Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Slavíme 100 let
Menu

Boj s koronavirem pokračuje – zrušený duben

25. 3. 2020  |  16:44

V souvislosti s uveřejněným článkem ze dne 18. března 2020 bychom vám rádi poskytli další informace k situaci „nákaza versus sezóna“.

Boj s koronavirem pokračuje – zrušený duben

Vláda ČR v pondělí 23. března prodloužila omezení volného pohybu do 1. dubna (původně platil do 24. března 6:00). Znamená to, že do té doby zůstanou uzavřené i restaurace a většina obchodů. Nouzový stav vyhlášený vládou 12. března je ZATÍM platný na dobu 30 dní.

V souvislosti s těmito opatřeními jsme přikročili po domluvě s pořadateli ke zrušení zbývajících dubnových dostihů (5. dubna v Praze – Velké Chuchli a 11. dubna v Mostě).  Jedná se o dostihové dny 18. dubna v Brně, 19. dubna v Praze – Velké Chuchli, 25. dubna v Karlových Varech a 26. dubna v Praze – Velké Chuchli.

Kdy MOŽNÁ začneme?

V minulém vyjádření jsme optimisticky nastínili variantu startu i od 1. května 2020. Tato varianta by mohla nastat pravděpodobně v případě konání sportovních událostí za přísných podmínek, např. bez přítomnosti diváků. Uvědomujeme si, že se jedná spíše o naše přání či představy.

Druhá varianta začátku dostihové sezóny počítá se 17. květnem a třetí varianta se 30. květnem, resp. 6. červnem. V současné době Jaroslav Fabris upravuje ve spolupráci s pořadateli termínovou listinu v souvislosti se zmíněnými variantami startu dostihové sezóny. Úpravy termínové listiny se budou dotýkat hlavně čtyř závodišť kategorie A (Praha, Most, Karlovy Vary a Pardubice). U těchto tří variant bude 100. České derby odběhnuto v letních měsících. Je zřejmé, že provoz bude soustředěn do tuzemského běhání, protože otevření hranic patří až k těm úplně posledním krokům v boji proti nákaze.

Situace není dobrá, není třeba si nic namlouvat, a bude se jednat skoro ve všech směrech o odlišnou sezónu od normálu. Musíme být připravení na to, že sponzoři budou závodištím rušit předem nasmlouvané závazky a změny v termínové listině postupně mohou být ještě razantnější. Veškerá pomoc pro majitele, pořadatele, trenéry a jezdce se spojuje v jednom, jak budou vládou uvolněna opatření, sezóna musí co nejrychleji „odstartovat“. Slova některých pořadatelů jsou už nyní optimistická ohledně zajištění sezóny a to je pro nás všechny pozitivním signálem. Další velmi dobrou zprávou dle Ing. Jana Nováka, zástupce firmy DIBAQ, je pokračování podpory FITMIN CUPu 2020, seriálu dostihů pro tuzemské 2leté odchovance. První přihlášky do tohoto seriálu, budou nabírány 9. dubna 2020 (pátek). Jak jsme již uvedli výše, termíny jednotlivých dostihů v seriálu mohou být pravděpodobně upraveny.

Přes všechna napsaná slova trvá to nejhlavnější a nejdůležitěji, a to je zdraví - držme si vzájemně palce. Další informace k situaci „nákaza versus dostihová sezóna“ bude připravena ke dni 1. dubna 2020 (středa).

 

Ing. Martina Krejčí, Ph. D.

generální sekretář JC ČR

Související články

Zpět na výpis