Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Slavíme 100 let
Menu

Co nabízejí čeští chovatelé? Malý průvodce nabídkou ročků z domácího chovu

3. 9. 2019  |  15:01

V pátek proběhla v Baden-Badenu dražba ročků, na které byli zakoupeni minimálně 4 koně do českých stájí. Další českými majiteli navštěvovaná dražba začne v úterý na závodišti Le Béquet a poté přijde na řadu Irsko, Anglie a znovu Francie. Pokud však dáváte přednost domácím odchovancům a chcete využívat s tím spojené výhody typu Fitmin Cupu či majitelských prémií, máme pro Vás malého průvodce ročky, aktuálně nabízenými k prodeji.

Co nabízejí čeští chovatelé? Malý průvodce nabídkou ročků z domácího chovu

Čeští chovatelé řeší nabídku různě, řada z nich ale využívá služby specializovaného Katalogu ročků, připravovaného společností Blacktypepedigree, s.r.o. V něm je nyní k prodeji nabízeno celkem 22 ročků od 4 různých chovatelů. Nejvyšší počet ročků nabízí Hřebčín Napajedla, byť tamní odchovanci jsou již nabízeni pod značkou společnosti Sygnum, s.r.o., vlastníka areálu i všech koní. Mezi potomky Egertona (Groom Dancer), Pouvoir Absolu (Sadler’s Wells), Stormy Jaila (Stormy Atlantic), The Bogberry (Hawk Wing) a Chardonney Tcheque (One Cool Cat) najdete například první potomky zimních královen Skary a Zamiry, vítězky Memoriálu Rudolfa Deyla Cassie, ale naopak i dalšího potomka již úspěšně prověřené Sweet Answer ryzáka Svena (Egerton). Pro zájemce o ročka s potenciálem do překážek mohou Napajedla nabídnout velmi atraktivního Reggaetona (Egerton), vnuka dvojnásobné vítězky Velké pardubické Registany.

Služeb Katalogu ročků využil i Vítězslav Vanda, nabízí k prodeji čtyři ročky včetně Goldsturma, syna pětinásobné překážkové vítězky a druhé ze švédské Grand National Godey hnědáka Gold Sturma a hřebce Dancing Indian, prvního potomka vítězky čtyř dostihů I. kategorie Diany Rosensturm, jejímž otcem je prověřený otec blacktype koní Sleeping Indian (Indian Ridge), jehož první čeští potomci přijdou příští rok na dráhu.

Jan Švéda nabízí prostřednictvím Katalogu dva ročky, z nichž zaujme hlavně ryzák Call Me Berry po The Bogberry (Hawk Wing), polobratr jedničkové Celeste, která ukázala špičkovou výkonnost jak na rovinách, tak i v překážkovém provozu. 

Vedle Sleeping Indiana, pro kterého to však bude pouze česká premiéra, přijdou příští rok na dráhu i první potomci šampióna dvouletých hřebců i šampióna mílařů Chardonney Tcheque. Jednu jeho dceru ryzku Angelic Beauty z výborné Anjou nabízí Hřebčín Napajedla, další dcera napajedelského plemeníka, kterou je možno nyní zakoupit, je Quenty z chovu Ilony Černotové.

Svou nabídku ročků k prodeji zveřejnilo také Centrum Darhorse, nabízející jak vlastní odchovance, tak koně v Krabčicích narozené a odchované. Mezi 6 ročky po hřebcích Zazou (Groom Dancer), Mikhail Glinka (Galileo) a Majestic Missile (Royal Applause) je například polosestra předního tříletka Big Bena Britany Go, hnědák z dvojnásobné listed vítězky Corcovady Corado či klisna La Fantazia, dcera Zazoua a Leo Gali. Vedle vlastních odchovanců v nabídce zaujme ryzák Kapitan Treville z chovu polského chovatele Roberta Zielinského, syn Zazoua a vítězky polského St. Leger a druhé z tamního derby i Oaks klisny Kardinale, mj. dcery výborné Kornelie, která se představila i chuchelským divákům, když v roce 1999 finišovala druhá v Jarní ceně klisen. 

Přitažlivou nabídku má i Hřebčín Střelice, který letos nabízí ročky z prvního a bohužel jediného ročníku dvojnásobného Koně roku Shamalgana (Footstepsinthesand). Z pětice ročků jsou k prodeji už jen 3 včetně tmavé hnědky Orlene, dcery jedničkové vítězky Old Rose, či ryzáka Skyfall, syna Galileovy vnučky Stubborn Love.

Podíváme-li se na nabídku celkově, určitě nevypadá špatně. Chovatelé vesměs nabízejí potomky plemeníků, kteří se uplatnili v blacktype dostizích, tři z otců, konkrétně Majestic Missile, Shamalgan a Sleeping Indian, dokonce dokázali sami vyprodukovat koně do blacktype dostihů. Zajímavé jsou i matky nabízených koní, neboť z 31 ročků jich 16 pochází z klisen, které buď vyhrály dostih I. kategorie či vyšší (prim mezi nimi hrají krabčické listed vítězky Corcovada a Leo Gali), nebo již daly v chovu vítěze dostihu I. kategorie. Rozhodně je z čeho vybírat.

Miloslav Vlček, Blacktypepedigree, s.r.o.     

foto: archiv Miloslav Vlčka             

Související články

Zpět na výpis