Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality

Aktuality


Pardubice uzavírají sezónu, trojici koní čeká reparát za Velkou pardubickou

V sobotu 22. října se uzavře sezóna na centrální překážkové dráze v Pardubicích. Na programu je sedmička dostihů, jejichž pole sice povětšinou nejsou početná, ovšem především vrcholu programu kvalita neschází. V Ceně města Pardubic se totiž představí trojice koní, kteří před dvěma týdny startovali ve Velké pardubické. V našem nejslavnějším dostihu se ovšem žádný z nich nedostal dál než na sedmou překážku.

Více

Autor: TZ Dostihový spolek Publikováno 20. 10. 2022 17:13

Josef Váňa slaví 70. narozeniny!

Dnes, tj. 20. října 2022, slaví 70. narozeniny nejúspěšnější jezdec a trenér historie Velké pardubické Josef Váňa. V našem nejslavnějším dostihu totiž zvítězil osmkrát jako jezdec a jedenáctkrát jako trenér.

Více

Publikováno 20. 10. 2022 15:21

Neporazitelnost v Ceně zimního favorita udržela Salt Mix

O uplynulém víkendu se u nás běhalo jen v sobotu, když severočeský Hipodrom Most hostil předposlední letošní mítink. Jeho vrcholem byla 83. Cena zimního favorita Charvát Group, určená dvouletým koním.

Více

Publikováno 17. 10. 2022 14:05

Fact Book 2021 je k dispozici na webu Jockey Clubu

Úsek Plemenné knihy anglického plnokrevníka zveřejňuje po roce opět statistickou ročenku „Fact Book 2021“. Oproti předchozím je tato nově rozšířena i o novou rubriku.

Více

Autor: Ing. Ondřej Plachý Publikováno 17. 10. 2022 7:03

Nejlepší dvouletí se utkají v Mostě, favoritkou neporažená Salt Mix

Velká pardubická už je sice za námi, ale dostihová sezóna u konce ještě zdaleka není. Následující víkend bude patřit pro změnu rovinovým dostihům, když se jich v sobotu osm odběhne na Hipodromu Most. Vrcholem je mezi nimi Cena zimního favorita, tedy vrchol sezóny pro dvouleté koně. První dostih odstartuje ve 12 hodin a 30 minut.

Více

Autor: Jaroslav Fabris Publikováno 13. 10. 2022 15:56

Sedmička přinesla štěstí Mr Spexovi, Talent bere stříbro

Vítězem 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou se stal osmiletý hnědý valach stáje Lokotrans Mr Spex, kterého v Újezdu u Boskovic připravuje trenér Luboš Urbánek. Za zraněného žokeje Jana Kratochvíla, který se zotavuje z pádu v italském Meranu, zaskočil v sedle vítěze žokej Lukáš Matuský, který po prvenství z Hegnusem z roku 2020 má na svém kontě již dvě prvenství. Druhý skončil obhájce Talent, třetí místo bere překvapivě Sacamiro s Jakubem Kocmanem.

Více

Autor: TZ Dostihový spolek Publikováno 10. 10. 2022 13:05

Sternkraz si strhujícím finišem sáhl na Stříbrnou trofej

Vítězství ve Stříbrné trofeji získal svěřenec Josefa Váni mladšího, osmiletý hnědák Sternkranz s žokejem Josefem Bartošem v sedle. I druhé vítězství v dalším hlavním dostihu – Křišťálovém poháru města Pardubic se urodilo až v samotném závěru. Skvělým koncem doslova přiletěla teprve čtyřletá hnědka Pomella s Jakubem Kocmanem v sedle. Zlatou sponu pro nejlepšího tříletého koně získal Fort Medoc.

Více

Autor: TZ Dostihový spolek Publikováno 10. 10. 2022 11:56

Josef Bartoš se ujal losování startovních čísel na Velkou pardubickou

Letošní 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou předcházela tisková konference Jockey Clubu ČR, při níž došlo nejen na losování startovních čísel všech aktérů. Této čestné funkce se ujal trojnásobný vítěz Velké pardubické Josef Bartoš. Dlouho si myslel, že letos pojede Theophila a ve hře byl i Aeneas. Nakonec je všechno jinak a stájová jednička Josefa Váni mladšího se vyhoupne na Brunch Royala.

Více

Publikováno 7. 10. 2022 9:07

Obhájce Talent favoritem otevřené Velké pardubické

Druhá říjnová neděle tradičně patří Velké pardubické a nejinak tomu bude také letos. Na start našeho nejslavnějšího dostihu se postaví patnáct koní, mezi nimž neschází obhájce vítězství Talent. Tomu sice aktuální patří pozice favorita, nicméně i sázková nabídka společnosti Tipsport napovídá, že vrchol překážkové sezóny je velice otevřený.

Více

Autor: Jaroslav Fabris Publikováno 6. 10. 2022 15:58

Sobotní Pardubice s vrcholy přes lehké skoky i dvojkovými rovinami

Vrcholem následujícího víkendu i celé překážkové sezóny je samozřejmě nedělní 132. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou, nicméně atraktivní program je v Pardubicích přichystán už na sobotu. Na programu je totiž trojice jedničkových dostihů přes lehčí skoky a na své si přijdou i příznivci rovinových dostihů, kteří se mohou těšit především na trojici dostihů II. kategorie.

Více

Autor: TZ Dostihový spolek Publikováno 5. 10. 2022 9:58