Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Zajímavosti z jednání Rady Jockey Clubu

21. 11. 2017  |  11:33

Třetí listopadový pátek letošního roku nabídl další jednání Rady Jockey Clubu České republiky. Projednáno bylo několik důležitých bodů, které ovlivní tuzemské dění v příštím roce.

Celá dostihová obec čeká na podobu termínové listiny roku 2018, ta bude schválena na příštím jednání, které se uskuteční v pátek 22. prosince. Ve čtvrtek 26. října se uskutečnila schůzka s pořadateli, podle které bude v roce 2018 v České republice přibližně 60 dostihových dní. Francouzská strana, France Galop, nabídla Jockey Clubu ČR čtyři termíny, kdy budou tuzemské dostihy přenášeny do Francie pro potřeby tamních sázkových kanceláří, především PMU. Rada Jockey Clubu ČR vzala termíny na vědomí a potvrdila do Francie, že o termíny čtvrtek 24. května (Praha), pátek 1. června (Most), pátek 15. června (Karlovy Vary) a čtvrtek 12. července (Most) má zájem. Ve všech případech se jedná o polední dostihy, stejně jako tomu bylo v červnu letošního roku v Praze a v červenci v Mostě. Nyní se čeká na definitivní odsouhlasení francouzskou stranou. Ředitel pardubického závodiště projevil zájem, aby v nabídce PMU byla stejně jako v letošním roce Velká pardubická. Dalším jednáním s France Galop byl pověřen prezident Jockey Clubu Jiří Charvát.

Dále ředitel pardubického závodiště řekl, že jsou činěny kroky, aby suma přihlášek a startovného na dráze v Pardubicích byla pouze 3,5 procenta ve všech dostizích.

Rozdělení státních prostředků na rok 2017 proběhlo podle počtu dostihů, tedy pořadatel za uspořádaný dostih obdrží přibližně 15 tisíc korun. Dělení státních prostředků v roce 2018 bude ze 70 procent podle stejného klíče a o rozdělení 30 procent rozhodne Rada Jockey Clubu ČR podle návrhů jejích členů na podzim příštího roku.

Obnova kamerového a zobrazovacího systému na závodištích typu A bude financována pořadateli. Jockey Club České republiky zakoupí čelní kameru a ta bude pořadatelům pronajímána.

Oliva Horová informovala členy Rady Jockey Clubu o závěrech z jednání Valné hromady Asociace českých trenérů a jezdců, která se uskutečnila v sobotu 4. listopadu v Kolesách. Nejvýznamnějším podnětem bylo zvýšení podílu na výhrách pro trenéry z celkové dotace z 5 na 10 procent. Rada Jockey Clubu tento návrh schválila, a tak od příštího roku bude uvedenou částku posílat přímo Zúčtovací centrum. Asociace trenérů a jezdců zároveň předložila několik návrhů na úpravu dostihového řádu.

Markéta Pínová také informovala o projektu Supervize 2017. Supervize se uskutečnila v sedmi případech a Rada Jockey Clubu ČR se shodla na potřebě jmenovat druhého supervizora pro sezónu 2018.

(bda)

Zpět na výpis