Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Slavíme 100 let
Menu

Longchamp: Překvapení jménem Subway Dancer

21. 10. 2019  |  08:12

Před rokem Subway Dancer třetím místem za Cracksmanem a Crystal Oceanem v Gr. 1 Champion Stakes v Ascotu šokoval Anglii, letos mu jeho realizační tým připravil jiný program – namísto cesty za královnou se v pařížském Longchamp v neděli postavil na start hlavního dostihu Gr. 2 Prix du Conseil de Paris a na oblíbené hluboké dráze jako největší sázkový outsider předvedl další šok, když suverénně zvítězil s náskokem jedné a tří čtvrtin délky před tříletou Aga Khanovou Edisou.

Longchamp: Překvapení jménem Subway Dancer

Sedmiletý svěřenec Zdeno Koplíka Subway Dancer vedený trenérovým bratrem Radkem v Prix du Conseil de Paris (Gr. 2, 3+, 2 200 metrů, 130 000 €) čelil sedmi soupeřům. Po startu se temperamentní reprezentant stáje Bonanza, který poprvé v kariéře nastoupil s lícními beránky, ocitl na čele, po několika stovkách metrů však od něj taktovku převzal Silverwave (M. Barzalona) a Radek Koplík mohl úřadujícího koně roku usadit na bariéru na průběžné druhé třetí místo. Tam vydržel až do cílové roviny, na jejímž začátku zaútočil, opět přešel do vedení, které na extrémně hluboké dráze (5,3) bez většího ohrožení ze strany soupeřů udržel až do cíle. Syn vítěze francouzského derby Shamardala Subway Dancer zvítězil o jeden a tři čtvrtiny délky před tříletou Edisou (S. Pasquier), dva a půl délky zpět třetí místo udržel Silverwave.

 

Nechybělo málo a český turf o svoji hvězdu přišel ještě dříve, než se opravdu zrodila - 30. září 2017 byl Subway Dancer s vizitkou druhého koně z Gr. 2 Prix Dollar nabízen v rámci Arc Sale v dražebním ringu společnosti Arqana, avšak za 110 000 € odešel neprodán. Od té doby vydělal více než 200 000 € plus 74 000 € za nedělní výhru. Vloni byl zvolen koněm roku a díky triumfu v Prix du Conseil de Paris se stal nejbohatším rovinovým koněm české historie, když překonal legendárního Darsalama.

Otakar Nový

Zpět na výpis