Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Slavíme 100 let
Menu

Deauville: Nagano Gold třetí v Grand Prix de Deauville

26. 8. 2019  |  18:30

Pětiletý svěřenec trenéra Václava Luky ml. Nagano Gold v neděli zaznamenal třetí umístění v grupovém dostihu za sebou, když po třetím místě v Gr. 3 Prix d’Hedouville v Longchamp a druhém místě v ascotské Gr. 2 Hardwicke Stakes finišoval na třetím místě v Gr. 2 Grand Prix de Deauville. Koně v českém tréninku byli o víkendu úspěšní i v Itálii, Německu a Švýcarsku.

Deauville: Nagano Gold třetí v Grand Prix de Deauville

Reprezentant Syndikátu V3J Nagano Gold v sedle s Christophe SoumillonemGrand Prix de Deauville (Gr. 2, 3+, 2 500 metrů, 200 000 €) v poli osmi koní těžil z podpory stájového a tréninkového kolegy Premier Liona (A. Hamelin), vítěze pražského Zlatého poháru. Avšak ani tempo rezultující v rekord dostihu aktuálně nejlepšímu koni v českém tréninku a sázkovému spolufavoritu dostihu, nepomohlo k ideálnímu průběhu dostihu. Premier Lion se ihned po startu ujal vedení a diktoval tempo, které však z pohledu jeho stájového kolegy v první fázi dostihu mohlo být ještě o kousek rychlejší, protože Nagano Gold v této fázi dostihu svému jezdci puloval. Když se po chvíli tempo zrychlilo, Nagano Gold se uklidnil, při vytáčení do cílové rovinky se pak protáhl podél bariéry, avšak jeho finiš tentokrát postrádal „ascotskou“ razanci a nestačil na více než třetí místo, kterým o příčku vylepšil své loňské umístění v tomto dostihu. Vítězem se stal druhý spolufavorit Ziyad v sedle s Olivierem Peslierem, který dokonale využil Premier Lionem nadiktované tempo, půl délky před druhým Soft Lightem (C. Demuro), zatímco Nagano Gold na třetím místě ztrácel další dvě délky. Premier Lion dostih po kolizi v závěru dokončil na šesté pozici.

Nagano Gold s Premier Lionem nebyli jedinými českými zástupci, kteří se o víkendu v Deauville představili. Za zmínku stojí především sobotní vystoupení Troizileta (Ch. Soumillon) v jedničkové Prix de la Reconversion d'un Cheval de Courses En Cheval de Horse Ball (Cl. 1, 4+, 1300m, 33 000 €), který na all weather dráze finišoval na pátém místě, zhruba 5 délek za start cíl suverénem Tour to Paris (M. Guyon). Taktéž pátý finišoval v Deauville v neděli Borsakov (A. Hamelin) ve dvojkové Prix Casino Barriere Trouville (Cl. 2, 4+, 1500 m, 28000 €).

Čeští koně však o víkendu nestartovali jen ve Francii. V italském Meranu v neděli zvítězili hned v pěti dostizích – o čtyři triumfy se postarali svěřenci trenéra Ludvíka Harise, když Hidden Flame, Finios a Galis se prosadili na rovinách, zatímco Au Pied Leve triumfoval v siepi a páté české vítězství přidal ve steeplechase Le Moulleau trenéra Josefa Váni staršího. Početná ekipa zamířila také do německých Drážďan, kde se představilo 15 koní v českém tréninku, kteří získali jedno vítězství a pět umístění. Onou vítězkou byla svěřenka trenéra Filipa Neuberga Mo My Dream (ž. Verner), jež zde dokázala zvítězit již koncem července. Jedno překážkové vítězství se urodilo i ve švýcarském Aarau, kde v Preis der Mercedes Benz Aargau (stch cc, 4+, 4400 m, 10 000 CHF) triumfoval svěřenec trenéra Pavla Odložila Sweet Red Wine s Janem Odložilem v sedle.

Otakar Nový

Související články

Zpět na výpis