Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Slavíme 100 let
Menu

Karlovy Vary: Bude Barthesa korunována zimní královnou…?

20. 9. 2019  |  08:15

Jediným tuzemským dostihovým dnem nadcházejícího víkendu je nedělní odpoledne na závodišti v Karlových Varech, jehož vrcholem je 38. ročník nejvýznamnějšího dostihu pro dvouleté klisny – Ceny zimní královny (Listed, 2 l. kl., 1 600 metrů, 550 000 Kč). Dostihové odpoledne odstartuje prvním dostihem ve 13:30 a připraveno je celkem sedm dostihů, když na šest rovinových naváže jedna steeplechase.

Karlovy Vary: Bude Barthesa korunována zimní královnou…?

Hlavním dostihem nedělního karlovarského odpoledne bude 38. ročník Ceny zimní královny DS Pegas (Listed, 2 l. kl., 1 600 metrů, 550 000 Kč), ve kterém se představí deset dvouletých klisen. Jednoznačnou favoritkou je ve třech startech dosud neporažená vítězka Simsonovy ceny a Ceny Masise Barthesa (ž. Lukášek), kterou pro stáj Statek Blata Český ráj připravuje Helena Vocásková. Největšími soupeřkami pro favoritku, která všechny své dosavadní starty absolvovala na distanci 1 200 metrů a poprvé se představí na trati o čtyři sta metrů delší, by měly být především její stájová a tréninková kolegyně Franceska Bella (B. Ferhanov) a v červenci hned při debutu vítězná Fraga (ž. Verner) trenéra Václava Luky mladšího. Progresivně se jeví i Ludvíkem Harisem připravovaná reprezentantka českého chovu Finiga (ž. Laube) a reprezentanka sponzora dostihu DS Pegas Sterli v sedle s lídrem průběžného pořadí jezdeckého šampionátu Lázně Poděbrady Cup žokejem Adamem Florianem.

Druhým nejvýznamnějším dostihem programu bude dvojková Cena Jockey Clubu ČR (II. kat., 3+, 2 000 metrů, 100 000 Kč), na jejímž startu se sejde pestrá desítka koní. V centru pozornosti sázejících bude nepochybně pátý z letošní Velké ceny Slovenska v rámci mítinku Turf-Gala Res Judicata (ž. Chaloupka) spolu s tradičním účastníkem jedničkových dostihů na distancích okolo dvou kilometrů Oriental Glory (ž. Florian). Opomíjet v této konkurenci nelze ani slovenského hosta Kilworda (ž. Laube), někdejšího vítěze tamní VJC a St Leger či o návrat na někdejší úroveň se pokoušejícího rekonvalescenta Eskerkhana (ž. Koplík). Koněm pro překvapení může být tříletá dcera legendárního Age of Japea Fable v sedle s žokejkou Jiřinou Andrésovou.

Zbytek připraveného programu tvoří Cena EBF pro dvouleté, jejichž otcové jsou registrováni v EBF pro připouštěcí sezónu 2016, supervytrvalecká tříkilometrová Cena šlechtitelů společnosti Selgen startovaná spraporkem, dva handicapové dostihy nižších kategorií a celé odpoledne uzavře čtyřková steeplechase Cena Statku Chyše.

 Otakar Nový

Zpět na výpis