Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Netolice ovládl Marcus Aurelius

Netolice ovládl Marcus AureliusUplynulý prázdninový víkend byl odpočinkový, dostihy se konaly pouze v jihočeských Netolicích. Na malebném závodišti, které se nachází vedle zámku Kratochvíle, se uskutečnilo pět rovinových a tři překážkové zkoušky.

Dostihy

Hlavním dostihem byla tradiční Velká ceny Galopp News - Velká cena Netolic - Šindelář spedition s.r.o. O hattrick v této steeplechase na 4100 metrů se pokusil Gejzir, který se v úvodní části dostihu dostal do vedení poté, co outsiderka Tauriel vybočila před anglickým skokem. Marcel Novák v sedle čtrnáctiletého veterána se v závěru pokusil o trhák, nicméně v závětří trpělivě vyčkával Marcus Aurellius s Jakubem Kocmanem. Ten mu dokázal síly rozložit na jedničku, když po překonání poslední proutěné překážky přešel do vedení a odrazil nápor favorizovaného Wotana.

Za zmínku stojí, že jedenáctiletý bělouš v majetku Stajňa Corinne ČR, se dočkal vítězství po dlouhých pěti letech. Jeho trenér Popelka si tak po nedávném vítězství v III. kvalifikaci na Velkou pardubickou připsal další cenný triumf.

V rovinovém programu se dařilo zejména stáji Rabbit Trhový Štěpánov a trenéru Petrlíkovi, jejichž svěřenci dosáhli na hattrick. Mezi jezdci rovněž tři zásahy do letošní statistiky přidal žokej Jaromír Šafář.

Ferdinand Minařík
Foto: Bohumil Křižan