Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Získejte více
registrujte se!

Menu

Další úspěšný víkend na zahraničních drahách

3. 4. 2017  |  16:58

Také první dubnový víkend byl z pohledu českých úspěchů v zahraničí úspěšný. Na kontě máme první blacktype umístění letošního roku, o které se v Berlíně-Hoppegartenu zasloužila čtyřletá ryzka Partyday, loňská vítězka Jarní ceny klisen. Další dvě vítězství o víkendu vybojovali také svěřenci Josefa Váni na italských drahách. Na začátku dubna registrujeme již 19 překážkových vítězství na zahraničních drahách, šestnáct v Itálii a tři ve Francii.

Preis des Gestüts Röttgen na 1600 metrů byla vyhrazena slabšímu pohlaví a reprezentantka stáje PartyDay.cz se před začátkem dostihového dne moc nevěřilo, ale potom, co se představila v paddocku, sázkový poměr na ni klesl až na 88 za 10 vsazených, což znamenalo pozici páté favoritky v osmihlavém poli. Až k cílovému mezníku bojovala o vítězství s Flemish Duchesse, kterou pro trenéra Suboricse jezdil Filip Minařík. Partyday zaostala o pouhý krk na druhém místě. „Před startem bychom byli spokojeni s umístěním do třetího místa, ale těsná prohra vždy mrzí,“ sdělil Tomáš Janda, který svěřenkyni Václava Luky do Berlína doprovázel. „Na klisně se pozitivně projevil start ve Francii, možná by ji vyhovovala měkčí půda. Blacktype umístění je pro ni vhodné především z chovatelského hlediska.“

Partyday se stala teprve devátou klisnou v českém tréninku, která získala blacktype umístění, tedy doběhla mezi prvními třemi v listed nebo v grupovém dostihu. Jejími předchůdkyněmi byly Hanover Lady, Corcovada, Sakheart, Leo Gali, French Quebec, Najinska, Dumnonia a loni v listopadu Dally Hit. Od roku 1992 je na kontě 69 blacktype umístění.

Na překážkách se neobyčejně daří svěřencům trenéra Josefa Váni. V sobotu v Trevisu absolvoval úspěšný životní debut francouzský rodák Le Moulleau v sedle s Josefem Váňou mladším a o 24 hodin později se lehce o třináct délek prosadil pětiletý Stafettino s Janem Kratochvílem. Stafettino již loni v květnu dokázal v Miláně vyhrát grupový dostih, od té doby nestartoval, ale návrat zvládl na jedničku. Kromě dvou vítězství si připsali Váňovi svěřenci ještě tři druhá místa. Trenér Josef Váňa má na svém kontě v letošním roce již patnáct italských překážkových vítězství a vede tamní trenérský šampionát. Jeho syn posbíral dvanáct vítězství v sedle a vede jezdecké hodnocení.

V úterý v podvečer se česká dostihová legenda představí se svými svěřenci na dráze ve francouzském Compiegne. Fafintadenient se pokusí navázat na své francouzské úspěchy z roku 2015 a polokrevná Deauveline po úspěchu v Itálii zkusí štěstí ve své domovině.

Zpět na výpis