Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Slavíme 100 let
Menu

Vichy: Wagram získal blacktype status

20. 7. 2019  |  07:23

Úspěšný týden českých stájí na pětidenním mítinku ve Vichy vyvrcholil v pátek. Nejprve vítěz Velké jarní ceny Ignacius Reilly finišoval pátý ve vytrvaleckém listed pro tříleté Prix Frederic de Lagrange, aby následně svěřenec Zdeno Koplíka Wagram v sedle s jeho bratrem Radkem získal tzv. blacktype status (právo aby jeho jméno bylo v dražebních katalozích uváděno tučným písmem) díky druhému místu v mílovém listed Prix Jacques de Bremond.

Vichy: Wagram získal blacktype status

Na výkon úřadujícího koně roku Subway Dancera (R. Koplík), který ve středu finišoval pátý na scéně Gr. 3 Grand Prix de Vichy, nejprve výsledkově navázal vítěz letošního ročníku Velké jarní ceny a třetí z Českého derby Ignacius Reilly (M. Barzalona). Reprezentant barev Syndikátu V3J, jejichž slávu po Evropě v poslední době úspěšně šíří především Nagano Gold, ve vytrvalecké Prix Frederic de Lagrange (listed, 3 l., 2 400 metrů, 55 000 €) až do cíle bojoval o třetí příčku. Svěřenec Václava Luky mladšího nakonec získal jen poslední dotaci, avšak odstup jen necelých dvou a čtvrt délky od vítězného Pedro Cara (T. Piccone), naposledy druhého ve španělském derby, naznačuje, že na blacktype scéně se v budoucnu určitě neztratí.

Druhým listed dostihem pátečního programu ve Vichy byla mílová Prix Jacques de Bremond (listed, 4+, 1 600 metrů, 52 000 €) v níž měl český turf hned dvojí zastoupení – loňského mílaře roku Wirelesse připravovaného Václavem Lukou mladším a svěřence Zdena Koplíka Wagrama. Oba čeští koně se letos již jednou střetli a to na scéně Ceny Scottish Rifla v rámci bratislavského Turf – Gala. Zatímco tehdy byl úspěšnější Wireless, když zvítězil velmi lehce o dvě délky právě před Wagramem, tentokrát se poměr sil otočil. Zatímco loňské těsné druhé místo v tomto dostihu obhajující Wireless (T. Bachelot) tradičně útočil z konce pole, v rozhodujících chvílích však neměl dostatek prostoru a nakonec finišoval šestý, Wagram (R. Koplík) byl v průběhu dostihu aktivnější a ve finiši až do cíle vzdoroval favorizovanému Skalletimu (M. Guyon), na kterého nakonec ze druhého místa ztrácel jen půl délky.

Otakar Nový

Zpět na výpis