Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Zahraničí

16. 5. 2018  |  16:01

Tomáš Lukášek by se měl v Praze objevit při Českém derby

Na českých drahách Tomáše Lukáška už moc nevídáme, v letošní sezóně má na svém kontě pouze dva starty z Karlových Varů, ale dobré jméno šíří českého turfu šíří dál. Letošní katarskou sezónu ukončil v první desítce tam působících jezdců se 24 úspěchy z 271 startu. Po návratu z exotického angažmá začal své další polské působení (polským šampionem je z roku 2015) a už má na kontě čtyři vítězství z jedenácti startů a patří mu v šampionátu třetí místo.

17. 3. 2018  |  03:17

Cheltenham Festival 2018 – den čtvrtý (Gold Cup Day)

Poslední den cheltenhamského Festivalu bývá podle svého vrcholu lakonicky označován jako Gold Cup Day. Hlavním bodem programu je vrchol celého Festivalu a potažmo i celé britské překážkové sezóny, nejprestižnější překážkový dostih na světě – The Timico Cheltenham Gold Cup Steeple Chase (stch Gd-1, 5+, 5 331 metrů, 625 000 Ł). První ročník tohoto dostihu, během nějž koně na distanci tří mil, dvou furlongů a 70 yardů musí překonat dvaadvacet překážek, se uskutečnil 12. března 1924.

16. 3. 2018  |  02:01

Cheltenham Festival 2018 – den třetí (St Patrick’s Thursday)

Třetí den nejprestižnějšího překážkového mítinku světa – cheltenhamského Festivalu, po irském patronovi pojmenovaný St Patrick’s Thursday, má dva vrcholy. Tradičním vrcholem prvního dne Festivalu odehrávajícího se na tzv. New Course čili „nové dráze“ cheltenhamského závodiště jsou „dlouhé“ třímílové proutěnky The Sun Bets Stayers‘ Hurdle (pp Gd-1, 4+, 4 828 metrů, 325 000 Ł), jejichž prapůvod sahá až do roku 1912, přičemž svůj dnešní název získaly v roce 1972. Po finanční stránce však Stayers‘ Hurdle předčí relativně nový dostih, při rozšiřování Festivalu v roce 2005 na čtyřdenní mítink vytvořená Festival Trophy, kterou od následujícího roku sponzoruje letecká společnost Ryanair a proto je známější pod názvem The Ryanair Steeple Chase (stch Gd-1, 5+, 4 225 metrů, 350 000 Ł), jejíž dotace byla letos o 25 000 Ł vyšší.

Jockey Club České republiky

15. 3. 2018  |  02:03

Cheltenham Festival 2018 - den druhý (Ladies Day)

Druhý den cheltenhamského Festivalu nese označení Ladies Day a jeho vrcholem je dvoumílová steeplechase The Betway Queen Mother Champion Steeple Chase (stch Gd-1, 5+, 3 199 metrů, 400 000 Ł). Tento dostih byl založen v roce 1959 a pojmenován National Hunt Two-Mile Champion Chase, současný název dostih obdržel v roce 1980, tedy v roce osmdesátých narozenin Královny matky, jako ocenění za její podporu překážkovým dostihům. Královna matka byla majitelkou řady překážkových koní, mezi nimi i Game Spirita, který v roce 1976 v tomto dostihu finišoval na druhém místě.

Jockey Club České republiky

14. 3. 2018  |  02:24

Cheltenham Festival 2018– den první (Champion Day)

V úterý na závodišti v cheltenhamském Prestbury Parku odstartoval letošní ročník tamního Festivalu, nejprestižnějšího překážkového dostihového mítinku na světě. Program tohoto mítinku, jehož historie sahá až do roku 1860, tvoří 28 dostihů, rozdělených po sedmi do čtyř dnů. Plná polovina z dostihů v rámci Festivalu má nejvyšší možný status Grade 1. Pro anglické a i pro irské stáje představuje tento mítink vrchol sezóny, důkazem toho je každoroční Prestbury Cup, oslavující rivalitu mezi oběma ekipami a který připadne té, jež v rámci Festivalu získá více vítězství.

16. 7. 2017  |  19:04

Jediným českým jedničkovým vítězem v Bratislavě Ideal Approach, derby pro Zorianu

Pět prestižních jedničkových dostihů na čele s 25. ročníkem Slovenského derby bylo servírováno třetí červencovou neděli na bratislavské dráze ve Starém háji. Čeští zástupci přijeli s vysokými ambicemi v několika dostizích, ale česká hymna se hrála pouze jednou, a to po Bratislavské míli, kterou ovládl stylem start-cíl pětiletý hnědák Ideal Approach ze stáje Lokotrans. V ostře sledovaném vrcholu sezóny se prosadila jediná klisna na startovní listině Zoriana, kterou pro stáj PD Senica připravuje Zuzana Kubovičová.

3. 7. 2017  |  18:07

Tomáš Lukášek počtvrté vyhrál Polské derby

Nedělní odpoledne nabídlo nejprestižnější rovinové dostihy, derby, u našich západních a severních sousedů, a také v Maďarsku. Všech bojů o modrou stuhu se zúčastnili také čeští jezdci. Filipu Minaříkovi a Bauyržanu Murzabajevovi se v Hamburku příliš nedařilo, skončili v poli poražených. V budapešťském Kincsem parku vybojoval Jiří Palík třetí místo v sedle Mr Zuru a ve Varšavě opět mohl slavit jezdec Tomáš Lukášek.

23. 6. 2017  |  16:18

Capferret vyhrál podruhé v Auteuil!

Pětiletý vraník Capferret, kterého pro stáj Meridian připravují manželé Myškovi, pokračuje ve skvělých výkonech na francouzských drahách. Koncem března se prosadil v Compiegne, následovalo vítězství v chrámu francouzských překážkových dostihů v Auteuil, které v pátek 23. června zopakoval. Tentokrát se představil ve steeplechase listed kategorie na 4400 metrů a přesto s přehledem zvítězil. Svým triumfem majitelům vydělal více než 55 tisíc euro.

17. 6. 2017  |  21:37

Al Bustan vyhrál Svenskt Grand National

Dráha ve Strömsholmu, v parku nedaleko tamního zámku, ožívá pouze jednou ročně, a to v polovině června, kdy hostí nejvýznamnější švédský překážkový dostih, Svenskt Grand National na 4500 metrů s celkovou dotací 280 tisíc švédských korun (cca 750 tisíc Kč). Už čtvrtou sezónu jezdí čeští vyslanci na sever Evropy sbírat úspěchy, ale v hlavním bodě programu se podařilo vyhrát až v letošním roce zásluhou sedmiletého reprezentanta stáje Lokotrans, Al Bustana v sedle Josefem Bartošem.

Velká národní: Dostih snů a stvořitel legend

11. 4. 2017  |  04:46

Velká národní: Dostih snů a tvůrce legend

Ačkoliv za nejprestižnější britský překážkový dostih je všeobecně považován vrchol březnového cheltenhamského Festivalu Gold Cup, největší popularitě se v kolébce turfu těší Grand National, jejíž domov je na závodišti v Aintree poblíž Liverpoolu.  Na následujících řádkách najdete krátký pohled do historie tohoto dostihu i ohlédnutí za jeho letošním ročníkem, v jehož rámci mezi jeho vítěze vstoupil teprve druhý ve Skotsku připravovaný kůň - osmiletý valach One for Arthur trenérky Lucindy Russellové.