Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Menu

Dostihy

Zamíří Achird do Varů pro další vítězství? Proti budou Rate nebo Cape Freedom

22. 7. 2021  |  09:09

Zamíří Achird do Varů pro další vítězství? Proti budou Rate nebo Cape Freedom

Po třech týdnech se dostihový provoz vrací do Karlových Varů, kde je vrcholem nedělního programu 92. Cena města Karlovy Vary – Memoriál Josefa Dolejšího. Na jejím startu nebude chybět vítězka předchozího Karlovarského vrcholu Achird, ovšem tentokrát jí čeká silnější konkurence, když hned trojice jejích soupeřů loni vyhrála dostih kategorie Listed.

Cena tříletých klisen pro Dakotu

19. 7. 2021  |  11:25

Cena tříletých klisen pro Dakotu

Program červencového dostihového dne v Chuchle Areně Praha nabídl divákům devět dostihů, jejichž vrcholem byla 42. Cena tříletých klisen (I. kat., 2200 m, 150 tis. Kč).

Napodobí Solemeena matku Serenu?

15. 7. 2021  |  11:18

Napodobí Solemeena matku Serenu?

Poté, co se o minulém víkendu v Česku žádné dostihy nekonaly, pokračuje sezóna v sobotu v Chuchli Areně Praha. Devítka dostihů je početně obsazena, když v akci by mělo být celkem 123 koní, což dělá průměr 13,67 koně na dostih. Nejmenší pole se utká ve vrcholu programu, tedy ve 42. Ceně tříletých klisen. Hlavní předzkouška klasického Oaks, která byla dlouhá léta známá pod názvem Cena Hřebčína Napajedla, totiž bude mít „jen“ devítičlenné obsazení. Neschází v něm ovšem vítězka první dámské klasiky.

Prodloužený víkend na „A“: Achird v lázních , Aeneas v Lysé

7. 7. 2021  |  15:48

Prodloužený víkend na „A“: Achird v lázních , Aeneas v Lysé

O prodlouženém prázdninovém víkendu se běhalo na dvou drahách. Vrcholem na karlovarském závodišti byla 18. Letní cena klisen – Cena karlovarského kraje, Lysá nad Labem na svém druhém mítinku nabídla tradiční Memoriál Evy Palyzové – o pohár hejtmanky Středočeského kraje.

Do Varů posílá favoritky trenérka Vocásková, v Lysé Aeneas zaútočí na hattrick

1. 7. 2021  |  10:03

Do Varů posílá favoritky trenérka Vocásková, v Lysé Aeneas zaútočí na hattrick

Týden poté, co úvodní část sezóny uzavřelo České Derby, pokračuje dostihová sezóna v neděli v Karlových Varech. Na tamním závodišti se pravidelně odehrává výrazná část dostihového provozu během letních měsíc. Druhý letošní dostihový den chystá také závodiště v Lysé nad Labem, kam můžete zamířit během úterního státního svátku.

V Českém derby triumfoval favorit Hazarder

28. 6. 2021  |  15:50

V Českém derby triumfoval favorit Hazarder

V neděli 27. června se v Chuchle Areně Praha uskutečnilo 101. CPIPG České Derby (Gd-3, 2400 m, 3l. hř.+ kl., 2 mil. Kč), jehož vítězem se stal favorizovaný Hazarder s žokejem Václavem Janáčkem. Druhý finišoval Tcheque King, třetí místo obsadil Royal Word. V nejprestižnějším a s celkovou dotací dva milióny korun také nejvýše dotovaném rovinovém dostihu střední Evropy se představilo čtrnáct tříletých hřebců a dvě klisny.

Evžen složil reparát a zvítězil ve druhé kvalifikaci na letošní Velkou pardubickou

27. 6. 2021  |  09:10

Evžen složil reparát a zvítězil ve druhé kvalifikaci na letošní Velkou pardubickou

Startovní pole v pořadí druhé kvalifikace na 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou bylo méně početné, přesto atraktivní. Letošní premiéru měl naplánovanou loňský vítěz Velké pardubické Hegnus, o kvalifikaci usilovali také vítěz Gran Premio Merano Mazhilis nebo vítěz Zlatého poháru Mustamir a spravit si chuť z minulé kvalifikace chtěl nadějný Evžen.

V Pardubicích platil Bitcoin

26. 6. 2021  |  19:32

V Pardubicích platil Bitcoin

Pardubické roviny ovládli svěřenci trenérky Vocáskové, v největším dostihu přes proutěné překážky kraloval debutant na českých drahách Bitcoin. Tak by se dal shrnout první mítink červnového programu na Pardubickém závodišti. Nabídl mix tří rovinových dostihů a stejný počet dostihů přes proutěné překážky.

Nejprestižnější klasika je tady, v neděli se odběhne České derby

24. 6. 2021  |  13:41

Nejprestižnější klasika je tady, v neděli se odběhne České Derby

Mezi vrcholy dostihové sezóny bezpochyby patří České Derby, které v neděli v Chuchli Areně Praha napíše svou 101. kapitolu. Na jeho start se postaví plný počet šestnácti koní, z nichž se dvanáct umístilo do třetího místa v klasickém dostihu nebo v některém z derby trialů. Zbylá čtveřice pak většinu startů absolvovala v těžké francouzské konkurenci. V neděli se tedy máme na co těšit, zvlášť když v Chuchli je plánována další trojice jedničkových dostihů.

Loňský vítěz Velké pardubické Hegnus vstupuje do sezóny

23. 6. 2021  |  08:59

Loňský vítěz Velké pardubické Hegnus vstupuje do sezóny

Další pokračování pardubické sezóny má dvě části. Dostihům totiž bude patřit už páteční podvečer, během něhož se odběhne trojice rovin a stejný počet proutěnek. To hlavní každopádně přijde na řadu tradičně v sobotu, kdy nejenže pokračuje seriál kvalifikačních dostihů na Velkou pardubickou, ale rovněž se utká elita klasických steeplerů a specialistů na krátké krosy.

Sledujte dostihy