Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Slavíme 100 let
Menu

Do Fitmin Cupu přihlášeno o 10 koní více než před rokem

9. 4. 2020  |  11:39

Kvůli pandemii nového typu koronaviru bohužel mnoho pozitivních zpráv přinášet nemůžeme, ale jednou z nich je počet přihlášek do letošního Fitmin Cupu, tedy pětidílného seriálu dostihů pro dvouleté koně českého chovu. Zatímco před rokem bylo do Fitmin Cupu přihlášeno 54 koní, letos jich je navzdory aktuální situaci o deset více, tedy 64.

Do Fitmin Cupu přihlášeno o 10 koní více než před rokem

Seriál Fitmin Cupu tradičně hostí Chuchle Aréna Praha, kde byl první z dostihů plánovaný na 28. června. Zdali se tak skutečně stane, není jisté, protože termíny jednotlivých dostihů seriálu budou oznámeny až podle termínové listiny upravené na stávající situaci. Každopádně rozsah seriálu by měl zůstat zachován. Na konci roku je oceňován nejúspěšnější majitel, který obdrží pohár, poukázku na odběr výrobků značky Fitmin v celkové hodnotě 10.000 Kč a možnost bezplatného využívání poradenského servisu v oblasti výživy zvířat. Hlavním kritériem pro vyhodnocení seriálu je součet vyhraných cen a bonusů všemi koňmi stáje.

Od roku 2014 vítězí ve Fitmin Cupu pouze stáje Rabbit Trhový Štěpánov a DAR. Stáj Rabbit Trhový Štěpánov zvítězila v letech 2014, 2016, 2018 a 2019, zatímco reprezentanti stáje DAR byli úspěšnější v letech 2015 a 2017. Právě zmíněné stáje mají stejně jako před rokem nejvíce koní na přihláškách, když každá je zastoupena šesticí reprezentantů. Z trenérů má nejvíce svěřenců nejvíce svěřenců Ludvík Haris, který vedle šestice reprezentantů stáje DAR připravuje také klisnu Coca stáje Buc-Film.

Z plemeníků jsou nejvýrazněji zastoupeni Durante Alighieri a Shamalgan, kteří mají na přihláškách po osmi potomcích. Zazou a Stormy Jail jsou zastoupeni šesti potomky, Chardonney Tcheque a Mikhail Glinka pěti potomky.  

(Jaroslav Fabris)

Zpět na výpis