Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Dvě míle ve Varech nejrychleji proletěl Flying Aquangel

Dvě míle ve Varech nejrychleji proletěl Flying Aquangel



V neděli otevřelo své brány pro sezónu 2026 závodiště Karlovy Vary tradiční Dvojnásobnou mílí. Víkend zahájilo ale už v sobotu Brno, které přivítalo druhý letošní dostihový den.

jacobellis.jpgZávodiště Dvorska připravilo pro sobotu jako už obvykle program skládající se jak z rovinových, tak překážkových dostihů. Nejbohatším dostihem odpoledne byla Cena Charvát Group s.r.o. - Letní brněnská steeplechase, kde se na start postavilo pět koní. Z dalšího brněnského vítězství se radoval Jacobellis, pro kterého to bylo už šesté životní vítězství, přičemž všechny jsou z místní dráhy. Osmiletého hnědáka v majetku Syndikátu V3J v přípravě trenérky Ilíkové odjezdil amatér Jan Ilík.

 

 

 

 

 

daktari.jpgRovinovým vrcholem byla Cena společnosti AGA Vlachovice s.r.o. – Letní moravská míle, která přivedla na start poměrně kvalitní pole. Desetinový favorit Rabbit Inthejungle se nakonec musel sklonit před koncovkou, kterou předvedl progresivní Daktari v sedle s Marcelem Novákem mladším. Pravý bratr třídového Discovery Day reprezentuje stáj Václava Luky, který je i jeho chovatelem.

Vítězný jezdec bude na sobotní odpoledne vzpomínat rád, neboť triumfu v hlavním rovinovém dostihu předcházely další dva a dosáhl tak na hattrick. Předchozí body zaznamenal v sedlech Didi v rovinové maratónské Ceně Autodopravy Vlček a o půl hodiny později ve steeplechase, Vzpomínkové ceně na pana Josefa Turovského, kde byl jeho partnerem Westminster Star.

 

fyling deko.jpgV neděli pak letos poprvé mohli diváci zavítat na malebné závodiště v Karlových Varech. V lázeňské metropoli byla vrcholem tradiční 98. Karlovarská dvojnásobná míle - Cena společnosti TIPSPORT, která přinesla poměrně překvapivý výsledek. Vítězem se stal Flying Aquangel, pro kterého to byl třetí start na našem území. Jeho předchozí starty sice nebyly špatné, ovšem naposledy podlehl poměrně velkým rozdílem Vert Liberte, který byl v neděli favoritem. Svěřenec Václava Luky mladšího v majetku Tomáše Jandy ovšem naznačil, že právě maratónské tratě bude jeho disciplínou, když do útoku přešel už za polovinou oblouku do cílové roviny a v podstatě u distance už nebylo co řešit. Výrok „lehce 2 3/4“ zdaleka nevystihuje dominanci s hlavní dostih dne ovládl. O medailové umístění se podělili Azarax a právě favorit Vert Liberte.

 

 

caravelle.jpgV rámcovém programu se dařilo trenérce Kabelkové, jejíž Proxima Blue naznačila vytrvalecké schopnosti v seriálu pro české odchovance Ceně Politicum, která byla na III. kategorii poměrně kvalitně obsazena. Double pro trenérku zajistila Caravelle Ardente.

Ze dvou úspěchů se mezi jezdci radoval žokej Petr Foret, který vítězně projel cílem hned v úvodních dvou dostizích odpoledne.

 

 

 

 

 

 

Foto: B. Křižan