Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Slavíme 100 let
Menu

Výsledky

Čtvrtá radost majitele Jiřího Posáda v Českém derby zásluhou Pacific Hilla

24. 6. 2019  |  00:13

Čtvrtá radost majitele Jiřího Posáda v Českém derby zásluhou Pacific Hilla

Před sedmi lety slavil Jiří Posád vítězství v Českém derby poprvé zásluhou Kadynyho, o rok později udělal radost v Mostě Mister Aviation a v roce 2014 Cheeky Chappie. První dva připravoval rekordman Českého derby František Holčák, třetího jeho syn Radek. Na čtvrtý triumf čekal Jiří Posád pět let. Dočkal se zásluhou německého odchovance Pacific Hilla, kterého mistrně odjel žokej Jiří Palík, který slaví triumf v souboji o modrou stuhu potřetí v kariéře.

Ascot českým koním zaslíbený...

22. 6. 2019  |  19:36

Ascot českým koním zaslíbený...

Závodiště v Ascotu, ležící v anglickém hrabství Berkshire, zhruba kilometrů západně od Londýna, domov 13 z 36 britských dostihů kategorie Group 1, je v poslední době místem, kde koně v českém tréninku dosahují epochálních úspěchů - loni na podzim zde v rámci British Champion Day finišoval svěřenec Zdeno Koplíka Subway Dancer třetí v dostihu kategorie Group 1 Champion Stakes a dnes v rámci nejprestižnějšího mítinku Royal Ascot doběhl Václavem Lukou mladším připravovaný Nagano Gold na druhém místě ve vytrvaleckých Hardwicke Stakes disponujících statusem Group 2.

Pardubice: Zlatý pohár pro Northerly Winda

11. 6. 2019  |  07:25

Pardubice: Zlatý pohár pro Northerly Winda

Ohlédnutí za sobotním dostihovým dnem na závodišti v Pardubicích, jehož vrcholem byla klasická steeplechase Zlatý pohár, tak jak ho svým objektivem zachytil fotograf Bohumil Křižan.

Ohlasy první červnové soboty: Je Angkor Wat favoritem derby?

3. 6. 2019  |  06:29

Ohlasy první červnové soboty: Je Angkor Wat favoritem derby?

Už se naplno začne spekulovat o tom, kdo letos vyhraje rovinový vrchol sezóny, České derby? Bude to vítěz 67. ročníku Velké červnové ceny Auto Jarov Kuratice ryzák Angkor Wat reprezentující stáj Joly? Z pohledu statistiky není pozice Angkor Wata příliš jasná.

Pardubice: Ohlednutí za I. kvalifikací

28. 5. 2019  |  06:27

Pardubice: Ohlédnutí za I. kvalifikací

Ohlédnutí za sobotním XXVII. ročníkem Velké ceny města Pardubic - prvním kvalifikačním dostihem pro letošní 129. ročník Velké pardubické, jak ho na pardubickém závodišti svým objektivem zachytil fotograf Bohumil Křižan.

Ohlasy víkendu: Slušovická jubilea a po dvou letech úspěšná dvojice Š

20. 5. 2019  |  05:36

Ohlasy víkendu: Slušovická jubilea a po dvou letech úspěšná dvojice Š

Slušovická dráha, které vévodí budova s typickým sudem, poprvé ožila dostihovým dnem v srpnu 1981. V sobotu byla na Moravě zahájena 39. sezóna devíti dostihy. Tři z nich z nich byly z pohledu historie kulaté.

VJC pro Ignacia Reillyho (+ fotogalerie)

13. 5. 2019  |  23:34

VJC pro Ignacia Reillyho (+ fotogalerie)

První polovina května nejen v tuzemsku tradičně patří prvním klasickým dostihům sezóny. Jedná se o mílové testy pro tříleté hřebce a klisny, konkrétně zástupkyním něžného pohlaví vyhrazenou Jarní cenu klisen, jež se letos poprvé v historii konala na Hipodromu v Mostě a první část klasické Trojkoruny Velkou jarní cenu, která je otevřená pro hřebce i klisny. V mostecké klasice se již minulou neděli prosadila svěřenka Heleny Vocáskové Gold Memory v sedle s Michalem Hroudou, zatímco Velkou jarní cenu, kterou ovládl teprve podruhé v kariéře startující bělouš Ignacius Reilly, jehož Václav Luka mladší nasedlal loňskému šampionovi mezi jezdci žáku Davidovi Liškovi, hostila pražská Velká Chuchle netypicky tuto sobotu.

Fotogalerie z Jarní ceny klisen

8. 5. 2019  |  08:00

Fotogalerie z Jarní ceny klisen

Ohlednutí za nedělním 71. ročníkem prvního klasického dostihu letošní sezóny Jarní ceny klisen členů Dostihového klubu (listed, 3 l. kl., 1 600 metrů, 550 000 Kč) na mosteckém Hipodromu ve fotogalerii Bohumila Křižana.

Ohlasy víkendu: Rekord a bez sázek nejsou dostihy to pravé

1. 5. 2019  |  09:59

Ohlasy víkendu: Rekord a bez sázek nejsou dostihy to pravé

Pojďme se připomenout některé zajímavé momenty uplynulého dostihového víkendu. Začneme překonáním významného milníku, tisíce zahraničních vítězství mimo Slovensko. Vítězství s číslem 1000 vybojoval v neděli odpoledne v Miláně devítiletý svěřenec Josefa Váni mladšího Broughton.

Ohlasy víkendu: Novým rekordmanem testu na Velkou jarní se stal žokej Radek Koplík

22. 4. 2019  |  19:00

Ohlasy víkendu: Novým rekordmanem testu na Velkou jarní se stal žokej Radek Koplík

Velikonoční prodloužený víkend nabídl na českých dostihových drahách tři dostihové dny. Už třetí ročník napsal velikonoční dostihový den v Lysé nad Labem, v neděli se otevřely brány sympatického areálu v Kolesách u Kladrub nad Labem a v pondělí se podruhé běhalo ve Velké Chuchli. Hlavní pozornost se soustředila na Memoriál Václava Michala, nejvýznamnější tuzemský test na Velkou jarní cenou, prvním dílem klasické Trojkoruny. Zásluhou žokeje Radka Koplíka se přepisovaly historické tabulky.