Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Menu

Připouštěcí sezona 2021. Nejžádanějším plemeníkem opět Eagle Top.

29. 8. 2021  |  19:06

Před necelými šesti týdny skončila domácí připouštěcí sezona a nyní jsou k dispozici konkrétní data. Přesně před rokem jsme na tomto místě vyslovili přání, abychom nyní mohli psát o určitém odrazu ode dna počtu zapuštěných klisen. Toto přání bohužel zůstalo nevyslyšeno, na druhou stranu, nedošlo k dalšímu poklesu. 

Připouštěcí sezona 2021. Nejžádanějším plemeníkem opět Eagle Top.

Připočteme-li k aktuálním číslům ještě 16 klisen dosud neregistrovaných, či dosud nenavrátivších se z připouštění v zahraničí, dostáváme se v podstatě k totožným hodnotám, jaké vykázal rok minulý.

Největší zájem byl opět o Pivotalova syna Eagle Top, který je (vyjma sezony 2019, kdy byl v počtu partnerek překonán jen o jednu klisnu) od svého příchodu do Hřebčína Střelice každoročně nejvytíženějším plemeníkem na našem území. V odstupu od něj zůstal krabčický tandem Dux Scholar a Zazou, slušně si vedli i Limario, do plnokrevného chovu navrátivší se Chardonney Tcheque a domácí kvalitní stálice Rosensturm. Konkrétní počty i podrobná data o připouštění si můžete prohlédnout zde. >>

Své loňské přání tedy posouvám následující sezoně. Věřme, že i při této nižší produkci se najde dostatečný počet domácích odchovanců, kteří budou schopni kvalitně konkurovat koním importovaným.

Ing. Ondřej Plachý

Zpět na výpis

Sledujte dostihy