Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality

Aktuality


Novější 1 3 9 16 24

Vítězem ankety Kůň roku 2023 je Ponntos

V sobotu 27. ledna 2024 proběhl v pražském hotelu Olšanka Galavečer českého turfu, pořádaný Jockey Clubem České republiky. Tradiční součástí a hlavním bodem programu tohoto společenského setkání osobností české dostihové scény je i předání cen v jednotlivých kategoriích ankety Koně roku a také předání Ceny za dlouhodobý přínos dostihovému sportu a Ceny za mimořádný přínos dostihovému sportu.

Více

Publikováno 29. 1. 2024 0:14

O Koni roku se rozhodne mezi trojicí First Of All, Ponntos a Suroit

Hlavní náplní Galavečera českého turfu, který se uskuteční v sobotu 27. ledna od 18 hodin v pražském Hotelu Olšanka, bude ocenění nejúspěšnějších aktérů uplynulé sezóny a předání výročních Cen za dlouhodobý nebo mimořádný přínos dostihovému sportu. Vyhlášeny budou nejen výsledky jednotlivých šampionátů, ale také vítězové anket o nejlepší koně sezóny 2023. Hlasování probíhalo celkem ve 13 kategoriích a už nyní vám přinášíme přehled koní, jejichž jména se na anketních lístcích objevila nejčastěji.

Více

Publikováno 17. 1. 2024 9:40

Klasifikace 2023: Loňské prvenství obhájil Ponntos

Po sezóně 2016 nahradila Generální handicap Klasifikace, takže letos vychází už její osmý ročník. Klasifikace je hodnocením koní za jejich nejlepší výkony v uplynulé sezóně, tedy českou obdobou Longines World's Best Racehorse Rankings (tzv. mezinárodní klasifikace).

Více

Publikováno 12. 1. 2024 19:50

Tečku za českou dostihovou sezónou 2023 obstarala Lysá nad Labem

Závěrečný mítink české dostihové sezóny 2023 se odehrál v sobotu 11. listopadu na závodišti Lysá nad Labem. Navzdory nepříliš přívětivému počasí dorazila slušná divácká návštěva, která mohla sledovat sedm rovinových a jeden překážkový dostih.

Více

Autor: Ferdinand Minařík Publikováno 13. 11. 2023 14:59

Dostihová sezóna se uzavře v sobotu v Lysé nad Labem

V sobotu 11. listopadu se uskuteční poslední dostihový den letošní sezóny, který přivítá závodiště v Lysé nad Labem. Diváci se mohou těšit na sedm rovinových a jeden překážkový dostih, které doplní trojice oddělení populární Pony Ligy. Start prvního dostihu je plánován na 11.30 hodin.

Více

Autor: Jaroslav Fabris Publikováno 9. 11. 2023 13:26

Pražským zimním favoritem Maxmilián, vrchol v Kolesách ovládl It´s Quini Tiep

Ve znamení loučení se s letošní dostihovou sezónou probíhal uplynulý víkend. Chuchle Arena Praha měla vrchol v Pražském zimním favoritovi, jediný mítink této sezóny se odehrál o den později v Kolesách.

Více

Autor: Jiří Zlámaný, Ferdinand Minařík Publikováno 6. 11. 2023 14:51

Chuchle uzavře sezónu Pražským zimním favoritem, neděle patří Kolesům

Do konce dostihové sezóny zbývá trojice dostihových dnů, z nichž dva se uskuteční o následujícím víkendu. V sobotu uzavře sezónu Chuchle Arena Praha, kde je mezi sedmičkou rovinových dostihů vrcholem Pražský zimní favorit. V neděli pak jediný letošní dostihový den uspořádají Kolesa. Tamní osmička dostihů se rovným dílem dělí mezi roviny a překážky.

Více

Autor: TZ Chuchle Arena Praha (J. Zlámaný), J. Fabris Publikováno 2. 11. 2023 14:22

Slušovická rozlučka s trojicí jedniček

V sobotu se uzavře dostihová sezóna na Moravě, když poslední z pětice letošních dostihových dnů přivítají Slušovice. Tamní program tvoří devítka atraktivních dostihů. Početně mezi nimi sice mají mírnou převahu roviny, ale vrcholy se odběhnou přes překážky. Hned trojice překážkových dostihů má totiž status I. kategorii, přičemž se jedná o poslední jedničky letošní sezóny.

Více

Autor: Jaroslav Fabris Publikováno 27. 10. 2023 11:50

Magic Merlin „prezidentem“ v novém rekordu

Za ideálních podmínek se v neděli 22. října uskutečnila v Chuchle Areně Praha předposlední kapitola letošní metropolitní dostihové sezóny, jejímž vrcholem byla tradiční supervytrvalecká zkouška, 102. Lokotrans Cena prezidenta republiky, které mezi rekordní návštěvou pěti tisícovek diváků osobně přihlížel i prezident ČR Petr Pavel.

Více

Autor: Jiří Zlámaný Publikováno 23. 10. 2023 12:58

Závěrečný dostihový den v Pardubicích se neuskuteční

Vzhledem k souběhu několika dostihových dnů v České republice i v zahraničí a z dalších organizačně-provozních důvodů rozhodlo představenstvo společnosti Dostihový spolek a.s. neuspořádat Závěrečný dostihový den.

Více

Autor: TZ Dostihový spolek Publikováno 23. 10. 2023 10:54

Novější 1 3 9 16 24