Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality

Aktuality


České mateřské stádo a tradiční domácí rodiny

Domácí chov anglického plnokrevníka prochází velkými změnami. Vedle té veskrze negativní, kterou je jeho celkové zmenšování a s ním související snižování vlivu na dostihové dění i pokles zájmu o jeho produkty, v něm probíhají i jiné změny. Nezpochybnitelné je zkvalitnění týmu plemeníků, vývojem však pochází i mateřské stádo. Na následujících řádcích se podíváme na jeho aktuální stav z pohledu zastoupení nových a tradičních rodin.

Více

Publikováno 5. 10. 2021 15:05

Pohled na začátek

Během současné situace, která nás vystavuje nouzi o zprávy z dostihového dění (vzhledem k jeho absenci), si dovolím dvě krátké sondy ke kořenům anglického plnokrevníka. Důvodem pro tuto stať je řada nepřesností a zažitých klišé, kterých je plné povědomí chovatelů, ale i encyklopedie, učebnice a odborné články. Tato část je věnována hřebcům – zakladatelům.

Více

Publikováno 5. 10. 2021 15:04

Plnokrevná populace celosvětově vzrostla, středoevropský region ale hlásí opak

Před pár dny zveřejnila International Federation of Horseracing Authorities (IFHA) svou každoroční Annual Report, ročenku zobrazující stav dostihového sportu a chovu po celém světě, založený na hlášení jednotlivých Jockey Clubů. Předkládá data z roku 2018, což jsou ta nejaktuálnější data, která jsou ze všech zemí k dispozici.

Více

Publikováno 5. 10. 2021 15:00