Přeskočit hlavičku a jít na obsah

Jockey Club České republiky

Slavíme 100 let
Menu

Je duben měsícem, který rozhodne o začátku sezóny?

9. 4. 2020  |  15:27

V souvislosti s uveřejněným článkem ze dne 1. dubna 2020 bychom vám rádi poskytli další informace k situaci „nákaza versus sezóna“.

Je duben měsícem, který rozhodne o začátku sezóny?

Prodloužení NOUZOVÉHO STAVU bylo vyhlášeno Vládou ČR do 30. dubna. Na webových stranách www.vlada.cz je celkem přehledně uvedeno co můžete/nemůžete dělat, nebo co je/není otevřeno. 

V souvislosti s tímto vývojem došlo ke zrušení dostihových dní 1. května v Lysé nad Labem, 2. května v Mostě, 8. května v Pardubicích, 9. května ve Slušovicích a 10. května v Praze.

Máme připravené namodelované termínové listiny v souvislosti se začátkem sezóny, o kterých si myslíme, že by mohly být reálné tj. polovina května/začátek června. Je připravený plán opatření pro konání dostihů za zavřenými dveřmi, který prezident Jockey Clubu ČR projedná s příslušnými orgány státní správy. Jedná se o soubor opatření, jehož základem bude přítomnost jen nezbytného minima osob. Na závodišti tedy budou přítomny pouze osoby, které budou ve výkonu práce. Dostihy by se konaly bez přítomnosti veřejnosti i majitelů dostihových koní. Kompletní plán opatření zveřejníme po jeho schválení příslušnými orgány. Návrh opatření vychází z materiálu, který připravila dostihová autorita v Irsku, která má nejvíce zkušeností s běháním za zavřenými dveřmi. Tento scénář by se týkal Prahy, Mostu, Karlových Varů a Pardubic. Vše se bude odvíjet od rozhodnutí Vlády ČR. Závodiště kategorie B a C nejsou uzpůsobeny k pořádány dostihů bez diváků.

Přeji všem pevné zdraví, v pokročilejší době přísného režimu i hodně psychické odolnosti.  Další informace k situaci „nákaza versus dostihová sezóna“ bude připravena ke dni 15. dubna.

Ing. Martina Krejčí, Ph. D.
generální sekretář JC ČR

Související články

Zpět na výpis