Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Slavíme 100 let
Menu

Dostihový sport

Karlovy Vary: Fotogalerie ze sobotních dostihů

1. 6. 2020  |  06:15

Karlovy Vary: Fotogalerie ze sobotních dostihů

Atmosféru sobotního dostihového odpoledne v Karlových Varech, kterého se poprvé v letošní sezóně mohli zúčastnit i majitelé, si můžete přiblížit na fotografiích v galerii od pana Bohumila Křižana.

Karlovy Vary ve znamení premiér

31. 5. 2020  |  08:44

Karlovy Vary ve znamení premiér

Třetí dostihový den letošní sezóny v sobotu přivítalo třetí závodiště – malebný areál Hipodromu Holoubek na břehu řeky Ohře v karlovarské čtvrti Dvory. Byl do den plný premiér, neboť díky vládou rozvolněným restriktivním opatřením proti šíření koronaviru Covid-19 se dostihů poprvé mohli přímo zúčastnit i majitelé, uskutečnil se první překážkový dostih sezóny, první dostih pro dvouleté i první trial na letošní jubilejní 100. ročník Českého derby, které  se v Chuchle Aréně Praha uskuteční 6. září.

Velká Chuchle: Fotogalerie z nedělního odpoledne

26. 5. 2020  |  06:04

Velká Chuchle: Fotogalerie z nedělního odpoledne

Jaký byl úvodní dostihový den letošní dostihové sezóny na centrálním rovinovém závodišti v vrcholy v podobě Gomba handicapu a Velké dubnové...? Nedělní dění na závodišti v Praze - Velké Chuchli pro Vás prostřednictvím svých fotoaparátů zachytil Bohumil Křižan. Tyto a spousta dalších fotografií jsou zdarma ke stažení na tomto odkazu: https://www.zonerama.com/fotokrizan/Album/6250367

Velká Chuchle: Tradiční Gomba pro Ultimate Fighta

25. 5. 2020  |  07:56

Velká Chuchle: Tradiční Gomba pro Ultimate Fighta

Druhý dostihový den letošní sezóny, stále ještě za zavřenými dveřmi, hostila Chuchle Arena Praha a na programu tenokrát byly hned dva jedničkové vrcholy – sprinterský Gomba handicap, který se stal kořistí svěřence Zdeno Koplíka Ultimate Fighta (ž. Lukášek) a středotraťařská Velká dubnová, v jejímž nabitém poli se prosadil Václavem Lukou mladším připravovaný Ignacius Reilly  (ž. Liška).

Chuchelská sezóna odstartuje s dvojicí nabitých vrcholů

22. 5. 2020  |  20:18

Chuchelská sezóna odstartuje s dvojicí nabitých vrcholů

Druhý dostihový den letošní sezóny přivítá v nedělí Chuchle Arena Praha. Stejně jako o šest dní dříve v Mostě se dostihy uskuteční bez přítomnosti diváků a majitelů, každopádně dění na dráze bude mimořádně zajímavé. V osmi dostizích se totiž představí 116 koní, přičemž dvojice vrcholů je i co do kvality výborně obsazená.

Most: Úvodní dostihový den ve fotografiích

20. 5. 2020  |  06:18

Most: Úvodní dostihový den ve fotografiích

Atmosféru úvodního dostihového dne letošní sezóny, který se na Hipodromu Most uskutečnil bez diváků, si můžete přiblížit ve fotogalerii připravené fotografem Bohumilem Křižanem. Tyto a další fotografie jsou zdarma ke stažení na tomto odkazu: https://www.zonerama.com/fotokrizan/Album/6234595

Most: Vstup do sezóny pod taktovkou Tomáše Lukáška

19. 5. 2020  |  07:17

Most: Vstup do sezóny pod taktovkou Tomáše Lukáška

Se zpožděním 43 dní a bez diváků v důsledku pandemie koronaviru Covid-19 odstartovala v pondělí na Hipodromu Most letošní tuzemská dostihová sezóna. Mužem úvodního dostihového odpoledne byl beze sporu žokej Tomáš Lukášek, který vyhrál hned polovinu z osmi pondělních dostihů, včetně toho hlavního – 45. ročníku Memoriálu Rudolfa Deyla, nejvýznamnější předzkoušky klasické Jarní ceny klisen.

Dostihová sezóna startuje v Mostě, vrcholem předzkouška Jarní ceny klisen

16. 5. 2020  |  16:25

Dostihová sezóna startuje v Mostě, vrcholem předzkouška Jarní ceny klisen

Už za dva dny, tedy v pondělí 18. května, bude na Hipodromu Most zahájena letošní dostihová sezóna. Pandemie nového typu koronaviru zpozdila její začátek o 43 dní a podepíše se také na podobě dostihových dnů, které jsou zatím plánovány bez diváků a majitelů. Každopádně osmička pondělních dostihů je kvalitně obsazena, když největší pozornost poutá tradiční předzkouška Jarní ceny klisen, kterou je 46. Memoriál Rudolfa Deyla (I. kat., 1400 m).  

Fotogalerie z cheltenhamského Festivalu

16. 3. 2020  |  12:21

Fotogalerie z cheltenhamského Festivalu

Atmosféru letošního cheltenhamského Festivalu si můžete vychutnat prostřednictvím fotogalerie jejímž autorem je Jan Žid.

Cheltenham 2020

15. 3. 2020  |  09:20

Cheltenham Festival 2020

Každý rok v první polovině března se pozornost dostihového světa a zejména toho překážkového na čtyři dni upře do lázeňského městečka Cheltenham, v jehož blízkosti leží závodiště Prestbury Park, které v tomto období hostí mimořádnou událost – překážkový Festival. Vztah nejen britských turfmanů k tomuto mítinku výstižně ilustroval slogan, který jeden z hlavních sponzorů čtvrtečního dne, sázková společnost Paddy Power, nechal umístit na zábradlí na ochozu kolem paddocku „Kids have Christmas, we have Cheltenham“ čili Děti mají vánoce, my máme Cheltenham. Tento vztah dokumentovaly i každodenní návštěvy, které navzdory hrozbě koronaviru Covid-19, nijak výrazně nezaostávaly za minulými lety, celkově letos přišlo jen o necelých 15 000 diváků méně než při loňské rekordní návštěvě čítající 266 557 diváků. Prevence proti této nákaze na závodišti nebyla nijak okázalá, ale všudypřítomná, minimálně v podobě nádržek s desinfekcí, instrukcí k mytí rukou na toaletách nebo portýra u dveří do tiskového střediska, který nikomu takřka nedovolil sáhnout na kliku – na druhou stranu, za celé čtyři dni jsem nepotkal nikoho, kdo by se po areálu pohyboval s nasazenou rouškou.