Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Do Mostu míří slovenský klasický vítěz Dark Attack

Do Mostu míří slovenský klasický vítěz Dark Attack



Datum konání:
6. 6. 2026 - 6. 6. 2026

O následujícím víkendu nás čeká jediný dostihový den, který v sobotu 6. června hostí Hipodrom Most. Tamní program čítá kvůli přeložení jednoho dostihu z Prahy hned devítku dostihů, mezi nimiž je vrcholem 44. Cena jezdectví společnosti Tipsport. Do ní míří i vycházející slovenská hvězda Dark Attack, který se poprvé představí mimo Bratislavu a proti starším soupeřům.

DSC_1932.jpgNa startovní listině 44. Ceny jezdectví společnosti Tipsport (I. kat., 1400 m) najdeme osmičku jmen, přičemž se jedná o jeden z prvních jedničkových dostihů, které prověří kvalitu tříletého ročníku. Letos má toto srovnání dokonce mezinárodní rozměr, když ze Slovenska přicestuje Dark Attack. Svěřenec Jaroslava Línka, který se rovněž vyhoupne do jeho sedla, dosud startoval pouze v Bratislavě. Tam poslední tři starty absolvoval v jedničkových dostizích a všechny proměnil ve vítězství, když naposled si na své konto připsal klasickou Velkou jarní cenu. V sobotu se premiérově utká se staršími soupeři.

Z nich vypadá jako jeho hlavní vyzývatel Jir Sun (ž. Foret). Svěřenec Luboše Urbánka je nejstarším koněm v poli, nicméně i v devíti letech dokázal své kvality. Do sezóny totiž vstoupil třetí příčkou v Maškově memoriálu. Před rokem tu finišoval těsně druhý. Dvojice Aequinoktium (ž. Zatloukal) – Showpower (ž. Lukášek) se před třemi týdny umístila ve Velké květnové ceně. V Chuchli měl navrch dříve jmenovaný svěřenec Jany Manové, nicméně Ingrid Janáčkovou Koplíkovou připravovaný Showpower se může pochlubit stoprocentní mosteckou bilancí. Jediný start na severočeském hipodromu totiž absolvoval před třemi lety, kdy lehce ovládl Cenu zimního favorita.

Třetí příčku bude obhajovat svěřenkyně Miroslava Nieslanika Comming Pulse (ž. Mokrošová), jíž se naposled nedařilo ve Francii. Naopak ve formě je druhý slovenský host Rafaelo, s nímž svou jezdeckou i trenérskou jedničkovou premiéru absolvuje Ivana Hrubšová. Samotný Rafaelo už si před čtyřmi lety sice jedničku vyzkoušel, ale obě letošní vítězství získal ve trojkách. Klasický ročník vedle Dark Attaka zastupují také šampión dvouletých hřebců Rabbit Land Force (ž. Havelková), jehož připravuje Allan Petrlík, a loni ve Francii vítězný svěřenec Michala Kalčíka Proceed With Speed (ž. Vyhnálek).

DSC_3378.jpgVrcholem rámcového programu je handicapová Cena FK Teplice (II. kat., 1600 m), v níž se na květnové vítězství ze stejné dráhy a distance bude snažit navázat Night Shine (ž. Zatloukal). Jak ale napovídá sázková nabídka společnosti Tipsport, svěřenkyni Jana Manové nečeká nic jednoduchého. Sedm z devíti účastníků dostihu je totiž vypsáno v kurzech od 5,5:1 do 7,5:1. Mezi šancové koně patří také v posledních dvou startech vítězný svěřenec Allana Petrlíka Rabbit Innsoftcourt (ž. Verner) nebo obhájkyně vítězství Mood Altering, do jejíhož sedla se tradičně vyhoupne její trenérka Martina Havelková.

Za zmínku stojí také první letošní dostih pro dvouleté koně. Na startovní listině Ceny mladých nadějí (III. kat., 1200 m) najdeme sedmičku juniorů a poslední sezóny napovídají, že se mezi nimi může najít budoucí šampión. Vždyť předloni tento dostih ovládla šampiónka dvouletých klisen Lada a loni v něm druhým místem zahájil kariéru výše jmenovaný šampión dvouletých hřebců Rabbit Land Force.

Právě dostih pro dvouleté se ve 14 hodin odběhne jako první z oficiálních dostihů, ale pokud nechcete přijít o dostih populární Pony Ligy, musíte dorazit ještě o něco dříve. Jeho start je totiž naplánován už na 13.45 hodin.

 

Více informací najdete na DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan