Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Filmové Vary pro Mo My Dream a Red Corala

Filmové Vary pro Mo My Dream a Red CoralaJediný dostihový mítink uspořádaný tento víkend se uskutečnil v Karlových Varech při dni tradičně spojeným s filmovým festivalem. Díky finanční spolupráci s firmou Meantiva se běhalo i o stotisícové bonusy, které učinily některé zkoušky pro majitele zajímavější.

DSC_2430.jpgTo byl případ dostihu pro české odchovance Cena prezidenta MFF Karlovy Vary a společnosti Maentiva Management, a. s. Tam šla na start jako favoritka letos již třikrát druhá Dally Top. Po stříbrech z Memoriálu Rudolfa Deyla, Jarní ceny klisen a Ceny Nory Jeane se nakonec i tentokrát musela spokojit s druhou příčkou. V závěru totiž nestačila na finiš, který u bariéry rozjel Red Coral. Vítěz loňské Ceny zimního favorita, svěřenec trenéra Tůmy ze stáje dr. Charváta, se tak vrátil do vítězných kolejí, když k tomu jistě přispěla i změna taktiky. V poli pouhých šesti koní ho Jiřina Andrésová uklidila na poslední pozici a i když to v cílové rovině dlouho nevypadalo, že by tato dvojice mohla zasáhnout do boje o triumf, nakonec se radovala s náskokem víc jak dvou délek.

Hlavním dostihem odpoledne byla 19. Letní cena klisen skupiny Maentiva, a ani tady se neprosadila favoritka. Obhájkyně vítězství Solemeena totiž nenašla dostatek sil, aby udolala dostih vodící Mo My Dream, která jí v závěru ještě odešla. Svěřenkyně trenérky Manové tak o jednu příčku vylepšila loňské druhé místo z tohoto dostihu. Klisna se ale oproti loňsku projevuje značně laxněji, takže Milan Zatloukal v jejím sedle měl dost práce celý průběh dostihu.

DSC_8099.jpgBonusem byl obohacen i handicap III. kategorie, Cena 56. ročníku MFF Karlovy Vary a společnosti Maentiva Cargo a. s., čímž převýšil i dotaci dostihu pro klisny. Tu si odnesla po tuhém boji Vignetta, která za sebe o krátkou hlavu odkázala Fanny Mast. Pevné nervy v sedle vítězné klisny stáje Cardboard trenéra Seménky prokázal žokej Adam Florian, když při souboji trvající celou cílovou rovinu ani jednou nepoužil bičík.

Úspěšné odpoledne prožil trenér Michal Kalčík, stáj The Sons of Sharpour a jezdec Charvát. Malé stáji z Levína se podařilo ovládnout dva handicapy, když jak Silver Trigger, tak Arkadag museli o své triumfy zabojovat.  

 

Foto: B. Křižan