dostihový a jezdecký areál. Svého zástupce do Rady Jockey Clubu sdělí pražský pořadatel začátkem roku 2018. Sezóna 2018 proběhne podle navržené termínové listiny a v průběhu roku budou představeny záměry na rozvoj celého areálu.

Z pohledu všech aktivních účastníků došlo k velmi důležitému kroku, ke schválení termínové listiny na rok 2018 a propozic na klasické dostihy. „Koordinace termínové listiny na rok 2018 proběhla ve velice přátelském duchu, nejlepším za poslední období,“ sdělila generální sekretářka Jockey Clubu Martina Krejčí a doplnila. „Naším plánem je schválit termínovou listinu na rok 2019 již v listopadu.“ Aktivní účastníci zcela jistě přivítají zvýšení počtu dostihových dní o čtyři na 61. Ve Velké Chuchli se uskuteční celkem osmnáct dostihových dní, v Pardubicích je jich proponováno devět, v Karlových Varech sedm, v Mostě a Slušovicích po šesti, v Mimoni čtyři, v Lysé nad Labem, Kolesách a Brně po třech, a jeden dostihový den nebude chybět ve Světlé Hoře a Netolicích. Celkem na čtyři dostihové dny bude přijímat sázky francouzská sázková společnost PMU (24. května, 1. června, 15. června a 12. července).

Klasické dostihy mají stejné dotace jako v roce 2017, nemění se ani místo jejich konání, čtyřikrát Velká Chuchle (Jarní cena klisen, Velká jarní cena, České derby a St. Leger) a jednou Karlovy Vary (Oaks). Termín prvních přihlášek byl stanoven již na 11. ledna 2018!

Dalším bodem jednání byla televizní prezentace dostihů v roce 2018. Hlavní pozornost bude věnována přímým přenosům na ČT Sport a on-line streamům. Autorská práva ke streamovým přenosům by měl zajišťovat Jockey Club České republiky. V lednu se uskuteční schůzka s pořadateli ohledně licenčních dat a bude upřesněno, ze kterých dostihových dní bude přímý přenos v České televizi a ze kterých on-line streamové vysílání. Ani s podobou magazínu Turf v roce 2017 nepanovala spokojenost, proto se v roce 2018 na obrazovkách neobjeví.

Do roku 2018 přeje Rada Jockey Clubu všem aktivním účastníkům dostihového provozu, ale i všem příznivcům turfu všechno dobré a mnoho spokojenosti!

Zpět na výpis