Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Slavíme 100 let
Menu

Výsledky

III. kvalifikace na VP ve fotografiích

14. 8. 2019  |  06:50

III. kvalifikace na VP ve fotografiích

Ohlédnutí za III. "modrou" kvalifikací na letošní 129. ročník Velké pardubické se Slavia pojišťovnou ve fotogalerii Bohumila Křižana.

Víkend ve znamení sériových vítězů

12. 8. 2019  |  23:41

Víkend ve znamení sériových vítězů

O víkendu se tuzemské dostihové dění soustředilo především do Pardubic, kde se v sobotu uskutečnil III. kvalifikační dostih na letošní 129. ročník Velké pardubické, která bude mít nového sponzora a to pojišťovnu Slavia. Již čtvrtý triumf v kvalifikačním dostihu si připsal nový „král kvalifikací“ Ange Guardian, jenž si zároveň udržuje letošní neporazitelnost. I v nedělních Netolicích byl hlavním dostihem cross a to Velká cena Galopp News – Velká cena Netolic, ve které se prosadil dvanáctiletý veterán Gejzir, jenž letos kraluje hlavním dostihům na provinčních závodištích. Třetí sériovou vítězkou, která se o víkendu představila byla Famous Valley, která v Budapešti na proutěných překážkách zaznamenala desáté vítězství v nepřerušené řadě, čímž se vytvořila nový český rekord.

Karlovy Vary: Fotogalerie z Oaks

24. 7. 2019  |  10:17

Karlovy Vary: Fotogalerie z Oaks

Ohlédnutí za nedělním dostihovým odpolednem v Karlových Varech, jehož vrcholem byl 74 . ročník klasických Oaks, tak jak ho svým objektivem zachytil fotograf Bohumil Křižan.

Třetí výhra pro 3 srdce

22. 7. 2019  |  10:13

Karlovy Vary: Třetí výhra pro 3 srdce

Třetí červencová neděle nabídla čtvrtý klasický dostih letošního roku, Oaks pod patronátem Holdingu Rabbit CZ. Potřetí se připravila vítězku „derby klisen“ trenérka Helena Vocásková a stala se tak nejlepší trenérkou v novodobé historii dostihu od roku 1993. Triumfy trenérky z Němčic pod Kunětickou horou evidujeme až v posledních šesti letech. V roce 2014 se ještě v Mostě prosadila Mary Yeats (majitel Stanislav Chudáček) pod Janem Rájou, v minulém roce Dylanka (majitelka Hana Horčičková) pod Bejsimem Ferhanovem a letos Falcon Baby (stáj 3 hearts) pod Davidem Liškou.

Vichy: Wagram získal blacktype status

20. 7. 2019  |  07:23

Vichy: Wagram získal blacktype status

Úspěšný týden českých stájí na pětidenním mítinku ve Vichy vyvrcholil v pátek. Nejprve vítěz Velké jarní ceny Ignacius Reilly finišoval pátý ve vytrvaleckém listed pro tříleté Prix Frederic de Lagrange, aby následně svěřenec Zdeno Koplíka Wagram v sedle s jeho bratrem Radkem získal tzv. blacktype status (právo aby jeho jméno bylo v dražebních katalozích uváděno tučným písmem) díky druhému místu v mílovém listed Prix Jacques de Bremond.

Bratislava: Ve Slovenském derby triumfoval Arcturus

16. 7. 2019  |  06:14

Bratislava: Ve Slovenském derby triumfoval Arcturus

Na centrální slovenské dostihové dráze v bratislavském Starém háji se v neděli uskutečnil druhý z vrcholů tamní dostihové sezóny – dostihový den vrcholící 27. ročníkem Slovenského derby. Itinerář tohoto dostihového dne zahrnoval celkem pět jedničkových dostihů a hned ve čtyřech z nich se dokázali prosadit koně trénovaní v České republice. Kořistí českého koně se stalo i samotné derby, v jehož dramatické koncovce se prosadil vítěz slovenské Velké jarní ceny Arcturus (ž. Šmida), kterého pro stáj Meridian připravuje František Holčák, když po tuhém boji o hlavu předčil celý dostih tempo diktujícího českého odchovance Kristiana (ž. Verner).

Váňův velmi podařený půlrok

5. 7. 2019  |  11:00

Váňův velmi podařený půlrok

Pro někoho to byl šok, že Josef Váňa mladší opustil na přelomu roků 2018 a 2019 dostihové sedlo a vydal se na trenérskou dráhu. „Mám na sebe napsané koně pana Aichnera, zbytek osazenstva stáje je stále napsaný na tátu, aby to bylo přehledné,“ hlásil už na začátku roku nositel slavného dostihového jména. Po šesti měsících můžeme konstatovat, že Josef Váňa mladší doslova vtrhl na dostihovou scénu. Úspěchy sbírá jako na běžícím pásu. Za šest měsíců mají jeho svěřenci bilanci 102 startů a 35 vítězství.

Pardubice: Fotogalerie z II. kvalifikace

27. 6. 2019  |  22:30

Pardubice: Fotogalerie z II. kvalifikace

Ještě poslední ohlédnutí  za uplynulým víkendem - Cena města Pardubic, II. kvalifikace pro letošní 129. ročník Velké pardubické aneb Memoriál majora M. Svobody a rámcové dostihy zachycené objektivem fotografa Bohumila Křižana.

99. České derby objektivem Bohumila Křižana

26. 6. 2019  |  00:09

99. České derby objektivem Bohumila Křižana

Sluneční paprsky střídal déšt, krásné ženy ve nádherných róbách, špičkoví jezdci od nás i ze zahraničí a hlavně ušlechtilí koně v dramatických soubojích - atmosféru letošního 99. ročníku Českého derby si můžete připomenout na fotografiích Bohumila Křižana.

Pardubice: Ange Guardian obhájil loňské prvenství

25. 6. 2019  |  18:30

Pardubice: Ange Guardian obhájil loňské prvenství

Potvrdil roli favorita. Ve II. kvalifikaci na 129. Velkou pardubickou steeplechase (Ceně města Pardubice – Memoriál mjr. Miloše Svobody) své loňské vítězství obhájil Ange Guardian. Trenér Josef Váňa musel krátce před startem řešit změnu jezdce, k triumfu jedenáctiletého valacha nakonec dovedl Marcel Novák. V sedle střídal zraněného Jiřího Kouska.