Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality

Aktuality


Program letošní výstavy Koně v akci bude dožínkový

Už jen čtyři týdny zbývají do termínu výstavy Koně v akci. Letošní třiadvacátý ročník druhé největší akce po Velké pardubické se na Pardubickém závodišti uskuteční o víkendu 11. a 12. září. A aby toho nebylo málo, v neděli se budou na zdejším hipodromu slavit dožínky. Těšit se můžete na různá plemena koní při všech možných pracovních i soutěžních činnostech, ale také v rámci uměleckých vystoupení.

Více

Publikováno 8. 10. 2021 8:42

V Netolicích zaútočí na hattrick veterán Gejzir

Jeden dostihový den za sezónu pravidelně hostí jihočeské Netolice. Ten letos připadá na následující neděli a tradičně nabízí pestrý program. V centru pozornosti je samozřejmě především osmička oficiálních dostihů, které se skládají z pětice rovin a tří steeplechase. Pokračuje ale také tradiční Pony Liga a rovněž se odběhne trojice dostihů pro neregistrované koně, v nichž se představí achaltekinští nebo arabští koně.

Více

Publikováno 8. 10. 2021 8:40

Katalog plemeníků na portálu Fitmin Turf nadále s podporou Jockey Clubu České republiky

Letošní připouštěcí sezona skončila a byť ještě nejsou k dispozici kompletní data o připouštění, je jisté, že nabídka domácích plemeníků přilákala opět kromě domácích i řadu klisen zahraničních chovatelů.

Více

Publikováno 8. 10. 2021 8:38

Další edice Fact book 2020 je k dispozici

Po roce opět zveřejňujeme přehledná statistická data, plynoucí z dodatku k plemenné knize za rok 2020.

Více

Publikováno 8. 10. 2021 8:37

Letošní Oaks bylo oranžovo – bílé

V neděli se konaly dostihy v Karlových Varech a vrcholem byly 33. Lázeňská míle Mikrop Čebín a 76. Oaks holdingu Rabbit.

Více

Publikováno 8. 10. 2021 8:36

Lombargini při své letošní premiéře zvítězil v kvalifikaci na Velkou pardubickou

Srpnový mítink nabídl devítku dostihů, pozornost byla upřena především na třetí díl kvalifikačního seriálu na 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Do této Ceny firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. odstartovalo 12 koní. Z vítězství se radoval desetiletý hnědák stáje EŽ Praha, kterého trenér Stanislav Popelka připravil pro žokeje Jana Odložila. Pro něj byl pardubický mítink úspěšný – zaznamenal hattrick.

Více

Publikováno 8. 10. 2021 8:35

Favoritkami Oaks trojice jedničkových vítězek

V neděli se v Karlových Varech odběhne čtvrtý klasický dostih letošní sezóny, konkrétně klisnám vyhrazené Oaks. O podíly z celkové dotace 550.000 korun se utká pouze osmička klisen, mezi nimiž největší pozornost poutá trojice jedničkových vítězek. Celkem se v Karlových Varech odběhne osm dostihů, přičemž vysokou kvalitu nabídne také Lázeňská míle.

Více

Publikováno 8. 10. 2021 8:15

Historie a zajímavosti z Oaks

Po Jarní ceně klisen, která se běhá na distanci 1600 metrů, je Oaks druhým klasickým dostihem vyhrazeným pouze klisnám. V kolébce turfu, Anglii, se první ročník konal již v roce 1779 a první vítězkou se stala Bridget z majetku Lorda Derbyho v sedle s Richardem Goodisonem.

Více

Publikováno 8. 10. 2021 8:13

Lodgian Whistla čeká obhajoba vítězství v srpnové kvalifikaci

V sobotu se po šesti týdnech vrátí dostihové dění do Pardubic, kde překážková sezóna pokračuje osmičkou dostihů a navrch se odběhne také jedna supervytrvalecká rovina. Hlavní pozornost samozřejmě bude upřena na další z kvalifikačních dostihů na Velkou pardubickou. Na jeho start se postaví třináctka koní, z nichž hned čtyři přicestují ze Slovenska.

Více

Publikováno 8. 10. 2021 8:11

V Lysé nad Labem získala double trenérka Helena Vocásková

Dostihová sezóna pokračovala v sobotu v Lysé nad Labem, kde se odběhla osmička dostihů. Stejně jako při předchozím lysolabském dostihovém dnu, od něhož uplynuly necelé čtyři týdny, posbírali dvojici vítězství svěřenci Heleny Vocáskové.

Více

Publikováno 8. 10. 2021 8:09